Skocz do zawartości

MIędzyinterwałowa wymiana oleju - koszty


iap1107

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić olej między interwałami fabrycznymi. Średnio co 10-12 tyś km. Kilka serwisów autoryzowanych obdzwoniłem o cenę usługi oraz czy i jak to zostanie zapisane w historii pojazdu. Muszę przyznać, że różnice kosztowe są znaczne pomiędzy ASO. Zastanawiam się skąd w serwisach ASO takie różnice (od 600 zł do ponad 1.100 zł) za wymianę oleju wraz z filtrem, nie kasowanie inspekcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co doliczają dodatkowo. Ja robiłem ostatnio X4 M40d to mnie skasowali 1158 zł brutto, ale w tym jest wkład filtra 131 zł, olej 7 l 670 zł, serwis olejowy silnika 214 zł, przegląd - zakres podstawowy 143 zł. ASO BWM Smorawiński Poznań jakby co.

Edytowane przez KrzychoM

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Póki miałem jeszcze spalinowe samochody 😉 robiłem tak:

- kupowałem olej (osobiście byłem zwolennikiem Shell Helix LL)

- kupowałem oryginalny filtr oleju BMW

- wymieniałem u zaprzyjaźnionego mechanika olej z filtrem w połowie interwału

 

Z powyższym zamykałem się w jakiejś śmiesznej kwocie.

Zależało mi na utrzymaniu auta w dobrej kondycji, nie na wpisie w historii przeglądów - wcześniejsze doświadczenia pokazały bowiem, że statystyczny kolejny nabywca i tak nie bierze pod uwagę tego, że były wykonywane wymiany miedzyinterwałowe czy tego, że auto było tankowane tylko na paliwach premium…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja wymieniałem po 12tys w ASO. Zapłaciłem 856zł brutto. Wpis w historii pojazdu masz ale wymiana między interwałowa nie kasuje Ci inspekcji. W moim wypadku wymiana oleju jest co 25tys lub co dwa lata. Ja wymieniłem po 12tys ale samochód liczy 2 lata lub 25tys nie od wymiany którą robiłem tylko od 0km więc kolejna wymiana czeka mnie w lipcu tego roku ale to się zbiegnie bo będę miał właśnie ok 25tys przejechane. Także jak ktoś liczyć na to że wymieni olej między interwałem i będzie miał wykasowaną inspekcję i liczone na nowo 25tys lub 2 lata od tej wymiany to się zawiedzie. Także jedyna zaleta wymiany w ASO między interwałami to wpis w historię aczkolwiek nie wiem czy nie autoryzowane warsztaty również nie mają takiej możliwości. 

Edytowane przez dizel1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się właśnie nad wymianą między interwałową, ale to jeszcze trochę kilometrów przede mną.  Póki co planuję wymienić olej po dotarciu silnika, jakieś 2000km. Zobaczę ile mi wycenią w ASO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 2023 zakupiłem olej BMW OE oraz filtr oleju też oryginalny (całość ok 370 zł). Udałem się do ASO celem wymiany między-interwałowej. Koszt robocizny ok 195 zł. Bez kasowanie inspekcji, za to z wpisem do historii. Przy okazji w ramach pakietu BSI wymienili płyn hamulcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No jednak robocza jednostka w BMW z tego co pamietam z wielkiego napisu na scianie to 60zł. A pod spodem małymi literkami, że godzina to 12 takich roboczojednostek. Jakby nie liczył to ponad 700 zł, więc przy tych stawkach to nie duża cena 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@kongwi nie wiem skąd jesteś ale sprawdź ofertę Auto-Fus, mieli bardzo konkurencyjne ceny na wymianę z ich olejem oraz filtrem paliwa. Około 600 zł, w zależności ile litrów oleju będzie potrzebne to cena była trochę wyższa.

Edytowane przez M4R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 08:33, M4R10 napisał(a):

@kongwi nie wiem skąd jesteś ale sprawdź ofertę Auto-Fus, mieli bardzo konkurencyjne ceny na wymianę z ich olejem oraz filtrem paliwa. Około 600 zł, w zależności ile litrów oleju będzie potrzebne to cena była trochę wyższa.

Wrocław 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 09:03, Jack79 napisał(a):

No jednak robocza jednostka w BMW z tego co pamietam z wielkiego napisu na scianie to 60zł. A pod spodem małymi literkami, że godzina to 12 takich roboczojednostek. Jakby nie liczył to ponad 700 zł, więc przy tych stawkach to nie duża cena 😁

Muszę zobaczyć fakturę, chyba mi policzyli  +/- 400zł za robociznę, przy 15% rabacie, ale to się upewnię jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po co robic te wymiany miedzyinterwalowe? Nie to, zebym odradzal, czy wysmiewal, bron boze, ale sa przeciez te wszystkie longlife sronglife na setki tysiecy kilometrow, to po co poprawiac fabryke? Rzeczywiscie te oleje zmieniaja sie galaretke w polowie interwalu? Serio pytam. W poprzednim aucie jezdzilem tylko na przeglady, olej chyba nawet przypadal do wymiany nie co rok (!), a co dwa lata. I przebieg rosnie (70kkm+), a silnik jak smigal, tak smiga dalej (zadnych objawow nadmiernego zuzycia wtornych, czy pierwotnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2024 o 22:40, spinecki napisał(a):

Po co robic te wymiany miedzyinterwalowe? Nie to, zebym odradzal, czy wysmiewal, bron boze, ale sa przeciez te wszystkie longlife sronglife na setki tysiecy kilometrow, to po co poprawiac fabryke? Rzeczywiscie te oleje zmieniaja sie galaretke w polowie interwalu? Serio pytam. W poprzednim aucie jezdzilem tylko na przeglady, olej chyba nawet przypadal do wymiany nie co rok (!), a co dwa lata. I przebieg rosnie (70kkm+), a silnik jak smigal, tak smiga dalej (zadnych objawow nadmiernego zuzycia wtornych, czy pierwotnych).

No magii nie ma niestety. Olej traci jednak swoje właściwości. A te 25-30kkm to jest narzut UE. Według nich, to że mniej oleju zużyjemy jest ważniejsze od zepsutego silnika przy 100km 🙂  W stanach co 10-15 jest wymiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2024 o 22:40, spinecki napisał(a):

Po co robic te wymiany miedzyinterwalowe? Nie to, zebym odradzal, czy wysmiewal, bron boze, ale sa przeciez te wszystkie longlife sronglife na setki tysiecy kilometrow, to po co poprawiac fabryke? Rzeczywiscie te oleje zmieniaja sie galaretke w polowie interwalu? Serio pytam. W poprzednim aucie jezdzilem tylko na przeglady, olej chyba nawet przypadal do wymiany nie co rok (!), a co dwa lata. I przebieg rosnie (70kkm+), a silnik jak smigal, tak smiga dalej (zadnych objawow nadmiernego zuzycia wtornych, czy pierwotnych).

ja w poprzedniej furze (benzyna) zmienialem co 30 tys km (co 6 miesiecy) i sprzedalem na 435 tys km bez pobierania oleju.  najwazniejsze chyba to styl jazdy, a nie wymiana co 5 tys km. jak ktos duzo lata, auto ciagle rozgrzane to wydluzasz zycie auta, a jak dziadkujesz codziennie 2km to i zmiana oleju Ci nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.