Skocz do zawartości

Awaria kontroli cisnienia opon (RDC)


adrabins

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, G20 samochód z 2022r.


Przy założeniu kół zimowych ( niestety 16 cali z nowymi zimówkami) pojawił się problem dotyczący kontroli ciśnienia opon.


Założone są koła bez żadnych czujników na wentylu, komunikat: Awaria kontroli ciśnienia opon (RDC) pojawia się od razu potem czasem sie restartuje, dochodzi do 19% i zatrzymuje.


Nie wiem od czego zacząć diagnozę, w ustawieniach nie mam możliwości wyboru kół o wielkości 16 cali, wybieram więc "inne" i dalej pomiar dochodzi do 19% i koniec.


Co może być powodem: jakieś mechaniczne uszkodzenie czujnika przy zakładaniu kół czy koła są za mała .... nie wiem, mogę jakoś w swoim zakresie coś diagnozować czy jechać od razu do na gwarancje i się tłumaczyć z tych kół zmienionych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone są koła bez żadnych czujników na wentylu

 

Jeśli nie masz czujników wewnątrz opony to jak chciałbyś uzyskać pomiar ciśnienia? System zawsze po zmianie kół potrzebuje pewnego czasu na uzyskanie odczytu, ale w Twoim przypadku próbuje złapać sygnał, którego nie ma, więc wyrzuca błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone są koła bez żadnych czujników na wentylu

 

Jeśli nie masz czujników wewnątrz opony to jak chciałbyś uzyskać pomiar ciśnienia? System zawsze po zmianie kół potrzebuje pewnego czasu na uzyskanie odczytu, ale w Twoim przypadku próbuje złapać sygnał, którego nie ma, więc wyrzuca błąd.

 


No ok, to pytania dodatkowo jakie czujniki mam kupić i założyć (częstotliwość: 434 MHz) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za baran zakładał opony i nie powiedział że mają być czujniki ciśnienia? ;D


Potrzebujesz czujnika bmw TPMS 36106877937. Nie polecałbym kupować tych z 2019 roku. Pełno ich jeszcze sprzedają. W tym wątku poruszany był temat czujników. Kupiłem z felgi-niemieckie i mam czujniki z kwietnia 2021 więc całkiem spoko. Mercedesowskie ale będą pasować też do bmw. Za miesiąc zakładam to się przekonam czy działają =) 800 zł zapłaciłem za czujniki z czarnymi wentylami pasującymi pod kolor felg.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=372877&start=135

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za baran zakładał opony i nie powiedział że mają być czujniki ciśnienia? ;D


Potrzebujesz czujnika bmw TPMS 36106877937. Nie polecałbym kupować tych z 2019 roku. Pełno ich jeszcze sprzedają. W tym wątku poruszany był temat czujników. Kupiłem z felgi-niemieckie i mam czujniki z kwietnia 2021 więc całkiem spoko. Mercedesowskie ale będą pasować też do bmw. Za miesiąc zakładam to się przekonam czy działają =) 800 zł zapłaciłem za czujniki z czarnymi wentylami pasującymi pod kolor felg.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=372877&start=135

 

Na początku roku kupowałem z niemieckie pl koła z czujnikami i chodzą bez problemu. auto samo wykrywa je po krótkim przejeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
22 minuty temu, sanczo1974 napisał(a):

Witam
nie będę zakładał nowego tematu zapytam tu
wymiana kół na zimowe
koła zimowe z czujnikami BMW
czy muszę coś zakodować? czy czujniki same się zaadaptują po przejechaniu kilku kilometrów ?

Same się zaadoptują jeśli sa poprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.