Skocz do zawartości

Wideorejestrator a zasilanie zapalniczki


darekas

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety już po zakupie wideorejestratora uświadomiłem sobie że zapalniczka w X5 ma stałe zasilanie nawet przy wyłączonym zapłonie, silniku.


W poprzednim aucie zasilanie zapalniczki było odłączane po wyłączeniu zapłonu.


Wtedy to dobrze działa bo zapominasz o tym kiedy i jak uruchamia się wideorejestrator.


W X5 widoerejestrator jest cały czas włączony nawet wtedy jak jest aktywowany alarm.


Jak w takim razie można korzystać z wideorejestratora.


Są specjalne adaptery do zasilania trybu parkingowego, które chroni przed całkowitym rozładowanie akumulatora ale mnie takie rozwiązanie nie za bardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamkniesz auto to zasilanie w zapalniczce przestaje działać po kilku minutach….sprawdzone na ładowarce telefonu.

 

Sprawdzałem w ten sposób


Po kilku minutach.... nie sprawdzałem z zegarkiem w roku ale przynajmniej po minucie dalej było zasilanie zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przejrzyj filmiki i dowiesz się czy zasilenie jest non stop czy zanika i kiedy...

U mnie startuje wraz z włączeniem silnika, bo auto w garażu jest otwarte i każde otwarcie drzwi włączało zapis.

Ale takie podłączenie ogarniał mi elektryk z aso bmw....

Edytowane przez pikopiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj filmiki i dowiesz się czy zasilenie jest non stop czy zanika i kiedy...

U mnie startuje wraz z włączeniem silnika, bo auto w garażu jest otwarte i każde otwarcie drzwi włączało zapis.

Ale takie podłączenie oganiał mi elektryk z aso bmw....

 

Czy to oznacza że można zmienić zasilanie zapalniczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Zasilanie zapalniczki jest odcinane po dokładnie 6 minutach.


To chyba trochę lipa bo Hondzie CRV udało mi się w taki sposób całkowicie rozładować akumulator.


Tzn videorejestrator nagrywał przy włączonym zapłonie ale bez uruchomionego silnika.


Wystarczyło kilka minut włączanej kamery Mio MiVue i akumulator padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.