Skocz do zawartości

Spalanie gazu/benzyny w V12


don

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcem kupić e38 i mam dylemat między silnikiem 4.0 a 5.0 Chciałem sie dowiedziec:

- jaka jest różnica w spalaniu miasto / trasa między tymi silnikami i jakie to są liczby

- czy 5.0 w e32 a e38 to sa te same silniki czy jednak inne

 

Zastanawiam sie, ponieważ te 5.0 są dużo tańsze i najlepiej wyposazone, w zasadzie kazda wersja jest maksymalnie wypasiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam od niedawna 750 E 32 z 1990.

Chodzi tylko na benzynie i przymieżam się do gazu na BLOS.

spalanie benzyny miasto 18 -19 L

trasa zabrze - wrocław A4 i spowrotem tempomat 160 - 170 spalanie 13,5.

 

Teraz E 30 2,5 M20 B25 założyłem BLOS przejechałem 16 000 na gazie.

Super - spalanie gazu 13,5 miasto - trasa 13 L

Gdy prowadzi żona na trasie 9,5 L.

Benzyna zawsze 10 - 10,5.

Blos do E 32 - 2 blosy i 2 reduktory tak należy zainstalować.

Mam małe pytanko odnośnie ASC normalnie po uruchomieniu silnika i kilku chwilach ( naciśnięcie hamulca ) zapala się lampka. Jest to chyba ok.

Próbowałem na śniegu i chyba działa.

Przycisk od ASC prawdopodobnie nie działa - czy naciskam czy nie zawsze tak samo pali się lmpka.

I jeszcze jedno pytanie odnośnie systemu utwardzania amortyzatorów.

Po przełączeniu na K lub S przez kilka sekund podświetla się dana litera i potem gaśnie.

Na K około 5 -10 sekund. na S trochę dłużej.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lampka ASC po uruchomieniu silnika po kilku chwilach zapala sie ponownie - wg mnie w tej chwili nie działa ASC a świecąca lapka oznacza bład w obwodzie.

 

Nie mówię o migajacej podczas uślizgu bo to wtedy oznacza że właśnie w tej chwili działa.

 

Co do EDC u mnie jak włacze S to lamka siweci sie cały czas, nie miga ani nie gaśnie. Zawieszenie staje się twardsze a szczególnie w zakrętach tył przez działanie NIVO usztywnia się podczas pokonywania łuku/zakrętu.

 

Ja cały czas jeżdze na S po auto na K jest zbyt miękkie na mój gust i w krakowskich koleinach idzie walka na maxa.

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś byłem w końcu u gości którzy podeszli do tematu analitycznie tj. nie tylko analizator spalin i sruu następny ale sprawdzili kilka punktów. Stwierdzili że mam za małą średnice mikserów ( było 34 mm) i rozwiercili do 36 mm a następnie ponownie wyregulowali spalanie ale każdą stronę osobno a nie jak do tej pory barany robiły to w sumie na oko.

 

auto jest jakby minimalnie słabsze ale za to "bardziej gładko" pracuje. Co do spalania jeszcze nie wiem - zobaczymy podczas kolejnego tankowania.

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziś jak będe wracał trasą do Krakowa (120 km na A4) - całą trasę przejadę na bezynie - jak wyjdzie mniej niż 8,3 litra / 100 KM..... od jutra bedę przeliczał jazde na bezynie po mieście ....

 

8,3 jest nierealne, przy ekstremalnie dobrych warunkach uzyskasz 10 litrow na sto. Tylko podaj spalanie z wyliczen po tankowaniu do pelna, bo komputer nie musi pokazywac prawdy.

 

ja od takiego jednego co tez mial 750tke slyszalem,ze tez udalo mu sie zejsc do 9litrow na setke :mad2: boze, ja juz tych ludzi nie rozumiem!!!!! 740stka v8 pali na setke 10litrow przy spokojnej jezdzie.,a 8.3 w v12 to,tak jak kolega napisal:NIEREALNE :duh: no chyba,ze na lawecie z zostawionym wlaczonym silnikiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno sobie wyobrazić dla 750 tak małe spalanie.

E 30 325 pali mi około 10 na trasie.

E 32 750 pali mi około 13

I myślę że to jest OK !!! tak Ma być.

Jak chcemy patrzeć na zużycie to samochód małolitrażowy byłby GUT.

 

 

Może sprzedam E 30 325 Z blosem Silnik igła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mialem 750 to palila:

 

- nie mniej niz 13 litrow benzyny na trazie ( raz udalo mi sie zejsc do 12 - ale przy jezdzie emeryta ...)

 

- nie mniej niz 20 litrów w miescie - nigdy mi sie nie udalo zesjc ponizej 20 - srednio wychodzilo 23-25 ...

 

 

wiec 8 litrow w trasie to raczej niedorzecznosc - moja 730 v8 schodzi do 8 litrow na trasie - ale udalo mi sie to osiagnac tylko raz przy bardzo spokojnej jezdzie - a tak normalnie to ok 9 -10 litrow ( zalezy jaka trasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przymierzam sie do kupna E38 z V12 z rocznika '98 lub '99.Zakupu dokonam dopiero w przyszlym roku wiec dlatego to wachanie co do rocznika.E21 M10B18 pali w miescie 10Li na trazie 7,8L wiec duuuzo wiekszy silnik jakim jest V12 jesli spali mi w trasie 14-15L na trasie iw miescie w okolicy 18-20L( nie jezdze w czasie szczytu) to bardzo dobre spalanie.Moze wydac sie to dziwne,ale w/g mnie auto nie pali duzo.Instalowanei gazu nie ma sensu ze wzgledow finasowych.Pomijam moje podejscie do autogazu, ktore jest jak najbardziej negatywne.

Rekin Król Szos!

Gaz do kuchenki nie do samochodu a na prąd to odkurzacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wyjasnilem swoj tok myslenia w swoim poscie.Porownanie silnika z R4 z E21 i V12 z E38 pod wzgledem spalania.Jesli auto duzo ciezsze i majace duzo wiekszy silnik pali tylko o jakies 5-7L wiecej to moim zdaniem nie jest do duzo wieksze spalanie.

Ja akurat pomijam fakt spalania.Jak chce miec 750 to zdaje sobie sprawe z kosztow eksploatacji tego auta.Jak bym patrzyl tylko na spalanie a nie na przjemnosc z jazdy ogolnie mowiac to bym kupil jakies japonskie malo place autko miejskie.

Reasumujac kazdy ma swoje podejscie do samochodu czyli tylu ilu jest uzytkownikow tyle jest zdan.

Rekin Król Szos!

Gaz do kuchenki nie do samochodu a na prąd to odkurzacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Tak sobie przeglądam forum w poszukiwaniu odpowiedzi na inny problem.

Tu wlazłem przypadkiem, ale zaciekawiłem się tematem.

mam e32 750 ze zwykła inastalacją LPG " na śróbkę" pali mi w zależnści o ciężkości nogi między 19 a 21 litrów jazdy mieszanej ok po połowie miasta z trasą gazu, benzyny zaś w trasie udało mi się zejść poniżej 9 litrów, oczywiście noga niezbyt ciężka czyli spokojnie około 140 km/h. Opinia że 5 litrów są bardziej ekonomiczne niż 3,5 litra potwierdza się.

pzdr

M

Michał 750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZOOOOK - az nie chce mi sie wierzyć.

 

Na ilu reduktorach ja masz i jakiej marki oraz wydajności?

Nie jest za bardzo zmulona? Skrzynia nie świruje ze względu na brak mocy ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Michał z całym szacunkiem ale jak zmierzyłes,ze spalił Ci tylko 9 litrów na trasie przy predkosci 140 km/h?.....taki wynik to mam w momencie zwalniania silnikiem gdy pedal przyspieszenia jest niedotkniety noga i trwa to tak długo jak długo trwa hamowanie czyli sekundy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche zredukowałem spalanie powiekszając filtry powietrza ( teraz mam w sumie najwieksze dostępne stożki), rozwierciłem mixer do 37 mm oraz wymieniłem filtr gazu w redukrorze + oczywieście regulacja.

 

efekt 15 litrów na trasie 120 - 150 km/h

29 - 30 litrów w mieście

 

więcej kombinować chyba juz nie bede

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś w trasie udało mi się zejść poniżej 9 litrów, oczywiście noga niezbyt ciężka czyli spokojnie około 140 km/h.

 

A świstak siedzi i owija w sreberka :mrgreen: :twisted2:

 

750- tka 9 litrów przy 140 km/h to pali jak jedzie na lince za holownikiem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś w trasie udało mi się zejść poniżej 9 litrów, oczywiście noga niezbyt ciężka czyli spokojnie około 140 km/h.

 

A świstak siedzi i owija w sreberka :mrgreen: :twisted2:

 

750- tka 9 litrów przy 140 km/h to pali jak jedzie na lince za holownikiem :norty:

 

:clap: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal 750,z calym szacunkiem,ale ty chyba jestes z kosmosu!!!!!! w 750tce udalo ci sie zejsc ponizej 9litrow??????? czlowieku,na tym forum sa ludze,a nie idioci ,ktorym mozesz wciskac taki kit!!! wszystkie 750 pala tyle samo,rozni je tylko sposob jazdy kierowcy :mrgreen: Przy predkosci 140km/h bedzie ci pokazywalo minimum 14litrow!!!!! no chyba,ze bedziesz jechal z gorki ,z wlaczonym tempomatem,to w tedy ci pokaze nawet 7L.

a 750 napewno nie pali mniej gazu od 735!!!!!!!!!!!!!!! :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.