Skocz do zawartości

X5 G05 ładowanie indukcyjne telefonu - problem


Jamar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Mam pytanie o indukcyjne ładowanie telefonu poprzez fabrycznie zamontowaną ładowarkę.

Mam iPhone 13 pro i bardzo się nagrzewa podczas ładowania i używania nawigacji z google map, do tego stopnia że 2 razy mi się telefon rozłączył z samochodem.

Telefon ładuję codziennie na ładowarce indukcyjnej w domu i nie nagrzewa się przy tym wcale.


Jak to wygląda u was ??

Edytowane przez Jamar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć


Mam pytanie o indukcyjne ładowanie telefonu poprzez fabrycznie zamontowaną ładowarkę.

Mam iPhone 13 pro i bardzo się nagrzewa podczas ładowania i używania nawigacji z google map, do tego stopnia że 2 razy mi się telefon rozłączył z samochodem.

Telefon ładuję codziennie na ładowarce indukcyjnej w domu i nie nagrzewa się przy tym wcale.


Jak to wygląda u was ??

Tak samo się grzeje choć nie zawsze, latem jest gorzej, a w okresie zimowym praktycznie w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo się nagrzewa podczas ładowania i używania nawigacji z google map

 

To nie jest problem ładowarki moim zdaniem, tylko jednoczesnego ładowania i bardzo dużego poboru prądu dla nawigacji ... i chyba czegoś skopanego w całej serii iPhone 13.


W obecnym aucie iPhone 13 mini mam podpięty na kablu. Wszystko jest OK kiedy nie korzystam z żadnej nawigacji. Kiedy tylko odpalę w CarPlay Yanosika, telefon zaczyna się mocno grzać, do tego stopnia, że w trasie po 100km pojawił się komunikat, że ładowanie zostało przerwane z powodu zbyt wysokiej temperatury telefonu. Przypomnę, po kablu.


Nie miałem tego problemu z żadnym wcześniejszym iPhone (3 modele) od 2016 roku kiedy kupiłem obecny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączcie WIFI oraz BT w telefonach na próbę. Wyciągnijcie z etui jeżeli używacie i wtedy sprawdźcie czy się grzeje nadmiernie - będzie się trochę grzał, ale nie może parzyć.


Niestety etui blokuje poprawne działanie ładowania indukcyjnego - niektóre wręcz uniemożliwiają. Komunikacja WIFI/BT lub słaby zasięg sieci komórkowej, a już zdecydowanie nawigacja, powodują wzmożone zapotrzebowanie na prąd - dodatkowo telefon w X5 jest mocno ukryty w konsoli, a wygłuszające szyby dodatkowo ograniczają dostęp sygnałów radiowych (komórkowy i GPS) do urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyłączcie WIFI oraz BT w telefonach na próbę. Wyciągnijcie z etui jeżeli używacie i wtedy sprawdźcie czy się grzeje nadmiernie - będzie się trochę grzał, ale nie może parzyć.


Niestety etui blokuje poprawne działanie ładowania indukcyjnego - niektóre wręcz uniemożliwiają. Komunikacja WIFI/BT lub słaby zasięg sieci komórkowej, a już zdecydowanie nawigacja, powodują wzmożone zapotrzebowanie na prąd - dodatkowo telefon w X5 jest mocno ukryty w konsoli, a wygłuszające szyby dodatkowo ograniczają dostęp sygnałów radiowych (komórkowy i GPS) do urządzenia.

Tylko co ta próba da? Bez wifi Apple car/android auto nie działa. Jak bym chciał mieć analogowe radio to bym kupił kia Picanto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie dałem spokój z tą ładowarką. Grzeją się wszystkie telefony. Mój, żony, dzieci. Czy to S20, 21 czy 22. Nawet nie zgłaszałem tego w serwisie, bo z tego co czytałem to wymieniają na to samo. Ładuję na kablu z gniazda z podłokietnika i jest git.

Ale mam w związku z tym pytanie : Czy serwis może dezaktywować tą ładowarkę, żeby można było wykorzystać ją jako zwykłą półkę na telefon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ta próba da?

 

Dowiesz się czy winna jest ładowarka, czy telefon. Ewentualnie czy masz ujowe etui, które należałoby zmienić na coś co nie powoduje problemu.


Moim zdaniem wina jest po stronie telefonu - wspomniane przeze mnie problemy z ładowaniem iP13mini po kablu podczas korzystania z usług nawigacyjnych, kiedy we wcześniejszych modelach tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo z iPhone 14 pro, ale to niestety jest normalne z powodu wystającego aparatu, telefon przez to nie przywiera dokładnie, jak miałem wcześniej 11 pro to problem był mniejszy, a jeszcze wcześniej XR, właśnie dlatego że tam wystawało mniej. Pewnie to kiedyś naprawią jak wejdzie standard Qi 2, https://www.wirelesspowerconsortium.com/qi/#qi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ta próba da?

 

Dowiesz się czy winna jest ładowarka, czy telefon. Ewentualnie czy masz ujowe etui, które należałoby zmienić na coś co nie powoduje problemu.


Moim zdaniem wina jest po stronie telefonu - wspomniane przeze mnie problemy z ładowaniem iP13mini po kablu podczas korzystania z usług nawigacyjnych, kiedy we wcześniejszych modelach tego nie było.

 

Ja ładuję swój telefon tylko indukcyjnie i nigdy się przy tym nie nagrzewa, dodam, że nie zdejmuję etui do codziennego ładowania :)


Zastanawia mnie jednak sugestia z odstającym aparatem bo rzeczywiście w ładowarce, której na codzień używam część telefonu z aparatem jest poza ładowarką i dzięki temu telefon przylega całkowicie do ładowarki.. Być może te 2mm odległości od ładowarki mają znaczenie. Spróbuję zrobić test i podłożyć jakiś dystans do mojej codziennej ładowarki i zobaczymy .....


Test ładowania kabelkiem i korzystania z nawigacji google oczywiście też przeprowadzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem test ładowania w przypadku gdy telefon nie przylega do ładowarki indukcyjnej (2-3 mm dystansu dodatkowego):

- bateria startowo 88% po jakimś czasie spadło do 85% i już nie spadało (telefon pokazywał, że jest na ładowaniu)

- w tym czasie odpalona nawigacja google i leciał film z Youtube

Test trwał ponad godzinę i telefon nie nagrzewał się wcale wobec czego podejrzewam, że problem tkwi gdzieś indziej niż w przyleganiu telefonu do ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Najlepszą robotę robi „kabel” podłączony do USB „c” w podłokietniku.Ładowarka indukcyjna w bmw to jakiś żart-bubel fabryczny.

Jestem tego samego zdania. Ta indukcja to jakiś nieśmieszny żart. Moj iPhone grzeje sie jak powalony na tej indukcji. Z drugiej strony nie mam możliwości sprawdzenia czy grzalby sie jakiś inny android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od lat akurat stosuje inne rozwiązanie w każdym samochodzie.

zamawiam bazę do montażu uchwytu telefonu z firmy Kuda i później do tego montuję już jaki chcę uchwyt do telefonu.

https://sklep.magicauto.pl/p/124/7722/konsola-kuda-pod-telefon-do-bmw-x5-od-2018


niestety strona tej firmy jest bardzo kiepska, ale same bazy są ok i w zasadzie nie ingerują w widoczny sposób w samochód, bo są montowane na "wciśk" i tylko jedną małą śrubkę wkręca się w schowku.

ogólnie montaż mega prosty i każdy sobie sam zamontuje.

później jedynie zleciłem elektrykowi doprowadzenie dodatkowego przewodu, abym nie musiał podłączać do schowka, ale też nie ma z tym wielkiego problemu bo kostka elektryczna jest w tamtych okolicach.

do tej bazy zamontowałem uchwyt Baseus, ale można zamontować sobie każdy inny (ten uchwyt musiałem akurat trochę przerobić bo nie ma montażu na płasko, dlatego odciąłem główkę i ja wkręciłem do bazy)

https://e-baseus.com/product-pol-3903-Baseus-Wisdom-Auto-Alignment-Uchwyt-samochodowy-ladowarka-indukcyjna-Qi-15W-do-kratki-wentylacji.html


mam telefon a z Androidem telefon i je nie zauważyłem, aby grzał się bardziej niż jak ładuje w ładowarce indukcyjnej w nicy w domu

oczywiście ładowanie jest wolniejsze niż z gniazdka, ale to już kwestia standardu ładowania indukcyjnego.


uchwyt mam od ponad 6 miesięcy i jest super, a wcześniej podobne rozwiązanie miałem w Audi przez 10 lat, dlatego jestem do niego przyzwyczajony

dla mnie największy plus to wkładanie telefonu bo jest bardzo poręczny oraz ciągle widzę ekran, więc nie musze sięgać, aby coś na nim "wystukać"


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od lat akurat stosuje inne rozwiązanie w każdym samochodzie.

zamawiam bazę do montażu uchwytu telefonu z firmy Kuda i później do tego montuję już jaki chcę uchwyt do telefonu.

https://sklep.magicauto.pl/p/124/7722/konsola-kuda-pod-telefon-do-bmw-x5-od-2018


niestety strona tej firmy jest bardzo kiepska, ale same bazy są ok i w zasadzie nie ingerują w widoczny sposób w samochód, bo są montowane na "wciśk" i tylko jedną małą śrubkę wkręca się w schowku.

ogólnie montaż mega prosty i każdy sobie sam zamontuje.

później jedynie zleciłem elektrykowi doprowadzenie dodatkowego przewodu, abym nie musiał podłączać do schowka, ale też nie ma z tym wielkiego problemu bo kostka elektryczna jest w tamtych okolicach.

do tej bazy zamontowałem uchwyt Baseus, ale można zamontować sobie każdy inny (ten uchwyt musiałem akurat trochę przerobić bo nie ma montażu na płasko, dlatego odciąłem główkę i ja wkręciłem do bazy)

https://e-baseus.com/product-pol-3903-Baseus-Wisdom-Auto-Alignment-Uchwyt-samochodowy-ladowarka-indukcyjna-Qi-15W-do-kratki-wentylacji.html


mam telefon a z Androidem telefon i je nie zauważyłem, aby grzał się bardziej niż jak ładuje w ładowarce indukcyjnej w nicy w domu

oczywiście ładowanie jest wolniejsze niż z gniazdka, ale to już kwestia standardu ładowania indukcyjnego.


uchwyt mam od ponad 6 miesięcy i jest super, a wcześniej podobne rozwiązanie miałem w Audi przez 10 lat, dlatego jestem do niego przyzwyczajony

dla mnie największy plus to wkładanie telefonu bo jest bardzo poręczny oraz ciągle widzę ekran, więc nie musze sięgać, aby coś na nim "wystukać"


.

Matko Boska!! To na pierwszym linku wyglda traaagicznie :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska!! To na pierwszym linku wyglda traaagicznie :duh:

 

dlatego pisałem, że ich strona i zdjęcia wyglądają tragicznie, ale sam produkt jest ok.

u mnie to w rzeczywistości wygląda jak poniżej i telefon jest zawsze widoczny i poręczny

 

PXHYzlP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.