Skocz do zawartości

LAKIER ????


MacArthur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnoścnie lakieru pod maską czyli kielichy i cała reszta .

Czy możliwe że niektóre modele z końcowego okresu produkcji miały zupełnie inny kolor lakieru np auto srebrne komoro silnika biała ??Jak to ma miejsce w nowyc modelach Bmw. Pytanie moje brzmi czy lakier powinien być taki sam jak na całym aucie tzn kolor ten sam tylko matowy czy ostatnie e36 miały komore lakierowana np na biało ?? Czy może biały lakier pod maską srebrnego auta świadczy o dzwonie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie e36 naogladalem i nie przypominam sobie zeby komory silnika mialy inny kolor, wiec pewnie takich nie bylo.

dla 100% pewnosci poogladaj ogloszenia z ebay.de albo mobile.de jak nie znajdziesz to znaczy ze takich raczej nie ma.

A co do nowych modeli to one tez maja kielichy i reszte w kolorze nadwozia, tylko przedni pas jest malowany na czarno

http://img270.imageshack.us/img270/6336/imageshack7qh.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma e36 z konca 96r. w kolorze srebrnym a komorę silnika ma pomalowana jakby lakierem akrylowym w kolorze o ton jasniejszym od całości (taki biało -szary) zreszta wszystko co nie jest lakierowane metalikem jest w tym kolorze (wneki pod tapicerka itp.) Auto na 100% nie było bite z przodu, wiec podejrzewam, ze tak jest z e36 od któregos roku produkcji/wersji kolorystycznej
e46 318d M47N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem 1dynkę w salonie była srebrna i kielichy miała białe .

Spotkałem już kilka takich e36 ale tylko z tych nowych 97 i młodsze i lakier był biały .Dzwońce mają czesto polakierowaną komore silnika w ten sam kolor co auto tylko lakierem zpołyskiem poniewaz mat jest bardzo drogi .To jaki sens by miało malowanie komory silnikowej na biało przy srebrnym aucie ?? Żaby było odrazu poznać ze jest dzwonione ??

 

Foto auto srebrne rocznik 97' komora silnika :

http://img129.imageshack.us/img129/3128/zamks2.jpg

 

Pisze o tym bo konkretnej odpowiedzi nikt mi nie udzielił jedynie domniemania i przemyślenia.

Edytowane przez ///MacArthur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: Jaki by to mialo sens.. przecierz dzwony (kielichy) sa malowane razem z rama na tasmie produkcyjnej jak i cala reszta. Moim zdaniem nie ma takiej opcji aby srodek silnika byl malowany inaczej.. poprostu tanim kosztem zmiana lakieru bez wyjmowania foteli, silnika itp

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej fotki wyglada mi ze to ten sam lakier co u mnie a kolor mam: Arcticsilber metalic. Tylko nie wiem czy ta fotka niedokładnie oddaje barwy, ponieważ ten kolor w komorze silnika nie jest biały tylko jasno szary. I powtarzam ze cały samochod w miejscach gdzie nie jest prysnięty metalikiem ma ten sam lakier.
e46 318d M47N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje przejrzeć jak sie ma sprawa pod tapicerkami i w bagazniku poniewaz jak kielichy (tylko one) są faktycznie białe to może to być najlepszy przykład zmiany koloru z białego. Ktoś sie natrudził z wnętrzem i bagaznikiem no ale odłącznie elektryki i peryferi w komorze silnika przerosło jego możliwości/chęci.
e46 318d M47N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje przejrzeć jak sie ma sprawa pod tapicerkami i w bagazniku poniewaz jak kielichy (tylko one) są faktycznie białe to może to być najlepszy przykład zmiany koloru z białego. Ktoś sie natrudził z wnętrzem i bagaznikiem no ale odłącznie elektryki i peryferi w komorze silnika przerosło jego możliwości/chęci.

 

Dokładnie jak pisze kolega, oglądnołem 'troche" E36 w swoim życiu w tym dwie właśnie z takim przypadkiem i gdy ściągnołem wykładzine wyszło że była malowana tzn zmiana koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie tylko BMW ale także inne auta mają wnęki, nadkola itp malowane w tym samym kolorze jednak w innym odcieniu, nie wiem po co tak robia ale widocznie to czemuś służy. Wiem, że jak w komorze silnika kolor jest identyczny jak na karoserii to auto było malowane.

P.S. Może klar (w metalicu) jest inny (matowy) albo powłoka jest fabrycznie zabezpieczona (np. coś podobnego do walwoliny).

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jak w komorze silnika kolor jest identyczny jak na karoserii to auto było malowane.

.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale z tego co mowisz by wynikalo ,ze auto z innym kolorem (odcieniem) pod maska to jest na porzadku dziennym a te co maja w tym samym, czyli ogulna wiekszosc jest malowana nie orginalnie...

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje przejrzeć jak sie ma sprawa pod tapicerkami i w bagazniku poniewaz jak kielichy (tylko one) są faktycznie białe to może to być najlepszy przykład zmiany koloru z białego. Ktoś sie natrudził z wnętrzem i bagaznikiem no ale odłącznie elektryki i peryferi w komorze silnika przerosło jego możliwości/chęci.

 

To przeciez proste - po numerze VIN mozna ustalic w jakim kolorze auto wyjechalo z fabryki. Nalepki z nazwa lakieru mozna kupic. Wg mnie moglo tak byc - na cholere (czytaj - z oszczednosci) lakierowac cale auto drogim metalikiem, skoro kielichow i innych elementow nie widac z zewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.