Skocz do zawartości

Stuknięcie przy muśnięciu hamulca


Soowaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od jakiegoś czasu mam mały problem , podczas np parkowania: podjeżdżam do przodu następnie wrzucam wsteczny , powoli się toczę i gdy musnę pedał hamulca słychać głuche stuknięcie czasem z lewy tył czasem prawy przód . Sytuacja ma miejsce również gdy podczas podjezdzania do tylu Zmienię kierunek jazdy i jadąc do przodu dotknę hamulec . Sprawa jest na tyle dziwna ze mechanik zerkał i żadnych luzów w zawieszeniu nie widac auto ma przejechane 110000km . Tarcze i klocki wymieniłem właśnie na nowe (problem nie ustąpił) nie wiem gdzie szukac . Proszę o pomoc . Pozdrawiam Edytowane przez Soowaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klocki ruszają się w zacisku i to jest źródło dźwięku?

 

Ale klocki i tarcze zostały wymienione z przodu 2 tygodnie temu , myślisz ze nowe klocki tez kogą ruszać się w zacisku ?

Jak to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam standardowe hamulce, wczoraj podniosłem auto , zdjąłem koła i porównałem sprawny zacisk- lewy i „ wadliwy” prawy . W prawym (tym stukajacym) Jest wyczuwalny luz podczas gdy szarpalem ręka co oznacza ze zacisk w jarzmie ma jakiś luz . Zamówiłem zestaw naprawczy ( tuleje prowadzące i gumy) będę z tym walczył w sobotę . Jednak jeśli luz nie ostali to nie wiem co dalej ? Nowe jarzmo ? Jakiś inny sposób ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby zacisk stukał bo jest miękko zawieszony (w gumowych tulejach które zamówiłeś).

U mnie przy podobnym przebiegu zaczęły stukać (w sytuacji jak opisujesz) tylne klocki. Po wymianie stukanie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Czy rozwiązałeś problem ze stukaniem?

Mam od długiego czasu to samo + szukam przyczyn bicia hamulców.

Co do stukania u mnie po przetoczeniu tarcz na samochodzie mechanik samodzielnie dokręcił wszystkie elementy systemu hamulcowego lewego i przedniego koła. Wyobraź sobie że stukanie ustąpiło. Ja to dokręcałem dwa razy i nadal stukało, a on dokręcił i przestało stukać. Stuka dokładnie wtedy jak to opisałeś. Niestety tydzień temu stukanie znów sie pojawiło pomimo że koła nie były ruszane. ok 4 miesiące był spokój.

Bedę też wymieniał prowadniczki bo i tak już na nie pora.

Jakie zamówiłeś zestawy naprawcze? Ja znalazłem tylko frenkit 812001. Nie wiem czy dobre czy nie.

Robiłeś co dalej z tymi hamulcami?...o ile to hamulce...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.