Skocz do zawartości

Nowe tarcze hamulcowe problem z biciem na kierownicy


Kacperek-K8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem wygląda tak ze założylem nowe tarcze przednie komplet klocki cały zestaw wszystko zrobione jak nalezy. Pierwszy zestaw boscha i takie zachowanie po rozgrzaniu tarcz ok 30-40 km pojawia sie taka dziwna smuga na tarczach od strony wewnetrznej jakies 2 cm i oczywiscie ostre bicie przy hamowaniu powyzej 100 km/h, na zimnych tarczach nie ma bicia wgl. Później juz bily po przejechaniu 10 km wiec reklamacja i nowy zestaw firmy Textar, z którym zaczyna sie ta sama historia... Nie wiem juz gdzie szukac przyczyny, czyzby nastepne tarcze były wadliwe ? bede wdzieczny za jakies podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone ( zużyte po prostu ) tuleje w wahaczach ( było na forum ) powodują drżenie podczas hamowania ...

Piasty również można zmierzyć zegarem .. krzywa piasta też może powodować drżenie ..

ALE >> jakikolwiek LUZ w zawieszeniu może powodować drżenie przy hamowaniu ... uszkodzona maglownica nawet .

Trudno jest tak przez internet powiedzieć co i dlaczego ... U mnie były to te gumy w wahaczach - a wiedza ta kosztowała mnie taczkę $ ;) .. tyle że ja wymieniałem felgi i opony oprócz tarcz i klocków :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz troche jaśniej.. myslisz ze bicie jest z zawieszenia czy ze ma to wpływ na dewastacje tarcz?

 

Luzy w zawieszeniu powodują nie trzymanie geometrii podczas hamowania co powoduje wibrację kół. Krzywe tarcze czuł byś na pedale podczas hamowania przy każdej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy w zawieszeniu powodują nie trzymanie geometrii podczas hamowania co powoduje wibrację kół. Krzywe tarcze czuł byś na pedale podczas hamowania przy każdej prędkości.

 

I to jest BARDZO mądre i przydatne stwierdzenie ;) !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.