Skocz do zawartości

BMW F10 Adaptive LED. Nie ,,wycina samochdów,,


Konrad8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogłem znaleźć na forum podobnego problemu, przy włączeniu świateł i automatycznego przełączania z świateł krótkich na długie i wycinania samochodów które mijam albo za którymi jadę nie przełącza na światła długie tylko jest ciągle na krótkich i jedynie działa doświetlanie pobocza. Zakryje dłonią kamerę to włączają się światła długie,zabiorę dłoń to przełącza na krótkie i tylko tyle. Raz wyskoczył komunikat,,awaria czujników kamery...,,coś tam, wtedy w ogóle nie włączała się funkcja AUTO. Muszę czekać do mechanika żeby podpiął kompa i mam pytanie czy ktoś miał podobny problem i od czego zacząć szukanie bo może da rade samemu szybko to naprawić bo podczas jazdy nocą funkcja zaj...przydatna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za pracę asystenta świateł drogowych odpowiada kamera KAFAS nad lusterkiem wewnętrznym. Przydałaby się diagnostyka pod jej kątem


Światła drogowe poniżej 50km/h nie powinny włączać się(jak sugerujesz po zakryciu ręką czujnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam auto od niedawna z adaptive led i kręce się głównie po mieście więc nie używałem tego.


Ale ostatnio coś tam testowo włączyłem i u mnie długie włączają się podczas jazdy nawet z mniejszą prędkością niż 50km/h. Nie zauważyłem też zmian podczas przełączania auto/nie auto w doświetlaniu pobocza. Wycinania też nie zauważyłem. Muszę dotestować. Dzięki za wątek będę miał większą motywacje :)


Czy podczas jazdy na mijania w mieście jak jadę i przełącze na AUTO to powinno zacząć mi doświetlać pobocze i wycinać auta? Czy to się dzieje tylko na długich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrywanie ręką podczas jazdy jak się powinno automatyczne ,,wycinanie,, włączyć. Automatyczne światła i wycinanie w mieście bez sensu włączać ale poza miastem zajebi... funkcja, wszystko na drodze bardzo dobrze widoczne i fajnie automatycznie auto prowadzi strumień światła wycinając samochód który jedzie przed nami albo nas mija. Pod komputerem wyszło że kamera jest przekręcona o 6stopni, dlatego źle wyłapuje samochody itd, nie mam pojęcia jak to się stało bo ani w nią nie uderzyłem itp, zrobiony reset i zobaczymy czy pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera jest przymocowana na jedna śrubkę, rozkręcał ktoś może to i jest opcja jakoś żeby ją ,,nastawić,,?

O ile pamięć mnie nie myli kalibracja następuje podczas jazdy, gdzieś chyba było że trzeba przejechać maksymalnie 50km po drodze z liniami.

Kamera jest jedną cześcią z lusterkiem wstecznym koszt w ASO około 3tys...:)

W LCI lusterko jest oddzielnie od kamery.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Były dwa różne rozwiązania asystenta drogowych.

Jeden to ten montowany w stopce lusterka wewnętrznego. Drugi, zaimplementowany do kamery kafas.

Jeśli auto miało np. rozpoznawanie znaków lub ostrzeżenie o kolizji, to posiadało kamerę KAFAS(charakterystyczny trójkąt na szybie, nad lusterkiem), która obsługiwała także asystenta drogowych.


Moim zdaniem, kamera pod lusterkiem jest ułomniejsza od wersji z kamerą KAFAS.

Co do wycinania, to wersje USA nie miały fabrycznie takiej funkcji. W przypadku ksenonu skrętnego nic nie da się zrobić(inna przesłona wewnątrz lampy), to w przypadku Adaptive LED ponoć to kwestia kodowania. Nie miałem takiego auta, więc nie wypowiem się.









Każdy KAFAS obsługuje asystenta. Da się dokodować w pojazdach gdzie go nie ma, a zamiast zmieniać pająk pod kierownicą, włączyć automatyczne uruchamianie aystenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.