Skocz do zawartości

Otwieranie i zamykanie bagażnika z kluczyka


Lozin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem BMW 528 i xDrive i mam funkcje otwierania i zamykania klapy bagażnika przyciskami na klapie, bądź otwierania z wewnątrz pojazdu. Mam pytanie czy jest możliwość zakodowania kluczyka aby z niego otwierać i zamykać klapę, a także czy jest możliwość zamykania klapy z wnętrza pojazdu. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś gdzie może leżeć problem odnośnie klapy w F11?


Otwiera się z guzika wewnątrz auta, otwiera się również z kluczyka i zamyka się z kluczyka.

Problem jest taki, ze jak otwieram klapę i chce ja zamknąć z kluczyka (wtedy się zamyka ale zamek nie łapie) lub z guzika od klapy, to nie ma reakcji. Dopiero jak z kluczyka otworze tylna szybę, to działa zamykanie i z kluczyka (domyka zamek) i z guzika z klapy.


Zauważyłem, ze po otworzeniu klapy bagażnika nie swieci się przycisk od zamykania klapy jak i oświetlenie bagażnika. Natomiast jak otworze tylna szybę to wszystko się już podświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak zwarcie na którejś wiązce. Zadanie masz ułatwione znajdź schemat zasilania bagażnika i prześledź trasę kablową. No i sprawdź błędy, polecam Ancel BM700, kosztuje tyle co 3 kasowania błędów w serwisie i jest dedykowany do BMW, ale działa z wszystkimi markami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle napisałem. Jest elektryczna klapa i otwiera się z kluczyka jak i z przycisku w środku tylko że już nie idzie jej zamknąć ani z wnętrza pojazdu ani z kluczyka a jedynie z przycisku na klapie

 

Ale kiedy dajesz zasilanie na szybę to wszystko działa normalnie? Może bezpiecznik albo przekaźnik, przekaźniki to urządzenia mechaniczne i warto je wymienić jak auto jeździ już parę lat bo mogą się zacinać po czasie, jedna sztuka kosztuje od 40 do 80zl w zależności od przeznaczenia (koloru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.