Skocz do zawartości

Doposażenie kamery cofania i brak obrazu


grzesiek811

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to co zrobić jak kodowanie nie załatwiło sprawy?

Oddać tą jednostkę i wziąć inną? Czy jeszcze jakiś pomysł jest na nią?

Co do kamery, to mi coś śmierdzi moduł. Brakowało w nim cafd, musiałem robić inject. Może to być wina starej psdzdata?

Chyba się nie dowiem jak nie wymienię po kolei. Taki urok używanych części, że nigdy nie wiadomo co się w nich czai.

Kolega coś wymieniał i po czasie jak nie mogli znaleźć przyczyny to się okazało, że wymieniony moduł też był uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7 godzin temu, grzesiek811 napisał(a):

Co do kamery, to mi coś śmierdzi moduł. Brakowało w nim cafd, musiałem robić inject. Może to być wina starej psdzdata?

 

To jest normalne jak wlozysz modul z innego auta.

Moim zdaniem masz ubitą kamerę (to bardziej prawdopodobne niż moduł lub nowy przewód). Spróbuj ją podmienić.

 

Odnosnie jezyka w CIC.

Ściągnij PSDZDATA full i zrób flash - serio, na pewno pomoże.

Dasz rade.

Edytowane przez luk_byd
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do flasha podobno potrzeba duży prostownik 50A, żeby podtrzymać auto, bo to godzinę trwa. A ja mam zabawki 5A i trochę się boje uwalić auto.

Mogę wymienić CIC na inny, bo ten kupiłem z prawem zwrotu na allegro. Tylko czy znów nie będzie podobnie. Pytanie czy to sytuacja sporadyczna czy zdarza się częściej. Nikt nie mówił o flashowa iu przy wymianie CICa, miało być tylko kodowanie.

Edytowane przez grzesiek811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nic nie oddawaj. Szansa, ze znajdziesz CIC nie z Anglika jest mala. 🙂 Tak jak Ci tu wszyscy piszemy, musisz przeprogramowac to i tyle. Nie zrobisz tego teraz, to zrobisz za miesiac jak bedziesz mial mozliwosc, lepsza ladowarke itd.

Edytowane przez mmw
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wersją psdzdata? Wiem, że full. Teraz do kodowania używam starą 54.1.

Bo chyba dobrze żeby te same wersje sterowników były.

IMG-20230810-185342.jpg

Tak pokazuje esys, czyli wersja co mam i docelową jest taka sama. Czy wersja w aucie może być nowsza niż pokazuje jak mam stare psdzdata?

Może zaryzykuję z wymianą na Niemca.

Edytowane przez grzesiek811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa, ale kamera już działa.

Zabrałem się za demontaż, żeby odesłać, odłączyłem i podłączyłem ponownie i eureka, działa.

Nie wiem czy coś nie stykało czy trzeba ją bylo podłączyć od nowa.

W każdym razie działa. W bólach, ale udało mi się samemu ogarnąć retrofit kamery co jeszcze niedawno wydawało mi się abstrakcją.

Teraz zostało ogranąć CIC, bo chyba jednak był potrzebny. Zamówiłem inny z Niemca rok młodszego, tak jak moje auto i zobaczę czy w nim obejdzie się bez flasha. Jak tak, to pierwszy pójdzie na zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym obejrzeniem, to zrobiłem błąd, że założyłem od razu tapicerkę i żeby sprawdzić to trzeba znowu ściągać. Niby nie dużo roboty, ale się nie bardzo chce tylko, żeby sprawdzić.

A z tą kamerą to dziwna sprawa, bo sprzedający zastrzega się, że są nowe. Gwarancji jako takiej nie ma. Wyglądała ładnie, ale przecież nowa kosztuje prawie 2 tys., a on sprzedaje za 250, jak inne używane. Numery i wygląd oryginalne BMW.

Ważne, że działa. Żeby tylko nie przerywało połączenie.

 

Edytowane przez grzesiek811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety ciągle mi sypie błędami.

Kamera działa, ale jak wbijam wsteczny to na zegarach ciągle mam komunikat "kamera cofania niesprawna".

A Ista ciągle pokazuje błąd LinBus i "rear camera not learning".

Czytałem coś, że się kalibruje kamerę, to poszukam jeszcze jak to zrobić i spróbuję.

Edytowane przez grzesiek811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wyglada, ze masz lacznosc na kablach sygnalu video + i - oraz masz zasilanie kamery. Nie masz za to lacznosci na LIN. Obejrzyj te piny porzadnie. Jak masz preparat do elektrycznych stykow to przepsikaj. Zobacz tez czy ktorys pin jak na niego delikatnie nacisniesz to sie nie chowa we gniezdzie w kamerze lub w module. Nie skalibrujesz kamery jak nie masz lacznosci czyli komunikacji LIN. Jak masz miernik i rece chirurga to mozesz sprobowac sprawdzic czy kazdy z tych malych kabelkow ma przejscie. Ale ja bym stawial ze zwyczajnie nie masz styku na pinach. Sam fakt, ze kamera ruszyla po wyjeciu wtyczki i wlozeniu to by potwierdzal.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie to.

Po kalibracji kamery w ista i "uczeniu" błędy zniknęły. Teraz jest ok, błąd na zegarach nie pokazuje się, w iście zniknęły oba błędy, kamera ddziała

Wygląda, że wszystko jest ok i mam nadzieję, że już tak zostanie.

Teraz zostało ogranąć jeszcze CIC, ale to temat na inny wątek.

Dziękuję wszystkim za pomoc, w szczególności kolegom luk_byd i mmw za aktywny udział w wątku i pomoc.

Trochę się nauczyłem robiąc ten retrofit i myślę, że może ktoś też skorzysta z tego wątku.

 

Edytowane przez grzesiek811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.