Skocz do zawartości

Tylne światła LED zakłócają radio


lskora

Rekomendowane odpowiedzi

Odbierają mi tylko stacje lokalne. RMF czy ZET słychać, ale szumi dość mocno. Jeśli zgasze światła problem znika. Wyjąłem wszystkie moduły LED z tylu i wtedy nie szumi. Wkładam pojedynczo to przy każdej lampie szumi i jak dokładam kolejna to mocniej. Podmieniałem moduły i nie pomaga. Co może być przyczyną? Czy dobry elektryk powinien to ogarnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zmieniałem taki moduł.

W opisie na Alledrogo było napisane , ze ten konkretny z aukcji nie zakłóca radia ale kosztował 3 razy więcej od chińskich.

Zakupiłem ten droższy moduł i nic mi nie zakłóca.


Może masz akurat wszystkie 4 tanie podróby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, głównym problemem zakłóceń radia jest wadliwa, słynna płytka w tylnych światłach. Kupiłem - wymieniłem- szumiało - zadzwoniłem do dostawcy allegro - powiedział że wiedzą o tym i stwierdził, że wyśle inną, poprawioną- po podmianie problem zniknął.Sprawdź, która jest nieoryginalna albo poodpinaj po kolei po jednej, znajdziesz winowajcę- zadzwoń do sklepu przedstaw problem powinni mieć juz poprawione wersje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podać namiary na Allegrowicza tego który wymienił płytkę na taką która nie szumi? Mam jeszcze w zapasie oryginalną VALEO, ale na niej nie świeci Lampa. Wiem, że coś trzeba polutować i może działać, ale nie wiem jak sie za to zabrać. Wtedy sprawdziłbym na oryginalnej. Teraz mam 4 jakieś zamienniki różne i chyba każda zakłóca 2 x JS i dwie jakies inne tez z Allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/sterownik-lampa-tyl-led-bmw-x3-f25-plytka-driver-8915393147


Pobierz aplikację Allegro - najlepsze ceny, największy wybór, darmowe dostawy. https://allegro.pl/apka

Tutaj brałem i śmiga bez problemu.Co,do oryginału to tam puszczają luty.Oddaj do fachowca z konkretnym sprzętem poprawi luty i będzie śmigać.Ja tak zrobiłem,ale sprzet miał chujowaty i co jakieś pół roku musiałem poprawić lut.Wiec się wkurzyłem i kupiłem zamiennik



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto pisze,ze zimne luty zakłócają radio?Czytaj ze zrozumieniem.Ma wsadzony zamiennik sterownika led w którejś lampie i ten robi mu zakłócenia.A oryginalny sterownik mu nie świeci,bo puścił lut.Jak poprawi zimny lut w tym oryginalnym sterowniku,to będzie działać bez problemu i nie będzie szumów.Proste?Pisał wyżej,że ma oryginalny sterownik i jak gon włoży to nie ma zakłóceń

ale też lampa nie świeci.Więc trzeba poprawić lut i wszystko będzie OK


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mikroiskrzenia na zimnych lutach mogą powodować powstawanie mikrołuków elektrycznych, które to z kolei mogą być powodem powstawania zakłóceń elektromagnetycznych lub zakłóceń rozchodzących się po instalacji elektrycznej - w przewodach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych oryginałach puszczają luty.A to wszystko znów dzięki cudownej uniii.Dawniej cyna do lutowania była z dodatkiem ołowiu,przez co była elastyczna i nie pękała.Od jakiegoś czasu Unia zakazała stosowania dodatku ołowiu do cyny,przez co ta stała się bardziej krucha i pęka.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,


jakby ktoś ma problem z tymi płytkami-sterownikami do tylnych świateł LED, to naprawiłem właśnie w swoim samochodzie, sprawa jest dość prosta,


W necie są filmiki na ten temat/dokładnie pokazujące co zrobić,

1. do świateł w karoserii:


tu jest cała instrukcja łącznie z przelutowaniem rezystora R750.


2. do świateł w klapie bagażnika:


tu: wymiana tego sterownika, płytki na nową.


Powiem tak:

całość roboty zajeła mi 20 min,

same styki rezystora wystarczy dotknąć lutownicą na chwile aby zlikwidować tzw zimny lut, choć jest to dość precyzyjna robota,

przydaje sie lupa i unieruchomienie płytki aby nie ruszała sie na stole.


Jeśli ktoś obawia sie nowej płytki aby nie zakłócała radia to w/w metoda jest Ok, bo naprawi sie oryginalny moduł VALEO montowany w BMW.

A i można zaoszczędzić parę złotych.


Polecam/nie taki diabeł straszny/

i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem wszystkie płytki z Allegro do 100,00. Każdy sprzedawca zapewniał, że jego płytka nie powoduje szumów radia. Na ten moment pogodziłem się z tym, że w moim mieście czysto grają tylko 3 lokalne stacje radiowe... reszta szumi... Mam nagrane filmiki z montowanymi płytkami z Allegro ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją dałem 60pln i nie szumi mi radio.Tzn nie szumią mi te stacje które i nie szumiały przed wymianą oryginalnej płytki.Bo wiadomo,że są stacje radiowe które ogólnie słabo odbierają i szumią zawsze.Radio Zet,RMF I ESKA mi nie szumiały i nie szumią nigdzie.Natomiast lokalne wiadomo że im dalej od źródła tym gorzej.Tak było przed wymianą i po wymianie płytki


https://allegro.pl/oferta/sterownik-lampa-tyl-led-bmw-x3-f25-plytka-driver-9954602617



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.