Skocz do zawartości

Czy napęd CD może nie występować w g30?


Jacuss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim dzisiaj przeglądałem ogłoszenia gdyż intensywnie szukam M550d i zauważyłem ze w jednym samochodzie które mnie interesuje jest zaślepka w miejscu gdzie powinien być otwór do odtwarzacza CD.Czy występowały takie radia i czym to jest spowodowane?Biedniejsza wersja?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże od wersji z 2020 nie ma już napędu CD.

Spowodowane jest to śmiercią płyt CD :D

Odtwarzanie muzyki z USB działa bardzo dobrze, więc po co napęd?

 

Dzięki kolego Bozydar za odpowiedz.Ten samochód który oglądałem akurat jest z 2019.Wiadomo ze płyty wymierają ale mnie zdziwiło ze jedne auta z tego samego rocznika maja a inne nie. I dlatego ciekawi mnie czy są jeszcze inne różnice czy tylko to w samochodach przed liftingiem.Teraz zauważyłem ze samochody po liftingu już są wszystkie bez napędu CD.Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to był chyba rocznik modelowy 2020. Data produkcji może być z 2019.


Powoli przerzucam moją kolekcję płyt do formatu FLAC lub AAC (dla płyt mających różnych wykonawców i autorów, gdyć FLAC nie ma "oficjalnie" osobnych tagów dla wykonawcy utworu i autora płyty) i mam podłączony pendrive USB, chyba 256 GB.

Działa to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAV to kontener - w środku może być użyty równie dobrze stratny codeck, choć zwykle pliki WAV zawierają nieskompresowany strumień PCM.

FLAC jest również bezstratny.


Inna sprawa to to, że nawet z Bowersem na pokładzie wątpię żeby ktokolwiek w ślepym teście odróżnił FLAC/PCM od MP3 320 kbit a tym bardziej AAC 512 kbit.

Nie ten poziom audio - od wzmacniacza przez głośniki aż do samego "pomieszczenia".


A co do ID6, to pewnie w instrukcji jest to napisane... w ID7 jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja swoje nagrania renderuje w WAV 48kHz 24bit i z ciekawosci wrzucę na pena takie nagranie i odpalę.

Co do różnic - jest w tym sporo prawdy... ;)

CIC czytał WAV,

NBT już obsługiwał FLACi z 192/24 nawet, z tym że do światełka był konwertowany na 48/16 bodajże, ale zachowywał kanały 5.1.

W nowych G juz idzie po Ethernecie, więc ciekawe czy idzie więcej niż 48/16, mając pliki 192/24


PS: A te 48/24 to źródłem nie jest CD z 48/16 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD to raczej 44.1.


Wątpię, by jakikolwiek sprzęt samochodowy robił miksowanie w 192 KHz. Nie ma to specjalnie sensu...

Nawet amplitunery za "naście" tysięcy robią up/down scaling do 48 kHz przy włączonej korekcie pomieszczenia czy jakimś EQ.


Wariant super-optymistyczny jest taki, że miksowanie jest "przełączalne" między 44.1 a 48 (wszystko 16-bit).

Bardziej prawdopodobne jest jednak to, co dzieje się w większości sprzętu (np. mikser audio androida), czyli równanie wszystkiego do 48 kHz/16-bit.


W praktyce dobre konwertery generują przy takim down/up scalingu błędy poniżej progu słyszalności... tym bardziej w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, natomiast ja zajmuje się dość mocno muzyką i mam sporo nagrań mojego zespołu czy moich produkcji w WAV 48kHz i 24 bit, ale właśnie uruchomiłem pendrive i wave widział, ale nie odpalił.

Zrobię potem test dla 48/16b i 44,1/16b.

Oczywiście w takim systemie (ja mam HK) różnice będą absolutnie niezauważalne, z czym w 100% się zgadzam.

Po prostu mam takie wavy 48khz/24b i nie chce mi się ich konwertować :)


48khz/24bit to jakość można powiedzieć już studyjna. Nasz mikser cyfrowy właśnie taką jakość generuje, choć mam parę nagrań w natywnym 192kHz ale takich nagrań słucha się na monitorach odsłuchowych.

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd jest spoko sprawą w momencie gdy masz swoją ulubioną płytę i chcesz wrzucić ją do biblioteki w aucie. Cały proces odbywa się w tle . Ale jak nie ma to pozostaje opcja ze zgrywaniem płyt jak mamy komputer z napędem lub ściąganie z neta na pendrive, jako że nie wszytko jest w serwisach streamingowych.

Po zagłębieniu się w temat, w wersji poliftowej oprócz braku napędu cd, nie występuje również kolekcja muzyki, czyli nie możemy nic wrzucić na dysk auta. W poprzednich generacjach można było kopiować całe kolekcje muzyki przy zmianie auta. np z f10 do g30 zrobiłem backup wszystkiego na pendirve i przywróciłem w nowym aucie. Teraz pozostaje nam tylko pendrive lub streaming, a cała kolekcja którą mam zostaje bezużyteczna przy zmianie na nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tego. Jeśli nie ma kolekcji muzyki to te mgu to ktoś z konia spadł projektując to...

 

Dokładnie odwrotnie.

Wystarczy kupić mały (w sensie rozmiarów, nie pojemności; gniazdo jest w podłokietniku) pen-drive i trzymać na nim muzykę.

Zmiana auta: wyciągasz pendrive i przekładasz do nowego.

Koncepcja kopiowania muzyki na dysk twardy (w szczególności "talerzowy" HDD) to dopiero było dziwactwo, już nie mówiąc o tym, że coraz więcej ludzi korzysta ze streamingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tego. Jeśli nie ma kolekcji muzyki to te mgu to ktoś z konia spadł projektując to...

 

Dokładnie odwrotnie.

Wystarczy kupić mały (w sensie rozmiarów, nie pojemności; gniazdo jest w podłokietniku) pen-drive i trzymać na nim muzykę.

Zmiana auta: wyciągasz pendrive i przekładasz do nowego.

Koncepcja kopiowania muzyki na dysk twardy (w szczególności "talerzowy" HDD) to dopiero było dziwactwo, już nie mówiąc o tym, że coraz więcej ludzi korzysta ze streamingu...

W poprzednich wersjach, czy to f10 czy g30 miałeś opcje odtwarzania muzyki z płyty, pendrive, streaming przez bt (czy to muzyka z telefonu czy np spotify), lub z biblioteki czyli dysku gdzie mogłeś wrzucić dowolne utwory z płyty lub usb. Teraz część możliwości odtwarzania muzyki usunięto co dla mnie jest wadą i tyle. Czy komuś wystarcza takie rozwiązanie to kwestia drugorzędna, jest po prostu mniej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w tym wątku że pisze tu paru fachowców.

Mam pytanie - czy jest jakaś opcja (może jakieś kodowanie) aby po odtworzeniu ostatniego utworu w folderze, zaczął grać utwory z następnego folderu?

To jedyne auto z jakim się spotkałem, że odtwarza w kółko utwory z tego samego folderu.

Mam na pendrivie katalogi gdzie pod nazwą wykonawcy mam kilka płyt zapisanych w osobnych folderach, niestety gra jedną płytę w kółko.

Mam ID7 polift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jakąś dyskusję na amerykańskim forum w temacie albumów i grania kolejnego albumu. Ktoś dostał odpowiedź z BMW, że nie ma takiej możliwości. Nikt też nie zgłosił możliwości kodowanie czegoś takiego.


Generalnie soft BMW jest bardzo prosty i ewidentnie BMW nie chce sobie robić kłopotów z supportem robiąc zbyt wiele opcji do skonfigurowania.

Na dodatek ciągle znajduję głupie błędy: przykładowo mogę zrobić skrót do wyboru albumów (np. pod przyciskiem 4) i on się zapisze, ale nigdy nie działa (wyświetla coś w stylu "opcja nie może być teraz użyta").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: przykładowo mogę zrobić skrót do wyboru albumów (np. pod przyciskiem 4) i on się zapisze, ale nigdy nie działa (wyświetla coś w stylu "opcja nie może być teraz użyta").

To akurat da się zrobić z poziomu ekranu głównego menu media.

Gdy mamy media na całym ekranie i palcem klikniemy na ikonę pokazującą płytę (lew dolny róg) to wchodzimy do wyboru Albumów (a na ikonę "ludka" - to wybór wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mamy media na całym ekranie i palcem klikniemy na ikonę pokazującą płytę (lew dolny róg) to wchodzimy do wyboru Albumów (a na ikonę "ludka" - to wybór wykonawcy.

 

Nie wiem, czy się dobrze rozumiemy. Ja próbuję przypisać skrót do wyboru albumów (albo do wyszukania playlist) do fizycznego klawisza (np. 5).

W większości miejsc taka próba kończy się błędem, że nie można czy nie ma co przypiasać.

W niektórych miejscach (np. w menu Media po wybraniu USB i Albumów) skrót się zapisuje ale i tak nie działa.

Jeśli istnieje jakieś tajemne miejsce prowadzące do wyboru albumów, które można zapisać pod fizycznym klawiszem i będzie to działało z innego ekranu, to ja go nie znalazłem...

To co działa, to skrót do urządzenia USB/Pendrive, który to od razu uruchamia ekran odtwarzania ostatnio przerwanego utworu... i oczywiście można z tego ekranu przejść do wyboru albumów, ale trzeba się naklikać (na ekranie, czy kontrolerem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat odnośnie przechodzenia do kolejnego katalogu. Myślałem że tylko mi przeszkadza ;)

Musiałem przerobić tak, pliki żeby na początku nazwy miały przynajmniej fragment nazwy katalogu i wrzucić je razem - jedna z pierwszych czynności po kupieniu samochodu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.