Skocz do zawartości

[F25] Świst przy prędkości >110, nie panorama?


OneHandsomeGuy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


zwracam się do Was z drobnym acz irytującym na dłuższą metę problemem. Otóż - przy prędkości od 110 czy 120, zaczyna być słyszalny świst. Początkowo podejrzewałem panoramę - jednakże ostatnio kumpel siedzący na miejscu pasażera stwierdził, że to raczej z okolicy drzwi aniżeli panoramy. Niestety jako jedyna osoba posiadająca prawo jazdy w rodzinie nie jestem w stanie stwierdzić skąd dokładnie bo zawsze jestem na miejscu kierowcy, a przy 120 lepiej nie nasłuchiwać skąd to świst pochodzi kiedy prowadzę :d


Czy jest to jakiś znany problem? Czy wystarczy np. wymiana uszczelki drzwi? Nie zauważyłem aby była jakaś popękana, jest ew. szansa iż już z wieku nie domaga? Ktoś miał podobny problem, na co patrzeć?


Można powiedzieć że "oddaj do mechanika" - ale niestety takie prace często są spychane na margines albo w ogóle nie podejmowane... Jak podobnie z problemami RDC - gdzie rozwiązuje się to zmianą na czujnik przebicia opony :D Więc chcę się tym zająć sam...

Porównaj OC i uzyskaj lepszą cenę niż u agenta:

https://mubi.pl/id-WQVGMF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Odświeżę kotleta, dziękuję za sugestie.

Kolego @kriu, jeśli chodzi o te takie paski idące wzdłuż szyby, 1cm na jej całą wysokość, to jeden z nich (lewy, strona kierowcy) właśnie u góry odstaje. Poprawiłbym to, ale nie wiem, jak się za to zabrać. Czy to jest zamontowane na jakiś klej? (pytam bardziej pod kątem wizualnym, bo źle to wygląda, więc jak mogę ogarnąć bez wymagania 20 lat doświadczenia przy montażu szyb to poprawiłbym)

 

Druga przesłanka skąd może ten świst pochodzić - przesmarowałem wszystkie uszczelki i na jakiś czas to ustało. Uszczelka prawych drzwi (pasażera) ma na sobie pęknięcie u samej góry. Jadąc autem, mam wrażenie iż świst pochodzi właśnie ze strony prawej, aniżeli lewej auta (gdzieś prawy środek, oczywiście na tyle na ile mogę przesłuchać z fotela kierowcy).

Porównaj OC i uzyskaj lepszą cenę niż u agenta:

https://mubi.pl/id-WQVGMF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, OneHandsomeGuy napisał(a):

Odświeżę kotleta, dziękuję za sugestie.

Kolego @kriu, jeśli chodzi o te takie paski idące wzdłuż szyby, 1cm na jej całą wysokość, to jeden z nich (lewy, strona kierowcy) właśnie u góry odstaje. Poprawiłbym to, ale nie wiem, jak się za to zabrać. Czy to jest zamontowane na jakiś klej? ....

U mnie też leciutko one dostają, ale nie zauważam świstów czy czegoś podobnego.

Listwy są mocowane na zaczepy, spinki, chyba metalowe. Nie wiem czy są one jednorazowe - to znaczy czy po oddarciu coś się uszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Otóż kolego: listwy przyszybowe są mocowane na rodzaj zatrzasków. Na dole jest dodatkowo element, który montuje się na wcisk. Po demontażu ponowny montaż wiąże się często z koniecznością wymiany zatrzasków. Bez problemu do kupienia w ASO. Moja rada - zleć to komuś kumatemu, bo te listwy są miękkie i łatwo je pogiąć, jak się jakiś gamoń do tego zabierze. Listwa powinna dolegać idealnie! U mnie świst był spowodowany niedoleganiem górnej ramki drzwi do otworu drzwiowego. Tzn. uszczelka nie do końca uszczelniała. Nie mam pojęcia czym to było spowodowane, bo nic nie było tam demontowane. Poprawiłem to regulując położenie zamka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.