Skocz do zawartości

Przegląd po ilu km się wyświetla?


Afli

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie 318i G20:

Po ilu kilometrach pokazuje się Wam konieczność wykonania przeglądu?

Ja mam wykupiony pakiet przeglądów do 100 tys. Km i dziwnym trafem komputer każe zrobić po 3300 km. Czyli podzielili tak aby w ramach pakietu zrobić tylko 3 przeglądy. Jestem ciekaw jak komputer pokazuje jeżeli nie jest wykupiony pakiet przeglądów. Bo dopatruje się teori spiskowej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Afli:

1) czy jeździsz ostro czy delikatnie? Dealer mi mówił ze terminy przeglądu zależą od stylu jazdy, jak ktoś upala auto to go może wezwać wcześniej

2) czy ten przegląd jest również olejowy? Zaskoczyłeś mnie, bo myślałem ze pierwszy olej wg wskazań komputera robią dopiero po 20-25k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam model i u mnie pokazuje wymiana oleju przy około 32tys km. Wymieniłem też olej po 2tys i 17tys bez resetowania wskaźnika. Styl jazdy to codziennie krótkie odcinki na zimnym silniku i średnio 4 razy w miesiącu trasa 800km ze średnią wyświetlaną prędkością 136km/h :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wykupiony pakiet przeglądów..

Na początku komputer pokazywał 30kkm, z biegiem czasu dystans malał. Przy mega emeryckiej jezdzie 1000km ubywa po przejechaniu 1100km (mój rekord w tą stronę). Przy upalaniu 1000km ubywa po przejechaniu ok 600km (mój rekord w drugą stronę) :) Czyli jakbyś non stop upalał to komp każe zmienić olej co ok 18kkm.

Przy normalnej mieszanej jezdzie, po przejechaniu 25kkm, wyskakuje komunikat, że zostało 2000 do przeglądu i własnie wtedy jadę do Aso :) czyli zmiana w ASO w ramach pakietu co 25kkm + zmiana we własnym zakresie, bez wpisu do kompa, w połowie tego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie zastanawiam się nad sensem tego pakietu - 60k km = 2 przeglądy za 3.800, 80k km = 3 przeglądy za 4.900, 100k km = też najprawdopodobniej 3 przeglądy, bo czwarty wskaże przy 105k km i pozamiatane :D czyli mniej więcej 1700-1900 za przegląd w ramach pakietu wychodzi. Zwyczajnie robiąc w wolnej ręki w aso wyjdzie raczej podobnie, skoro to tylko przegląd olejowy, filtru paliwa/powietrza i płynu hamulcowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie zastanawiam się nad sensem tego pakietu - 60k km = 2 przeglądy za 3.800, 80k km = 3 przeglądy za 4.900, 100k km = też najprawdopodobniej 3 przeglądy, bo czwarty wskaże przy 105k km i pozamiatane :D czyli mniej więcej 1700-1900 za przegląd w ramach pakietu wychodzi. Zwyczajnie robiąc w wolnej ręki w aso wyjdzie raczej podobnie, skoro to tylko przegląd olejowy, filtru paliwa/powietrza i płynu hamulcowego.

 

aż sprawdziłem mój config.. za Service inclusive na 5 lat/100000km zapłaciłem 1790pln. Pierwszy serwis (olej+filtr oleju+ filtr kabinowy) miałem przy 24800, drugi (to samo + filtr powietrza + świece) przy 49300... zakładam, że do stówki będą jeszcze dwa.. 1790/4=447,5 czyli praktycznie koszt samych części.. dla mnie miało to sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie zastanawiam się nad sensem tego pakietu - 60k km = 2 przeglądy za 3.800, 80k km = 3 przeglądy za 4.900, 100k km = też najprawdopodobniej 3 przeglądy, bo czwarty wskaże przy 105k km i pozamiatane :D czyli mniej więcej 1700-1900 za przegląd w ramach pakietu wychodzi. Zwyczajnie robiąc w wolnej ręki w aso wyjdzie raczej podobnie, skoro to tylko przegląd olejowy, filtru paliwa/powietrza i płynu hamulcowego.

 

aż sprawdziłem mój config.. za Service inclusive na 5 lat/100000km zapłaciłem 1790pln. Pierwszy serwis (olej+filtr oleju+ filtr kabinowy) miałem przy 24800, drugi (to samo + filtr powietrza + świece) przy 49300... zakładam, że do stówki będą jeszcze dwa.. 1790/4=447,5 czyli praktycznie koszt samych części.. dla mnie miało to sens

 

Tylko wydaje mi się że auto raczej będzie wzywało oddzielnie na wymiany olejowe i na przeglądy. Wtedy tych wizyt będzie więcej niż 2 na 60tys km. Przynajmniej tak miałem w Skodzie że z uwagi na znaczne przebiegi po mieście auto chciało wymianę oleju dużo wcześniej niż zwykły przegląd i wtedy jeździłem oddzielnie na każdy z nich.


Ja natomiast nie bardzo rozumiem harmonogram przeglądów które widzę w apce MYBMW. O ile olej wskazuje na chwilę obecną że będę miał std po 2 latach /30tys km (chyba że ściągnie mnie wcześniej). Natomiast kontrola pojazdu przewidziana jest na 2026 lub 60tys km. Czyli co po 2 latach będę miał tylko sama wymianę oleju a przegląd auta dopiero pierwszy po 4 latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie przy każdej wizycie w serwisie robią coś takiego jak "przegląd podstawowy", który kosztuje trochę ponad 100zł netto. Dostajesz filmik, na którym mechanik omawia stan samochodu (grubość tarcz, klocków, stan opon, zawieszenia, wycieki itd.) więc jak jedziesz w ramach BSI na wymianę oleju w okolicach 30tys to też poinformują Cię jeśli coś tam się będzie działo.

Najlepsze jest to, że chcą to wciskać zawsze, nawet jak chcesz umówić się tylko na wymianę oleju, choć przy stanowczej odmowie da się z tego zrezygnować.

Bardzo podobał mi się ten filmik jak pojechałem na wymianę oleju po 2tys km i pan mechanik fachowo oceniał stan samochodu, który wyjechał od nich z salonu dwa tygodnie wcześniej..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż sprawdziłem mój config.. za Service inclusive na 5 lat/100000km zapłaciłem 1790pln. Pierwszy serwis (olej+filtr oleju+ filtr kabinowy) miałem przy 24800, drugi (to samo + filtr powietrza + świece) przy 49300... zakładam, że do stówki będą jeszcze dwa.. 1790/4=447,5 czyli praktycznie koszt samych części.. dla mnie miało to sens

 

Gdzie takie ceny, daj namiar! :D Jak patrzę na stronie bmw, do serii 3/4 5 lat/100k km kosztuje 5.000 płn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż sprawdziłem mój config.. za Service inclusive na 5 lat/100000km zapłaciłem 1790pln. Pierwszy serwis (olej+filtr oleju+ filtr kabinowy) miałem przy 24800, drugi (to samo + filtr powietrza + świece) przy 49300... zakładam, że do stówki będą jeszcze dwa.. 1790/4=447,5 czyli praktycznie koszt samych części.. dla mnie miało to sens

 

Gdzie takie ceny, daj namiar! :D Jak patrzę na stronie bmw, do serii 3/4 5 lat/100k km kosztuje 5.000 płn

 

dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże biorąc pakiet przy konfiguracji raz jest tańszy, dwa dolicza się do niego rabat.

 

No ale żeby z 5000 zejść do 1800 to ile trzeba mieć rabatu, 65%? I konfigurowałem auto całkiem niedawno, dealer nic nie mówił o żadnych tańszych pakietach, cena z konfiguratora obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pakiety nie ma rabatów! Cena poniżej 2tys. była w 2019 i na początku 2020 i wówczas była to pozycja obowiązkowa. Aktualnie cena za pakiet będzie równa kosztom przeglądów lub niewielki zysk w zależności od przebiegów i stylu jazdy.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto po raz kolejny wylicza przegląd olejowy na 34 tys km. Za zgodą centrali mam robione na 30 tys km, bo tak mi obiecano gdy auto kupowałem. Mam pakiet BSI. Styl jazdy równy - tylko trasa 7-8 tyś km miesięcznie (dojazdy do pracy), przebieg autostradowy, spalanie 5.5-6 litra benzyny/100 km. Prawdopodobnie styl jazdy powoduje, że wyliczanie serwisu głupieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.