Skocz do zawartości

F10 2011r problem po wymianie akumulatora.


Marzec39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest problem po wymianie aku mianowicie podczas wymiany podtrzymanie było podpięte przez OBD aku Zmieniony No i problem zapłon się nie włącza auto odpala wycieraczki same się włączają takie cuda wianki obecnie auto już nie odpala może ktoś miał podobny problem. Obecnie brak zasilania obd nie da się podpiąć komputera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w Jeepie wymienial 2 dni temu akumulator i tez przez Obd bylo podtrzymywane napiecie.

Czy ja dobrze rozumiem? Podtrzymanie podpięte przez obd?

Cos nietak w takim sposobie podtrzymania ?

Mi 2 lata temu w e91 podtrzymanie wlaczyli pod bieguny pod maska. Po zabiegu zerar/data skasowane do ustawienia na nowo a chyba niepowinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzali ale nic nie znaleźli dziś sprawdzili jeszcze raz i był spalony za schowkiem auto wróciło do życia.

Co innego pod maską Co innego przez obd gniazdo obd może być zasilane małym bezpiecznikiem ale już z gniazda obd może być zasilane całe auto i mały bezpiecznik może nie wytrzymać. Takie moje chłopskie rozumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nauczka na przyszlosc i glupota warsztatu. Nie ma potrzeby podtrzymywac napiecia przy wymianie aku, skrajna glupota jest dawanie napiecia na zlacze obd. Po co? Co klient moze stracic? Ustawienia godziny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nauczka na przyszlosc i glupota warsztatu. Nie ma potrzeby podtrzymywac napiecia przy wymianie aku, skrajna glupota jest dawanie napiecia na zlacze obd. Po co? Co klient moze stracic? Ustawienia godziny....

:cool2:

Oczywiście. Wyzeruję się tylko licznik przebiegu dziennego i trzeba ustawić zegar i datę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Ja u siebie wymieniałem bez podtrzymania i wszystko ok.

Swoją drogą bałbym się robić z podtrzymaniem, ponieważ wówczas łatwiej o zwarcie i uszkodzenie czegoś.

Jak robił warsztat, to niech teraz naprawiają, jak coś popsuli to ich wina.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.