Skocz do zawartości

Czujniki parkowania nie zawsze działają.


michal_beny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności na forum. Przesiadlem sie z e91 do f11 i pojawił sie pierwszy problem w świeżo zakupionym aucie.

Czujniki parkowania nie zawsze zalaczaja sie po wrzuceniu biegu wstecznego, za to zawsze dzialaja jak wymuszę to przyciskiem. Czy to jakiś czujnik powoli konczy zycie? Jeśli tak to gdzie go szukać? Dodam że same czujniki jak już się załącza to działają bez problemu. Problem jedynie w tym że rzadko wlaczaja się razem we wstecznym.

Nie wiem czy to istotne ale swiatla wsteczne dzialaja, po przekroczeniu 20 czy 30 km/h system sie wyłącza tak jak to powinno być. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak jest szansa na czyjaś pomoc? Może ktoś podpowie chociaż gdzie znajduje sie coś w rodzaju czujnika odpowiedzialnego za załączenie czujników po wrzuceniu wstecznego. Mam przypuszczenia że może coś zaśniedziała czy coś w tym stylu bo jak auto sie rozgrzeje to wszystko działa jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Temat cały czas nie rozwiazany. Może mi ktoś podpowiedziec gdzie w f11 znajduje sie coś w rodzaju modułu który odpowiada za zalaczanie światła wstecznego albo za zczytywanie w jakiej pozycji jest skrzynia (manualna) bo nie zawsze zalacza mi sie wsteczny i mam podejrzenia ze cos tego typu szwankuje. Gdzieś czytalem ze modulu musze szukac w bagazniku ale ktory to bo jest tam kilka "puszek".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oddaj auto do serwisu specjalizującego się w elektronice samochodowej, a najlepiej jeszcze do takiego, który zna się na przypadłościach "premium niemiaszków". :D

U mnie dalej idące objawy skończyły się finalnie zwarciem w puszce w bagażniku i odcięciem całego systemu idrive https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=390739 :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podepnę się pod temat. :wink:

Jest zimno i nie chce mi się grzebać... możliwe, że problem tkwi w przednim zderzaku.

Gdy tylko wrzucę wsteczny, zaczynają pikać przednie czujniki. "Wykrywają" niewidoczną przeszkodę. Nie wiem skąd taka ich nadwrażliwość. Jednak dojeżdżając do samej przeszkody, wydaje mi się że reagują prawidłowo. Tylko ta "nadwrażliwość".

Tylne wg. mnie zachowują się prawidłowo. Pikają tylko wtedy gdy dojeżdżam do przeszkody.

Nigdy nie miałem samochodu z czujnikami więc myślałem, że jest to norma.

Byłem pochwalić się furą ostatnio u kolegi, co ma X3. Po przejażdżce powiedział, że z tymi przednimi czujnikami coś nie halo. :(

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ISTA jest możliwość odczytu odległości z czujników, może to coś pomoże. Ew. zamień miejscami czujniki zobacz czy to wina czujnika.
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję adam111! :cool2:

Niedługo się za to wezmę.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dla wszystkich zainteresowanych. Udało mi sie rozwiązać problem z opoźnionym dzialaniem czujników. Winowajcą okazał sie czujnik biegu wstrcznego za 30 zł. Teraz wszystko zalacza sie od razu i po prostu działa. Niepotrzebnie szukałem przyczyny w tylnym module sterownika świateł ale co sie nauczylem to moje.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wioletta


Miałem bardzo podobnie.

Okazało się, że mocowanie jednego z czujników w zderzaku się odpięło albo urwało (nie pamiętam) i czujnik nie „patrzył” poziomo, tylko troszkę w dół. Gołym okiem prawie nie dało się tego zauważyć, a czujnik alarmował o nieistniejących przeszkodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dziękuję dziubek_ma! :cool2:

Jak się trochę ociepli, to tam zerknę. Jest to bardzo możliwe, bo wiele innych usterek wynikających z niedbalstwa zostało już usuniętych.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Niedawno pofatygowałem się zdemontować przedni zderzak.

Niestety, wszystkie czujniki są na swoim miejscu.

Szkoda, że nikt nie pisze o tandetnie ulepionych gniazdach samego zderzaka.  

Muszę zrobić jeszcze jedno podejście i poprawić "fabrykę". Przy okazji czujniki obrócę o 180 stopni.  Ponoć ma to osłabić czułość czujników. 

Jeśli nie, to pozostaje mi się pokłonić jakiemuś magikowi, który dysponuje odpowiednim 

sprzętem do kalibracji. 

 

 

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.