Skocz do zawartości

x5 e53 3.0i moduł komfortu? dzieją się rzeczy niestworzone


fetorro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tj w temacie, dzieją się rzeczy niestworzone. Ale od początku.

Najpierw padło otwieranie z kluczyka, próbowałem zakodować i wymienić bateryjkę(tak, wiem, że sama się ładuje), ale bateria miała dobry woltarz i nic to nie dało, wiec na jakiś czas olałem. Potem zauważyłem, że co jakiś czas prawe lusterko schodzi na maxa w dół, po zmianie wybieraka luterka na prawe, wracało do normy, następnie radio zaczęło się przywracać do fabryki co któreśset odpalenie. Jakiś czas temu na dwa dni nawiew postanowił nie działać po czym sam wrócil do normy i jest okej od około miesiąca. No i teraz to się zaczęło. Najpierw błędy tylnych postojowych, zużycie kloców (są grube i czujniki ok), świeci się poduszka, same zapalają się stopy i nie gasną oraz światła w środku, brak wspomagania, ale to wszystko dzieje się co drugie/piąte odpalenie, czasem wszystko jest okej. Dodatkowa informacja: przy otwarciu lusterek, tych nad głową, gaśnie poduszka i czasem wszystkie problemy znikają. Znajomy mechanik brzdąkał coś od modułach can i przetartych kablach, ale potem stwierdził, że to na pewno moduł komfortu i mam wymienić, najlepiej na ten sam nr co mam, żeby nie kodować.

Wszystkie bezpieczniki ok, ładowanie 14.2V, aku okej, błędy w inpie w lcm(moduł komfortu): 40 thermischer oelsensor defekt, a tak po za tym brak większych błedów, czy na silniku, czy reszcie

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.

Jaka jest wasza opinia? Moduł znalazłem za 90zł, schowek mam rozebrany i mógłbym podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lcm to moduł świateł. I tak trzeba będzie kodować przebieg, vin.
W jakim stanie akumulator? BMW nie lubi słabego aku.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie pomylilem skrót, lcm to moduł świateł. Aku ok. 12,7V. 

Dodam, że głównie jak odpali z błędami to nie działa radio, wspomaganie, wycieraczka tył i świecą się nonstop stopy. 

Po otwarciu i zamknięciu lusterka nad głową kierowcy(tego zasówki, który zapala światło) wszystko wraca do normy 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.