Skocz do zawartości

Grzechotanie przy odpalaniu


Szostkilks

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, jakieś pół roku temu zauważyłem przy odpalaniu auta grzechotanie dosłownie przez 1 sek, wymieniłem olej w aucie przez jakiś czas był spokój, natomiast po upływie czasu problem wrocil więc oddałem auto na wymianę rozrządu i oleji, problem znikł na jakiś czas, znowu się pojawił. Znalazłem filmik na YouTubie gdzie ktoś miał dokładnie taki sam problem

.

Czy może ktoś z was się już z tym spotkał? Problem jest tylko przy pierwszym odpalanii na 1 sek, nawet jak odrazu zgaszę i odpalę to problem znika. Po dłuższym postoju wraca. Bmw e87 1.6 benzyna n45 bez gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety mam ten sam problem. Nowy rozrząd i na początku było dobrze, a po jakimś czasu właśnie taki efekt. Zawór został wymieniony, a problem dalej występuje.

 

Jakby to powiedzieć, przed wymianą rozrządu było to słyszalne jeśli autko postało przez noc, a teraz to jest bardziej uciążliwe. Łańcuchy mają jakieś rozbieżności?

Edytowane przez mone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2023 o 14:16, mone napisał(a):

Da się to jakoś potwierdzić by było to w 100% pewne?

Mój mechanik sprawdzał to jakoś poprzez komputer. Jeden z Vanosów miał jakieś tam odchyły w parametrach i musiałem wymienić, ale czy one odpowiadają ze grzechotanie hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mnie to zastanawia. Ja znów mam dziwnie stukanie gdy silnik się dobrze nagrzeje. Przypadłość powstała po wymianie rozrządu. A grzechotanie łańcucha to słychać po odpalaniu częściej niż na oryginalnym który miał 200tys przejechane a ten ma 14tys.

Jaki zestaw rozrządu mi ktoś poleci do N45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.