Skocz do zawartości

Wnętrze 6 osobowe czy 7 ???


Fino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam zamówione X7 , mam ostatnia chwile na zmianę konfiguracji.

Jedyne co nie daje mi spokoju to czy układ foteli 6 czy 7 osobowy, rodzina 2 + 2 ( 16 i 6 lat )

Oczywiście w wawie nigdzie nie można zobaczyć wersji 6 osobowej , oglądając filmiki i zdjęcia mam wrażenie ze w układzie

z 2 osobnymi fotelami z tylu jest paradoksalnie ciaśniej niż przy kanapie 3 osobowej , zwłaszcza na nogi i nad głowa.

Ciekawy jestem tez jak z wsiadaniem/wysiadaniem ( osobne fotele są zamontowane wyraźnie dalej od drzwi niż kanapa )

Zależy mi najbardziej na konkretnej opinii użytkowników wariantu 6 osób.

P.s.

Wracam do jedynej słusznej marki :wink: od kilku tygodni mam iX który mega pozytywnie mnie zaskoczył :cool2:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam X7, na razie tylko rozglądałem się za autem na 6-7 osób. Zwrócę mimo wszystko uwagę na 1 rzecz - gdybyś tego nie wiedział.


W wersji 6 osobowej fotele (kapitańskie) nie składają się na płasko. Ogranicza to możliwości przewiezienia większych rzeczy.


Oczywiście może to być dla Ciebie bez znaczenia - po prostu miej to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje 6 osobową. Fotele są bardzo wygodne z oparciem od strony wewnętrznej. Jak dla rodziny 2+2 będzie idealnie. Kanapa ze środkowym miejscem jest jak dla mnie ułomna, bo to miejsce środkowe jest zawsze miejsce, a do to osoba siedzaca po środku ma mniej miejsca na nogi. U mnie się to sprawdza i jestem bardzo zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, dzisiaj zamówione zostało przeze mnie X7 40i LCI ze zwykłą kanapą z tyłu czyli mam wersję 7 osobową, celowo nie chciałem 6 osobowej z tyłu czyli tych kapitańskich foteli wystarczy że są z przodu z tyłu nie trzeba, po za tym jest słona dopłata do tych foteli z tyłu, już i tak rata miesięczna była na granicy zdolności określonej przez bank, więc nie miałem innej opcji. Będzie to trochę "bieda edition" ale dla mnie w zupełności wystarczy aż nadto.


Ale pytanie z innej beczki, mam na umowie wpisany możliwy termin odbioru lato 2023, czy aby mój diler nie przesadził z okresem oczekiwania na auto? I co z leasingiem? Teraz zrobię opłatę wstępna i będą koszty na koniec roku ale 1 rata będzie dopiero w lecie, masakra z tym opóźnieniami i restrykcjami w produkcji. Będę was informował o statusach zamówienia. :D Już nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, dzisiaj zamówione zostało przeze mnie X7 40i LCI ze zwykłą kanapą z tyłu czyli mam wersję 7 osobową.

Gratuluję zamówienia :)

Czy można wiedzieć jaką tapicerkę zamówiłeś?

Czy udało ci się wynegocjować jakiś rabat? Czy w obecnej sytuacji na rynku jest to w ogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kanapa z tyłu przydaje się jedynie przy małym dziecku. Jeśli brak bąka między 1 a 24miesiace to zalecałbym dwa fotele. Na kanapie jak dla mnie nie da się siedzieć. Niewygodne i smiało napisze że gdyby nie pasy to można latać po całym aucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zapewne już zamówiłeś auto, więc mój wpis traktuję jako info dla mających podobny dylemat.

*) mam od ponad dwóch lat wersję 6 osobową - co podświadomie będzie mnie skłaniało do jej zachwalania ale obiecuję zbytnio temu nie ulegać bo wersja 7 osobowa ma również sporo zalet.

Od zakupu tego auta regularnie podróżujemy po Europie 4 osobową rodziną 2 dorosłych i chłopcy 5 i 8 lat. Kilkukrotnie pokonywaliśmy po 500 - 700 km jednego dnia w jeszcze większym składzie 4 dorosłych i 2 dzieci. Byłem pozytywnie zaskoczony ile wakacyjnych klamotów można zmieścić pomiędzy środkowymi fotelami 2 rzędu a ile jeszcze mieści się za nimi. Podczas moich podróży służbowych miałem okazję kilkukrotnie przewozić zarząd pewnej zaprzyjaźnionej francuskiej firmy i zawsze słyszałem same pozytywne opinie nawet osób siedzących w ostatnim rzędzie, a są to ludzie podróżujący na codzień private jet'ami i limuzynami.

Wersja 6 osobowa ma znacznie wygodniejsze fotele, które zajmują nieco więcej miejsca w kabinie, utrudnia to trochę wsiadanie do ostatniego rzędu. W zamian otrzymujemy możliwość ich większego pochylenia, można spokojnie się na nich zdrzemnąć. Miejsca na nogi jest bardzo dużo - dlatego warto podsunąć troszkę do przodu aby pasażerowie w ostatnim rzędzie podróżowali komfortowo tak jak w 1 i 2. Układ kabiny oferujący 6 miejsc niestety nie pozwala na złożenie foteli 2 rzędu aby powiększyć bagażnik, tak jak w wersji 7 osobowej chcąc umożliwić wsiadanie pasażerom ostatniego rzędu musimy wypinać fotelik dziecięcy - co można rozwiązać pakując dzieciaki do bagażnika:) lub kupując wersję 7 osobową w której środkowa kanapa podnosi się z fotelikiem i pozwala swobodnie wsiąść. Nie demonizujcie dopłaty. Jeżeli macie np 2 dzieci, które lubią podróż w bagażniku i urodził Wam się kolejny potomek to uwierzcie mi, że małżonka doceni tą dopłatę podróżując z maluchem na bardzo komfortowym fotelu.

Reasumując dla każdego coś fajnego, nie ma kategoryzacji, że 7 osób to wersja rodzinna a 6 to prestiżowa prawie limuzyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.