Skocz do zawartości

Problem z klimatyzacja


Slepy10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Mam problem z klimatyzacja, a mianowicie w tamtym roku zauważyłem że klimatyzacja słabej mi chłodzi, pojechałem na przegląd, klimatyzacja odgrzybiona lekko dobita,odgrzybiona ,brak wycieku, robiłem to wszystko we wrześniu więc ciężko powiedzieć czy pomogło.

Teraz przy tych upałach klimatyzacja nie daje rady , dmucha lecz to nie to co było kiedyś, zauważyłem że jak załączę AC słyszę dziwny dźwięk, coś jakby gwizd , dziękuję za wszystkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia szczelność. Takie dźwięki mogą pojawiać się przy małej ilości czynnika. Szczelność raczej do sprawdzenia azotem/hydrogenem a nie maszyną i próżnią.

W przypadku ubytku - najpierw znalezienie nieszczelności i jej usunięcie, a nie „dobijanie” na pałe jak to robi wiele warsztatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia szczelność. Takie dźwięki mogą pojawiać się przy małej ilości czynnika. Szczelność raczej do sprawdzenia azotem/hydrogenem a nie maszyną i próżnią.

W przypadku ubytku - najpierw znalezienie nieszczelności i jej usunięcie, a nie „dobijanie” na pałe jak to robi wiele warsztatów

 

Dobijanie ma często jeszcze taki skutek, że dobijacz dodaje extra olej do układu np 20-30ml. Po kilku takich wizytach oleju jest na tyle dużo, że zalewa wymienniki ciepła, a to oznacza słabą wydajnosc klimy a i sam kompresor skraca swoją zywotność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź czy chłodnica klimatyzacji nie jest zbryzgana olejem . Częsty przypadek w serii 3 .

A skąd ten olej na chłodnicy klimatyzacji ? Przyznam że nie słyszałem o takiej przyczynie niedomagania klimy w F30 tym bardziej częstej.

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chłodnica czysta, ogólnie klima działa, bo jak samochód stał na słońcu cały dzień i jak go odpaliłem to za chwilę leciało chłodniejsze powietrze,to co mnie denerwuje to ten dziwny świst po załączeniu AC i mniejsza sprawność, nie chłodzi już tak mocno jak kiedyś, ogólnie tylko raz dobiłem klimę w 2021 i to minimalna ilosc weszła, nie pamiętam ile , może znacie kogoś kto może temat ogarnąć blisko Opola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.