Skocz do zawartości

trzeszczy przy maksymalnym skręceniu kół


Kubex

Rekomendowane odpowiedzi

podpinam się pod temat, u mnie w E34 trzeszczy jak stoje w miejscu i skrece kola na maksa...trzymam przy tym hamulec bowiem mam automatyczna skrzynie(moze to robi roznice ze trzymam na hamulcu lub nie :?: ) Jesli miałbym wnikac w szczegoly...moge powiedziec iz trzeszczy nie tylko kiedy kola sa skrecone maksymalnie ale wtedy gdy obroce kierownice od 85% do 100%,mam nadzieje ze mnie rozumiecie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kubex tylko i wylacznie kiedy stoje.Jak trzymam na hamulcu i nastepnie np. przelaczam bieg z wstecznego na drive oraz jednoczesnie krece kierownica, wchodze na ten zakres "85 -100%" to trzesczy,jak puszczam pedał hamulca i becia sie toczy to hałas ustaje.Nie mam pojecia co to moze byc.Moze jakas czesc zuzyta..sam nie wiem :?: :?: :?: :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi dwaj poprzednicy mają racje w 100%..ale u mnie jest tak w tym jak napisałem zakresie...jak prawie skrece kola na maksa to trzesczy..no cóż,wymienie na dniach płyn od wspomagania.a to że syczy..u mnei syczy :) i kól oczywiscie nie skrecam na maska na dlugo :cool2:

 

P.S jaki płyn do wspomagania mam lac w E34?...poprostu dolac czy jechac do warsztatu i niech stary wywala,przeplucza i wleja nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
po naciągnięciu paska od wspomagania trzeszczenie ustało

Trzeszczy czy piszczy , bo to dwie różne rzeczy. Jeszcze jedno , kiedy jest zapowietrzone wspomaganie to ani nie trzeszczy , ani nie piszczy - słychać przepływ powietrza impulsowy z dość dużą częstotliwością w układzie wspomagania.

Piszczy kiedy paski luźne , a trzeszczy kiedy geometria nie teges :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.