Skocz do zawartości

Dylemat zakupowy


Polinex

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
rozważałem długo BMW X1 i koniec końców stwierdziłem, że po doposażeniu go w mocny silnik zbliżył się za bardzo ceną do Mercedesa GLC i to właśnie jego wezmę. GLC ma w standardzie silnik mocniejszy niż najmocniejsza benzyna w X1.

 


GLC podstawa 240k osiągi gorsze niż x23i

300i ma osiągi lepsze ale startuje od 289k

podstawowy glc 200 z wyposażniem jak x23i jest droższy , podobny konfig to 265k x1 vs 295 glc

nie wiem jak z rabatami w mietku....

reasumując autko ładne ale ja wolę x1 nie ma ich praktycznie na ulicach jest szybsze od podstawy glc ciut mniejsze i sporo tańsze.

dla każdego coś innego

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć, jest tu ktoś kto zamawiał nowe x1 w 2022 ? Jak wygląda na tą chwilę Wasz czas oczekiwania na auto?

U mnie zamówienie złożone koniec września i właśnie przełożyli produkcję z lutego na marzec :duh:

 


Zamawiane 06.22 specjalnie z datą jak najszybszej produkcji w 2023

styczeń nie było szansy

aktualnie świeci się na pomarańczowo i termin 7 tydzień roku , czyli luty

w ciągu 1-2 tyg powinien być vin o ile się nic nie zmieni

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jest tu ktoś kto zamawiał nowe x1 w 2022 ? Jak wygląda na tą chwilę Wasz czas oczekiwania na auto?

U mnie zamówienie złożone koniec września i właśnie przełożyli produkcję z lutego na marzec :duh:

Zamawiane 06.22 specjalnie z datą jak najszybszej produkcji w 2023

styczeń nie było szansy

aktualnie świeci się na pomarańczowo i termin 7 tydzień roku , czyli luty

w ciągu 1-2 tyg powinien być vin o ile się nic nie zmieni

U mnie aktualnie pokazuje 10 tydzień roku. Ciekawe, że zamówiłeś trzy miesiące wcześniej i wygląda na to, że wyjdą z taśmy podobnie :shock:

Przy zamawianiu deklarowany przez handlowca czas produkcji to przełom grudzień/styczeń ale od razu czułem, że mi lipę wciska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 20i w połowie października i samochód odebrałem 2 tygodnie temu. Na koniec stycznia, w salonie mówili mi, że minimalny czas oczekiwania to teraz około 8 miesięcy

W takim razie rewelacja! Jaka wersja ? Jaki silnik ?

 

sDrive20i z pakietem M i asystentami kierowcy Plus(5AT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia? Silnik daje radę? Czekamy na zdjęcia furki :-)

Zdjęcia pewnie będą, gdy zrobi się cieplej. Mam czarny lakier i pakiet Shadowline, więc wszystko jest czarne - brudzi się od powietrza.

Co do samej jazdy jestem bardzo zadowolony. Zaskoczyło mnie działanie asystentów i to jak dobrze sobie radzą. Potrafię przejechać 20minutową trasę przez miasto i nie dotykać gazu i hamulca w samochodzie. Co do samego silnika sDrive20i(~170KM) jest ok. Zwłaszcza, gdy ustawi się tryb sport i przestawi skrzynię biegów na sportowe działanie. Wtedy słychać całkiem przyjemny dźwięk(pewnie z głośników, ale i tak). Co do zawieszenia to myślałem, że będzie gorzej(felgi 18"), zwłaszcza po tym co czytałem w internecie i widziałem na YT. Jest całkiem nieźle. Na słabej nawierzchni ze sporą ilością dziur jest nieprzyjemnie, ale nie ma tragedii. Co do samego wykonania wnętrza, to jestem bardzo zadowolony. Najbardziej zaskoczyło mnie wyciszenie. Do 120 km/h jest absolutna cisza wewnątrz, przy 160 km/h zaczyna szumieć. Dużym plusem jest też wyświetlanie Apple Map(lub Google Map dla AndroidAuto) z CarPlay na ekranie za kierownicą. Nigdy wcześniej nie widziałem takiej integracji CarPlay/AndroidAuto. Z ciekawostek. Zaraz po odebraniu auta miałem aktualizację zdalną. Pobiera się ją na telefon(aplikacja My BMW) i przesyła do samochodu. Później w samochodzie jest komunikat o nowym programowaniu i można przeprowadzić aktualizację - samochód musi być zaparkowany i nie działa przez jakieś 15 minut. Przez nie działa mam na myśli, że jedyne co działa to centralny zamek. Nawet nie otwiera klapy bagażnika w czasie aktualizacji.

https://imgur.com/a/jEX83b3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 20i w połowie października i samochód odebrałem 2 tygodnie temu. Na koniec stycznia, w salonie mówili mi, że minimalny czas oczekiwania to teraz około 8 miesięcy

 


8 miesięcy na taką wersję jak Twoja czy każdą?

 


Minimalny na wersje spalinowe. Hybrydy od początku miały minimum 12miesięcy czekania. To info z salonu BMW Sikora, który miał sporo limitów produkcyjnych. Byłem w październiku jeszcze w BMW Bawaria Motors i tam od razu powiedzieli mi 8 miesięcy(gdy Sikora miał jeszcze 3-4 miesiące oczekiwania). Ogólnie czasy oczekiwania się teraz wydłużyły. Na początku(na jesieni, gdy nowe X1 weszło do sprzedaży) były krótsze, bo dopiero ruszyły zapisy na to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia? Silnik daje radę? Czekamy na zdjęcia furki :-)

Zdjęcia pewnie będą, gdy zrobi się cieplej. Mam czarny lakier i pakiet Shadowline, więc wszystko jest czarne - brudzi się od powietrza.

Co do samej jazdy jestem bardzo zadowolony. Zaskoczyło mnie działanie asystentów i to jak dobrze sobie radzą. Potrafię przejechać 20minutową trasę przez miasto i nie dotykać gazu i hamulca w samochodzie. Co do samego silnika sDrive20i(~170KM) jest ok. Zwłaszcza, gdy ustawi się tryb sport i przestawi skrzynię biegów na sportowe działanie. Wtedy słychać całkiem przyjemny dźwięk(pewnie z głośników, ale i tak). Co do zawieszenia to myślałem, że będzie gorzej(felgi 18"), zwłaszcza po tym co czytałem w internecie i widziałem na YT. Jest całkiem nieźle. Na słabej nawierzchni ze sporą ilością dziur jest nieprzyjemnie, ale nie ma tragedii. Co do samego wykonania wnętrza, to jestem bardzo zadowolony. Najbardziej zaskoczyło mnie wyciszenie. Do 120 km/h jest absolutna cisza wewnątrz, przy 160 km/h zaczyna szumieć. Dużym plusem jest też wyświetlanie Apple Map(lub Google Map dla AndroidAuto) z CarPlay na ekranie za kierownicą. Nigdy wcześniej nie widziałem takiej integracji CarPlay/AndroidAuto. Z ciekawostek. Zaraz po odebraniu auta miałem aktualizację zdalną. Pobiera się ją na telefon(aplikacja My BMW) i przesyła do samochodu. Później w samochodzie jest komunikat o nowym programowaniu i można przeprowadzić aktualizację - samochód musi być zaparkowany i nie działa przez jakieś 15 minut. Przez nie działa mam na myśli, że jedyne co działa to centralny zamek. Nawet nie otwiera klapy bagażnika w czasie aktualizacji.

https://imgur.com/a/jEX83b3

Cały czas się zastanawiam nad wyborem silnika. Waham się pomiędzy 23i a hybrydą 30e. W przypadku 23i mógłbym sobie pozwolić na więcej dodatków, hybryda kusi mnie z uwagi na cos nowego ;-). Dodatkowo mam możliwość codziennego ładowania w domu i pokonuje nie więcej niż 80 km dziennie - głównie w mieście. Samo auto bardzo miło mnie zaskoczyło na jeździe próbnej. Zawiódł jedynie zbyt słaby silnik wersji testowej 18i. W mojej jedynce się sprawdza, ale w x1 zdecydowanie brakuje mu siły. Poczekam chyba na pierwsze testy wersji hybrydowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam nad wyborem silnika. Waham się pomiędzy 23i a hybrydą 30e. W przypadku 23i mógłbym sobie pozwolić na więcej dodatków, hybryda kusi mnie z uwagi na cos nowego ;-). Dodatkowo mam możliwość codziennego ładowania w domu i pokonuje nie więcej niż 80 km dziennie - głównie w mieście. Samo auto bardzo miło mnie zaskoczyło na jeździe próbnej. Zawiódł jedynie zbyt słaby silnik wersji testowej 18i. W mojej jedynce się sprawdza, ale w x1 zdecydowanie brakuje mu siły. Poczekam chyba na pierwsze testy wersji hybrydowej.

 

Bardzo dużo daje zmiana trybu jazdy na Sportowy i przestawienie skrzyni biegów na sport. Samochód znacznie szybciej wtedy rusza i nie ma tej sekundy zawahania, które jest czasami przy ruszaniu na normalnym trybie.


Co do czekania na recenzje hybrydy, to nie wiem czy to dobry pomysł. Pojawią się pewnie w wakacje, bo dopiero wtedy będą te samochody. Gdy wtedy zamówisz, to będziesz miał swoje auto dopiero gdzieś w połowie 2024...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak dorzucę od siebie, że widzę, że 20i w wyposażeniu, które mnie kosztowało 230k z rabatem 215, obecnie wychodzi rowno 250k. 23i (gotowe do odbioru), ktorego ofertę dostałem, miałem 280 na 260, teraz wychodzi 298k.

No powiem tak, x1 to fajne auto, ale nie za te pieniądze.

Na stoku audi są q5 40tfsi (podobne osiągi jak 23i w x1) w bardzo dobrym wyposażeniu (czyli prawie pełnym) są przeceniane z 320-340 na 250-270k, za auto o klase wyżej, we wnętrzu minimalnie większe (ale zdecydowanie szersze) no i z bardziej ustawnym bagażnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku roku była podwyżka cen X1. Średnio z 10k. Za moja 20i po rabacie zapłaciłem 207k(bez rabatu było 223k), teraz kosztuje katalogowo prawie 240k. Po ile 23i nie wiem, bo nawet ich nie oglądałem. W zasadzie to przyszedłem do salonu z gotową konfiguracją z 18i, ale zmienili mi to na 20i i dali rabat, więc wyszło taniej niż ta moja konfiguracja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Racja konfigi poszły grubo do góry, dobrze że zamawiając 06.22 miałem gwarancje ceny..

No i rabat widzę wyższy od reszty ogólnie na mke czy poprzednie auta miałem rabat wyższy niż na x1

Duży popyt..

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cały czas się zastanawiam nad wyborem silnika. Waham się pomiędzy 23i a hybrydą 30e. W przypadku 23i mógłbym sobie pozwolić na więcej dodatków, hybryda kusi mnie z uwagi na cos nowego ;-). Dodatkowo mam możliwość codziennego ładowania w domu i pokonuje nie więcej niż 80 km dziennie - głównie w mieście. Samo auto bardzo miło mnie zaskoczyło na jeździe próbnej. Zawiódł jedynie zbyt słaby silnik wersji testowej 18i. W mojej jedynce się sprawdza, ale w x1 zdecydowanie brakuje mu siły. Poczekam chyba na pierwsze testy wersji hybrydowej.

 

Przy takim stylu jazdy rozwaz tez IX1. Jesli bierzesz na firme to bedziesz mial wyzszy limit odliczenia 225k vs 150k no i jak niezbyt bogato skonfigurujesz to moze jeszcze uda sie na doplate 27k moj elektryk zalapac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione 3 października 23i i w dalszym ciagu status tylko ‚zaakceptowano’

Zamówione w Belgii

 

To mnie pocieszyłeś :D

 

Najlepsze jest to, że miało być do 31 stycznia, potem połowa lutego i teraz połowa kwietnia… :mad2:

W tym tygodniu dodałem jeszcze eSIM i kamerę do środka..niby ma się czas nie wydłużyć ale zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że miało być do 31 stycznia, potem połowa lutego i teraz połowa kwietnia… :mad2:

W tym tygodniu dodałem jeszcze eSIM i kamerę do środka..niby ma się czas nie wydłużyć ale zobaczymy

 

Gdzieś widziałem info, że te opóźnienia wynikają z tego, że zmieniają komputer od infotainmentu w X1(oparte o procesor ARM. Te modele z nowym dostaną w przyszłości Drive 9(Android Automotive). Wszystkie ze starym 8.5(Linux).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.