Skocz do zawartości

G20 zdalna aktualizacja, MyBMW


deusexe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, 9 miesięcy temu apka MyBMW pobrała aktualizację, przesłała do samochodu (przy podpiętej ładowarce) i zaaktualizował się system (zdjęcie 1). Teraz przezszły 2 pierwsze kroki (zdjęcie 2), ale nie instaluje się. Nie wiem dlaczego. I dodatkowo apka nie pokazuje aktualnej pozycji samochodu na mapie...

 

AMWts8BdXtkIK03nz4Ggyjk9OfbYdGFgmZvNgq8GSmMMojnsKxyc_G2lZbEk0YdAgqurvHpeRP6gl_vCPmcMluT_YJbIrP8qKbgbefRFz-oqlGOQut7RU0xp5Jg_-k2EWkgSl7-lRhn5qloEPaxf23GY3lsB=w616-h1263-no?authuser=0 AMWts8ANXBpFRONYqaLsWhepXxJCdLsmn9WOk-ofJD3P2FpbUgQAGaPkw_OC0X15rRa4RwMndQAznWTI6AAXwg03LGp0H6i7H4VwhPgWzVC-OMoiIMIW2IpzIJb-nASKe19ptmmxuqFok-eSqP2tJPBUfbgQ=w616-h1263-no?authuser=0

Edytowane przez deusexe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym akumulatorem potwierdzam. Miałem ten sam problem ze nie mogłem zaktualizować softu. W międzyczasie wyszły dwie nowe wersje. Jeżdżę dużo po mieście więc akumulator pewnie nie ładuje się w 100%. Wczoraj trasa 350 km łącznie prawie 4 h na chodzie i na postoju zrobiłem aktualizacje. Dzięki !warto być na forum już do ASO jechałem. :D :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej auto stało na ładowarce i nic. Zresztą nie wiem co ale chyba mi coś zrzera prąd na postoju, bo zimą średnio co miesiąc muszę podładować. Trasa tylko po mieście na krótkich odcinkach, ale w żadnym wcześniejszym aucie nie było takiego problemu - tak samo eksploatowane porzednie wozy. A tu akumulator 3,5 letni... Wczoraj dla pewności też podłączyłem na noc i nic. Przejechałem się jeszcze do nagrzania silnika, po powrocie też nie aktualizuje.

reset iDrive zrób.

Jak zrobić reset, bo nie mogę namierzyć opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz długo pokrętło od regulacji głośności na zapalonym silniku aż ekran zrobi sie czarny. Około 40 seku d trzeba trzymać wciśnięte

To jest zwykły restart, nie reset i nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poczekaj spokojnie na komunikat na ekranie. Auto samo ci podpowie że możesz instalować aktualizację jeśli będzie do tego gotowe. U mnie to zajęło ok tygodnia czasu od ściągnięcia softu na telefon.

To nie jest normalne, po przesłaniu do auta powinno instalować od razu (o ile stan akumulatora) na to pozwala więc podpowiedź z doładowaniem może być trafna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po przesłaniu do auta instaluje od razu. Chodziło mi o to, że musiałem poczekać aż telefon prześle do auta. Wisiało to sobie w MyBMW i w pewnym momencie auto wydało komunikat, żebym instalował. 20 minut i załatwione. Można w trakcie zamknąć auto i iść na kawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dla pewności też podłączyłem na noc i nic. Przejechałem się jeszcze do nagrzania silnika, po powrocie też nie aktualizuje.

Nie wiem czym ładowałeś i ile lepsze ładowarki potrzebują czasu.

CTEK 5.0 ładował mi akumulator z niskiego stanu do pełna aż 2 doby. Po 1 dobie aż sprawdzałem i nadal auto nie chciało zainstalować gotowej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym ładowałeś i ile lepsze ładowarki potrzebują czasu.

CTEK 5.0 ładował mi akumulator z niskiego stanu do pełna aż 2 doby. Po 1 dobie aż sprawdzałem i nadal auto nie chciało zainstalować gotowej aktualizacji.

Też mam dobrą Victron Energy i jak aktualizowałem 9 miesięcy temu, też ją podłączyłem i po nocy poszło, teraz jak widać na screenach ani dwa miesiące temu, ani teraz nie aktualizuje. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktualizacja kasuje wszystko. U mnie też poleciał chip tuning. Czy u Was po tej aktualizacji działa czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy? Bo u mnie kolejny raz się nie zapalił komunikat, a płynu zero. I mam wrażenie, że przed aktualizacją to wszystko działało.
6ff0d43911e3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poczekaj spokojnie na komunikat na ekranie. Auto samo ci podpowie że możesz instalować aktualizację jeśli będzie do tego gotowe. U mnie to zajęło ok tygodnia czasu od ściągnięcia softu na telefon.

To nie jest normalne, po przesłaniu do auta powinno instalować od razu (o ile stan akumulatora) na to pozwala więc podpowiedź z doładowaniem może być trafna.

Niestety dwa dni stał na ładowarce i drugim akumulatorze podłączonym równolegle i nic. Serwis może zaktualizować za 250zł i nie wie czemu nie poszło u mnie samo, ani jakie warunki muszą być spełnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poczekaj spokojnie na komunikat na ekranie. Auto samo ci podpowie że możesz instalować aktualizację jeśli będzie do tego gotowe. U mnie to zajęło ok tygodnia czasu od ściągnięcia softu na telefon.

To nie jest normalne, po przesłaniu do auta powinno instalować od razu (o ile stan akumulatora) na to pozwala więc podpowiedź z doładowaniem może być trafna.

Niestety dwa dni stał na ładowarce i drugim akumulatorze podłączonym równolegle i nic. Serwis może zaktualizować za 250zł i nie wie czemu nie poszło u mnie samo, ani jakie warunki muszą być spełnione...

Kiedyś dostałem taką wiadomość, nie wiem czy będzie pomocna?

 

Następnie prosimy o wykonanie ręcznej aktualizacji usług BMW w pojeździe:

1. Proszę przejść do menu ConnectedDrive w pojeździe (ikonka z globusem).
2. Proszę przechylić kontroler iDrive w podłokietniku tak, aby zakładka "Zainstalowane aplikacje" się podświetliła.
3. Proszę nacisnąć przycisk "Opcje" na kontrolerze iDrive.
4. Proszę wybrać punkt "Aktualizacja aplikacji i usług" i poczekać, aż pojawi się komunikat, że dane zostały przesłane.
5. Proszę wyłączyć pojazd i zostawić go na godzinę w obszarze z dobrym zasięgiem sieci (silnik ani zapłon nie musi być włączony).

Remote Software Upgrade:

W celu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowanie poprzez moduł Remote Software Upgrade, wymagany jest pewny poziom naładowania wewnętrznej baterii komputera pokładowego oraz akumulatora samochodowego. Jest to pewna forma zabezpieczenia, która zapewnia, że źródło zasilania nie wyczerpie się podczas przeprowadzania instalacji.

Aby upewnić się, że bateria jest w pełni naładowana, prosimy o przejechanie dłuższej trasy samochodem (około 100 km). Potem prosimy BEZ WYŁĄCZANIA SILNIKA ustawić pojazd w trybie parkowania i przejść do zakładki:

Car > Ustawienia > Ustawienia ogólne > Remote Software Update

i ręcznie wyszukać aktualizację.

Dodatkowo, by poprawnie uruchomić aktualizację, niniejsze warunki muszą być spełnione:

-Pojazd musi stać na równym terenie (poza drogami publicznymi).
-Samochód ma wystarczająco naładowaną baterię komputera pokładowego oraz akumulator.
-Karta SIM pojazdu musi mieć wystarczające połączenie z siecią mobilną (4G/LTE) .
-Wszystkie okna, drzwi, szyber dach oraz pokrywa bagażnika muszą być zamknięta.
-Światła zewnętrzne i światła awaryjne muszą być wyłączone.
-Temperatura zewnętrzna wynosi > -10 °C

Mamy nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne. W przypadku dalszego braku możliwości wykonania aktualizacji oprogramowania w pojeździe uprzejmie prosimy o zwrotny kontakt telefoniczny lub drogą mailową. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wyłączałes też światła?

Nie wiem czy pomoże , ale może tu jest haczyk

Raczej nie da się wyłaczyć. Mam na auto i zawsze niestety są dzienne włączone. Ale rok temu jak aktualizowałem to poszło normalnie ze światłami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wyłączałes też światła?

Nie wiem czy pomoże , ale może tu jest haczyk

Raczej nie da się wyłaczyć. Mam na auto i zawsze niestety są dzienne włączone. Ale rok temu jak aktualizowałem to poszło normalnie ze światłami...

 

Da się wyłączyć. Jak gasisz auto i świecą się to przełączasz raz na prawy przycisk ten obok Auto i z powrotem klikasz Auto i już się nie świecą. Odkryłem to całkiem przypadkiem jak się bawiłem przełącznikami świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.