Skocz do zawartości

BMW x3 e83 LCI M47 Regeneracja wtryskiwaczy


dave pooll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W związku z duża korekcją wtrysków na jednym cylindrze (ok.2,5) postanowiłem wysłać wszystkie wtryskiwacze do sprawdzenia. Otrzymałem taką oto wiadomość z serwisu. Po weryfikacji wtryskiwaczy o nr - 0445110216, stwierdzono:

gniazda wypiaskowane i wybite, kanały lejkowate,

trzpienie porysowane, wytarte i matowe,

końcówka maczugowata, przegrzana, iglica przegrzana, matowa i porysowana,

obecność opiłków, zanieczyszczeń - układ paliwowy do weryfikacji!

Zdecydowałem się na regenerację wszystkich wtryskiwaczy, ale najbardziej niepokoi mnie punkt odnośnie obecności opiłków. Czy ktoś jest w stanie coś doradzić, wypowiedzieć się co należy jeszcze sprawdzić i czemu się przyjrzeć ? z góry dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odkręć zawór na listwie Common Rail(od strony podszybia) na nim jest sitko. Pooglądaj dokładnie przy użyciu mocnej lupy lub mikroskopu czy są tam opiłki. Jeśli tak, to przed montażem wtrysków należałoby wszystko wyczyścić, a pompę CR wymienić/oddać na regenerację, bo to ona najczęściej jest winna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te szamańskie opisy bo wątpię żeby tak zmasakrowany wtryskiwacz ( opis mnie przeraził )

raz > był tylko jeden w takim stanie

dwa > we wszystkich są opiłki i to jest opis czterech czy jednego ? ..

Ale tak przy okazji z innej beczki ... Piszesz LCI czyli po lifcie a w e83 po licfie to nie szedł silnik N47 ??

Ja mam też wtryski 0445110216 i mam M47 ale produkcja 2005 rok ( grudzień ) i stanowczo NIE LCI ;) .. ciekawi mnie jak to jest :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zdają sobie sprawę, że wysyłając wtryski gdziekolwiek jesteśmy skazani na uczciwość innych, Pani powiedziała mi, że wszystkie wtryski wymagają regeneracji w takim samym zakresie, zatem na jakie argumenty jestem w stanie się powołać, aby zweryfikować jej informację. Nie mam żadnych podstaw. Dlatego też nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania. Autko mam z 2007 roku z sierpnia i ma z przodu rozrząd :) 150 km, zatem chyba sprawa jasna :) Z mechanikiem zdecydowałem się na wysłanie również pompy CR do sprawdzenia i pewnie również do regeneracji. Zobaczymy co z tego wyniknie. Na pewno zostanie wyczyszczony cały układ paliwowy. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś rady, to będę bardzo wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszyscy zdają sobie sprawę, że wysyłając wtryski gdziekolwiek jesteśmy skazani na uczciwość innych, Pani powiedziała mi, że wszystkie wtryski wymagają regeneracji w takim samym zakresie, zatem na jakie argumenty jestem w stanie się powołać, aby zweryfikować jej informację. Nie mam żadnych podstaw. Dlatego też nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania. Autko mam z 2007 roku z sierpnia i ma z przodu rozrząd :) 150 km, zatem chyba sprawa jasna :) Z mechanikiem zdecydowałem się na wysłanie również pompy CR do sprawdzenia i pewnie również do regeneracji. Zobaczymy co z tego wyniknie. Na pewno zostanie wyczyszczony cały układ paliwowy. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś rady, to będę bardzo wdzięczny.

Opiłki potrafi też generować pompa w baku. Warto zweryfikować, żeby nie mieć powtórki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelakie rady. Jestem właśnie po sprawdzeniu pompy CR, okazuje się, że jest w niej dużo zanieczyszczeń, ale nie opiłkuje, zatem tylko do wymiany jakieś tam zaworki. No i jak była poruszana kwestia wyżej, trzeba chyba wymienić tą pompę paliwa w baku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.