Skocz do zawartości

F10 525d - klapa bagażnika zbyt intensywnie się otwiera


donbulzone

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na necie, na forum i znaleźć nie mogę odpowiedzi. Mam problem z klapą bagażnika w aucie F10 525d 14' - klapa jest na silownikach, nie elektryczna. Nagle zaczęła się zbyt intensywnie otwierać, jakby bez amortyzacji leci do góry i odbija.. wygląda to tak jakby miała się urwać. Jeszcze nic nie sprawdzałem, planuje w wolnej chwili zdjąć boczki i zobaczyć jak to wygląda - pytanie, czy ktoś kojarzy czy idzie wyregulować takie otwieranie ? czy raczej czeka mnie wymiana silowników / sprężyn czy co tam jest.


Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - jak tak napisałeś "słabo szukałeś" - > wpisałem "wymiana silownika bagażnika w f10", wyskoczył podobny temat i ten filmik - >

- dokładnie mam to samo :D i od razu instrukcja wymiany, więc super. :cool2: - tak to szukałem "problem z klapą bagażnika" i nic ;d


Aczkolwiek pytanie mam - czy to jest normalna rzecz przy tych sprężynach ? w jaki sposób się psują i czemu ? i czy sprężyny dla poszczególnych F10 czymś się różnią ? trzeba po VIN dobierać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno na forum któryś z moderatorów uprzedzał, by nie zakładać tematów typu "problem".

Jest to zbyt ogólnikowe pojęcie. Wtedy ciężko znaleźć to, co nas konkretnie interesuje. Po prostu szukanie igły w stogu siana.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczelo dziac sie dokladnie to samo i zdecydowalem ze jest to dobra okazja zeby sprawdzic chinski zestaw elektrycznego otwierania i zamykania bagaznika z aliexpress. Dam znac kiedy dojdzie i bede mial chwile zeby to zalozyc.

 

Oooo na pewno daj znać jak poszło i czy wszystko śmiga. U siebie już sprężynę zamówiłem - 190zł OEM.


Edit:


Dziś wymieniłem sprężynę - na filmikach bardzo łatwo osłona boczku się "zdejmuje" u mnie auto z końca 2014 LCI f10 525d 218, więc chyba lepsze części dali ? :D , bo nie mogłem jej tak zgiąć jak na znalezionych filmikach.. musiałem się namęczyć, ale się udało, sprężyna siedzi, klapa powoliutku się otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczelo dziac sie dokladnie to samo i zdecydowalem ze jest to dobra okazja zeby sprawdzic chinski zestaw elektrycznego otwierania i zamykania bagaznika z aliexpress. Dam znac kiedy dojdzie i bede mial chwile zeby to zalozyc.

 

Posiadam od ponad roku u siebie taki dedykowany zestaw z ali. Opisywałem to w którymś temacie o klapie bagażnika. Spisuje się wyśmienicie. A co najważniejsze - żadnego cięcia kabli, lutowania, klejenia, przerabiania. Wszystko jest P&P.

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem ten zestaw z Aliexpress: https://pl.aliexpress.com/item/1005004205360181.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.4.17bf1c24pODLQ1&gatewayAdapt=glo2pol


Działa to bardzo dobrze i żałuję ze dawno tego nie kupiłem. Jedyny minus to fakt ze nie dostałem żadnej instrukcji, ale mając jakieś podstawowe pojecie o samochodach i instalacjach elektrycznych można to bez problemu zamontować. Takie zestawy nie wymagają żadnego kodowania i nie integrują się w żaden sposób z elektronika i oprogramowaniem samochodu. Informacje o tym ze należy otworzyć lub zamknąć klapę pobierają z elektronicznego zamka klapy, kiedy ten dostaje sygnał otwarcia to klapa jest otwierana lub zamykana. To nawet dobrze bo kiedyś jeżdżąc x4 denerwowało mnie ze nie mogę zamykać bagażnika z wnętrza pojazdu ani z pilota. Zastanawia mnie tez po co sterownik do tego ustrojstwa ma slot na kartę sd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamknąć klapę można z pilota albo przyciskiem dołączonym do zestawu? Dobrze rozumuję? Cena w porównaniu ze sprężyną z amortyzatorem bardzo atrakcyjna. Też muszę wymienić amortyzator więc może lepiej kupić zestaw z alli.

Jeszcze mam pytanie co z zamkiem klapy, czy tam nie powinno być jakiegoś dociągania w przypadku elektrycznego zamykania??? To jest w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.