Skocz do zawartości

Przedłużenie gwarancji


soonny4wp.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do serwisu to zależ od tego ile jeździsz, ale tak czy inaczej jeżeli limit kilometrów to 60k, to komputer wezwie Cię do serwisu 2-3 razy (z nastawieniem bardziej na 2.. pierwszy raz po 22-25k, drugi raz po 44-50k). Jeśli chcesz robić serwis olejowy częściej niż zalecają producenci olejów long life, to i tak musisz to robić na własną rękę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja podrożała, a serwis potaniał.. Poniżej pełna oferta z końca września 2021 dla porównania:


Repair Inclusive (gwarancja):

- 3 lata: 1200 PLN,

- 4 lata: 2660 PLN,

- 5 lat: 5160 PLN.


Service Inclusive:

- 3 lata, 40 tyś km: 1620 PLN,

- 5 lat, 60 tyś km: 3550 PLN,

- 5 lat, 80 tyś km: 4540 PLN,

- 5 lat, 100 tyś km: 4690 PLN,

- 6 lat, 120 tyś km: 6930 PLN.


Service Inclusive Plus:

- 5 lat, 60 tyś km: 6570 PLN,

- 5 lat, 80 tyś km: 11410 PLN,

- 5 lat, 100 tyś km: 12610 PLN,

- 6 lat, 120 tyś km: 16980 PLN.


Ja brałem 4 lata gwarancji i 5lat/100k serwisu, ale to zależy kto ile jeździ. Moim zdaniem warto, ale olej zmieniaj i tak częściej ;) Dodam, że masz 3 miesiące od pierwszej rejestracji na zakup pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam reflektor kosztuje 10k jak się sypnie, więc odpowiedź jest oczywista.

 

Podobnież rozszerzona gwarancja nie obejmuje właśnie reflektorów, ktoś może to potwierdzic?

BRI praktycznie nie ma wykluczeń, jakieś skrzypienie i coś równie nieistotnego. Kiedyś widziałem OWU, ale niestety dokładnie nie pamiętam.

I oczywiście BRI obejmuje reflektory, natomiast internety szeroko rozpisują się na temat parowania lamp w różnych markach i to przeważnie nie podlega reklamacji, ale nie jest też usterką wg producentów jeśli: odparowuje, nie skrapla się i coś tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy wg Was to ma sens !

 

Tak, wydanie 5100zł (w dodatku do zrabatowania i odliczenia kosztów) za 5 lat świętego spokoju, według mnie zdecydowanie ma sens.

Dowolna awaria między trzecim a piątym rokiem powoduje, że wydatek się zwróci, a nie jeździmy z duszą na ramieniu.


Chyba że kogoś jara ryzyko, to może nie brać gwarancji, ale też GAPa czy AC :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamówieniu samochodu pakiety wliczono mi do całości kwoty i dopiero od tego policzono rabat. Wiec chyba na pakiety rabat dostałem.

Ja nie byłbym taki pewien :) Poza tym w przypadku leasingu bardziej się opłaca dokupić pakiety poza konfiguracją, bo nie wliczy się to do magicznego limitu 150k i na osobnej fakturze możesz odliczyć cały VAT i dochodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj proszę namiar, może być na priv. Każdy mi mówił, że rabat na auto ok ale na pakiety nie da rady.

To powiem więcej - nie pamiętam kiedy płaciłem za pakiety. Więc można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak w dzisiejszych czasach można się w ogóle zastanawiać nad opłacalnością pakietu BRI. Rabatują czy nie - opłaca się i to bardzo mocno.

W 2014 roku pracowałem jako doradca serwisowy BMW. Pewien mój klient taki dziadek miał X3 z przebiegiem 25 po 2 latach - zastanawiał się, czy nie wziąć gwarancji za 1800zł bo po co, i oczywiście jej nie kupił.


Miesiąc później przyjechał z błędem reflektora, koszt wymiany przekroczył 7k :)

Także ten, nie wiem po co dalej ciągnąć ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakietow nie rabatuja - nawet jak im przeslesz konfiguracje razem z pakietem. Wowczas rabatują samochod i wyposazenie, ale cena pakietu pozostaje bez zmian - tez z doswiadczenia pisze :-)

 

Bo tak właśnie jest - masz rabat od ceny auta, pakiety pozostają zgodnie z cennikiem. Pakietów się nie rabatuje. Piszę z własnego doświadczenia .

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.