Skocz do zawartości

Zbieranie tylnich opon X5


kwlp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Słyszałem już nie od jednego wulkanizatora że BMW zbiera opony od środka. Tak jest i w moim przypadku. Szybko się zużywają od środka na tylniej osi, to już 3 zestaw. Czy ten model tam ma ? Czy jak pojadę na geometrię to mi to ogarną ? Czy poprostu trzeba z tym żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1, nie mają prawa ścinać się od środka. Luzy w zawieszeniu, brak geometrii i załadowane auto bez pneumatyki (jak załadujesz to też geo ucieka)

Szarpaki, przegląd co trzeba zmienić i dobra geometria.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, luzu raczej nigdzie nie widziałem, nie czułem. Zacznę od geometri. Jutro podjadę na geometrię. Bo pół roku temu zakładałem nowe opony, teraz oddałem koła do renowacji a wulkanizator mówi że słabo to wygląda jak na tak krótki okres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 5.02.2023 o 20:49, kwlp napisał(a):

Dzięki, luzu raczej nigdzie nie widziałem, nie czułem. Zacznę od geometri. Jutro podjadę na geometrię. Bo pół roku temu zakładałem nowe opony, teraz oddałem koła do renowacji a wulkanizator mówi że słabo to wygląda jak na tak krótki okres.

Witam ,

Ciekawy jestem jak się skończyło , bo mam ten sam problem, X5 i huczało wyważałem felgi i nie pomogło; i to samo mówi kapcirz, że one tak mają i koniec  czy coś się poprawiło po geometri?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometrię raz na 2 lata można zrobić, to nie bardzo duży koszt, w stosunku do cen opon wręcz śmieszny. Jak jeździsz załadowany i nie masz pneumatyki z tyłu to też szybko opony lecą.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podobny temat przerobiłem w F11 550D.  Auto kupiłem od mechanika który dbał i chuchał .... geometria "ustawiana 30kkm temu...

Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazywały wszystko ok (a przynajmniej nic na coś błędnego .) 

Pojechałem na dłuższy wyjazd wakacyjny ok 5kkm i już w drodze powrotnej .... "coś drży" w przedziale 130-140km/h jak bym po tarce jechał... noszzzzz.....

Wyważanie kół ... niby dramatu nie ma  (ale "tnie" opony i ząbkuje...... geometria i jest słabo ... 

Po geometrii już nie ma "tarki" pozostał huk po zniszczonych oponach. 

polecam geometrię tu ;

http://dobrucki.com.pl

Robi to od lat tylko jeden człowiek i wie co robi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 09:11, Bartek_Mod napisał(a):

Witam ,

Ciekawy jestem jak się skończyło , bo mam ten sam problem, X5 i huczało wyważałem felgi i nie pomogło; i to samo mówi kapcirz, że one tak mają i koniec  czy coś się poprawiło po geometri?

Tak zrobiłem geometrie, i jak narazie przejechane z 20 tyś i wydaje mi się że jest ok. nie widze zużycia od wewnątrz ani huczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.