Skocz do zawartości

urwana linka od maski


jakubowskij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ogromny problem, dzisiaj pojechałem wymienić olej i niestety nie otworzyłem maski >:( :mad2:

nie wiem co dokładnie się stało, linka nie chce się wysunąć z pancerza więc wnioskuje ze nie jest urwana.

Rozmontowałem jakoś nerkę z przodu, ale otwieram tylko lewy skrajny zamek a połowa maski(prawa strona) wciąż jest zamknięta i nie wiem jak to mam otworzyć.

Bardzo proszę o pomoc, może znacie jakieś awaryjne otwieranie maski ???

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Linka wcale nie musiala peknac. Najprawdopodobniej wyrobil sie pancez w miejscu gdzie sie konczy na takim jak by ograniczniku przed zatrzaskami. DDa sie to naprawic bez wymiany linki. A otworzyc to juz musisz pokombinowac srobokretem. Ta sprazyne trzeba jakos przekrecic srobokretem w prawo albo jakos odepchnac jak jest dojscie. Nie pros o pomoc zlodzieji bo sie moga przyzwyczaic do Twego auta chociaz oni chyba najszybciej by to otworzyli :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez ktoregos dnia pociagnaelm ze dzwignie i nic....

 

Zblizal sie termin oddania samochodu do ASO na naprawe lakiernicza wiec i to kazalem zrobic.

 

Diagnoza - uszkodzony pancerz linki i zamek maski.

 

Jest juz zrobione i nigdzie dziur wycietych nie widze :) . naprawa z czesciami wyszla okolo 200 zl w ASO.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od żadnego dołu, od grila sie dobieraj lewą kratke masz wyjentą

tu przez krarke widać plastikowy tunel nad nim jest linka i za nią pociągnij w lewo bo prawa strona ci trzyma

http://www.marek760i.republika.pl/li.jpg

http://www.marek760i.republika.pl/li1.jpg

http://www.marek760i.republika.pl/li2.jpg

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka do pierwszego zamka pracuje normalnie, ale w żaden sposób nie otwiera maski, wkładałem tam rekę i pociągałem linką , ale nic to nie dało.

Wydaje mi się że coś w tym zamku się rozwaliło, to nie wina linki.

Lewą stronę otwieram bez problemu (ręcznie z przodu auta)a ten główny zamek nie reaguje.

Dzisiaj zdemontowałem dwie nerki i odkręciłem ten rygiel zabezpieczający maskę przed otwarciem, zawsze będę miał trochę więcej miejsca.

Jutro będę próbował jakoś otworzyć ten zamek, mam nadzieje że nie skończy się to użyciem flexa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc miałem ostatnio to samo w e36...

 

Aby otworzyć maske trzeba zrobić to:

1. Wyjąć prawy grill

2.Pociągnąć linke która idzie to lewego zamka-otworzy się lewa strona

3 trzeba znaleźć mechanizm z prawej strony-tam gdzie wchodzi zatrzask od maski... Jest to czarne pudełko wielkości paczki od fajek...

4.Jak znajdziemy już ten mechanizm to bierzemy śróbokręt i lekko naciskamy na czarną plastikową pokrywe z plastiku i powinna pęknąć od przodu w lewym rogu-Tam jest cienki plastik specjalnie zrobiony do owaryjnego otwierania... następnie wkładamy tam sróbokręt i dociskamy wtedy otworzy się prawa strona.. I MASKA OTWARTA

 

( że sam do tego doszedłem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maska otwarta :dance: :dance:

wieczorkiem opisze co było grane :dance: :dance:

czekamy na opis.i u mnie cos kuleje zamek maski.

co prawda mam na razie problem z zamykaniem, ale nigdy nie wiadomo co sie jeszcze wydarzy.

u mnie zamki zistaja w takiej pozycju, ze maska sie nie zatrzaskuje.

przed zamknieciem musze zawsze pogrzebac srubokretem przy lince.

wyglada na to, ze linka po pociagnieciu nie wraca do poprzedniego polozenia.

wtedy zamki caly czas pozostaja otwarte i nie moze dojsc do zatrzasniecia.

tak jakby linka za ciasno chodzila albo jakby poszla tam jakas sprezyna,

ktora jest odpowiedzialna za powrot linki.

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc miałem ostatnio to samo w e36...

 

Aby otworzyć maske trzeba zrobić to:

1. Wyjąć prawy grill

2.Pociągnąć linke która idzie to lewego zamka-otworzy się lewa strona

3 trzeba znaleźć mechanizm z prawej strony-tam gdzie wchodzi zatrzask od maski... Jest to czarne pudełko wielkości paczki od fajek...

4.Jak znajdziemy już ten mechanizm to bierzemy śróbokręt i lekko naciskamy na czarną plastikową pokrywe z plastiku i powinna pęknąć od przodu w lewym rogu-Tam jest cienki plastik specjalnie zrobiony do owaryjnego otwierania... następnie wkładamy tam sróbokręt i dociskamy wtedy otworzy się prawa strona.. I MASKA OTWARTA

 

( że sam do tego doszedłem :) )

dokładnie tak jak to opisał kolega, szkoda tylko, że wcześniej tego nie napisałeś.

Ja męczyłem się 2 dni, ale też do tego doszedłem.

W moim przypadku zużył się łącznik linek, który występuje na rygielku zamka od wewnętrznej strony.

Wielkie dzięki wszystkim, którzy mi pomagali

:modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja walczyłem z tym 3 h.. napoczatku nadkole rozebralem ale nie pomogło dlatego zaczałem grzebać przy mechaniźmie zamka... w moim przypadku e mechaniźmie ułamał się plastik i wyskoczył grzybek od linki z niego ale sprawa została zakończona odtłuszczeniem plastiku-dorobieniem kawałka i sklejeniem poxpipolem szarym i kropelką ( dla pewności :) ) i od tamtej pory nie jest tak jak na poczatku ale ładnie się otwiera i zamyka wiec jest OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.