Skocz do zawartości

Zestawienie licznikow/zegarow G20


47

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

ma ktos moze jakies zestawienie dostepnych liniczkow w G20?


ja znalazlem ponizsze, nie wiem czy to juz wszystkie opcje:


http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2017/01/2017-BMW-5-Series-G3068.jpg

attachment.php?attachmentid=1756815&stc=1&d=1516764824

attachment.php?attachmentid=2008884&stc=1&d=1552430648


moze ktos sie wypowiedziec czy sa jeszcze inne?

jakies opinie nt powyzszych?


dzieki!

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze montowano w modelach przed 2021 jeśli samochod miał ACC (aktywny tempomat stop&go)

Drugie również przed 2021 (chyba nawet połową 2020) ale bez ACC.


Wraz z idrive7 pojawiły się takie zegary ktore zastąpiły powyższe:



LC Professional od początku produkcji byly takie jak na ostatnim zdjęciu.


Oczywiscie dotyczy to wersji przed LCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze takie jak w linku poniżej


 

Czyli rozumiem że są 4 rodzaje i to jest ten brakujący:


image.jpg


Jakieś opinie , który się sprawdza , jest lepiej konfigurowalny a z którym macie problemy?

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LiveCocpit PRO. Dostałem w gratisie jak nie było częsci.

Przyzwyczaiłem się, ale jak dla mnie szału nie robi. Do dziś nie rozumiem po co są zegary LCD skoro nie ma róznych motywów, szczególnie takiego z okrągłymi, tradycyjnymi zegarami BMW. O zmianie koloru zależnego od trybu auta nie wspominam, bo to żadna zmiana.

Tutaj Audi czy nawet KIA wypadają dużo lepiej.

Zwykłe zegary LC są nawet spoko, chociaż nie do końca podobają mi się wskaźniki paliwa i temperatury na tych ledach.

Generalnie wg mnie chyba te pierwsze z początku produkcji były najciekawsze.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się LC Pro jak na obecne czasy opcje konfiguracji są mierne, ja specjalnie nie jestem fanbojem marki i jak widze narzucone od góry durne layoutu to mnie skręca.

Na szczęście po gwarancji można pożegnać to kretyństwo i wgrać coś co wygląda jak zestaw wskaźników a nie inwencja jakiegoś beztalencia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się LC Pro jak na obecne czasy opcje konfiguracji są mierne, ja specjalnie nie jestem fanbojem marki i jak widze narzucone od góry durne layoutu to mnie skręca.

Na szczęście po gwarancji można pożegnać to kretyństwo i wgrać coś co wygląda jak zestaw wskaźników a nie inwencja jakiegoś beztalencia.

Czy można prosić o info. coś więcej o tym wgraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co to są te lampki u góry na ostatnim zdjęciu?

 

Kamera do śledzenia uwagi kierowcy. Na przykład, jeśli nie patrzysz przed siebie, to samochód sam nie ruszy w korku. Nie widać tego światła gołym okiem.

To jest tzw podczerwień, wali w oczy a ty nie wiesz jak. Dlatego akurat tej opcji nie polecam, wolę zdrowe oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw podczerwień, wali w oczy a ty nie wiesz jak. Dlatego akurat tej opcji nie polecam, wolę zdrowe oczy.

Sory, ale większej bzdury nie czytałem. Każdy przedmiot, osoba, zwierzak czy nasze Słońce emituje promieniowanie podczerwone. To że czegoś nie widać, nie znaczy że jest szkodliwe... Oko człowieka widzi tylko pewne spektrum, pewnie doszliśmy do tego ewolucyjnie. Niektóre zwierzęta widzą też w podczerwieni, inne w ultrafiolecie, bo np. polują nocą.

Martwić się powinieneś promieniowaniem o krótkiej fali, czyli rentgenem i promieniowaniem gamma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ta fizyka, trudna nauka, co do podczerwieni i przenoszenia energii polecam ciekawą literaturę.

Oczywiście, że przenosi energię. W końcu to promieniowanie cieplne.

Wszystko się rozchodzi o ilość tej przenoszonej energii. A w przypadku podczerwonych diod w kamerach czy pilotach od TV, energia przenoszona przez fotony jest nawet mniejsza niż światło widzialne.

Jakby tam był laser podczerwony do cięcia blachy to faktycznie mało by z tych oczu zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.