Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem w gratisie, /9przynajmniej tak dekoduje VIN) niedostepnosc ograniczenia w postaci ponizszych kodow:

6P1 (Tymczasowa rezygnacja z części funkcjonaści Bluetooth, przygotowanie pod RSU)

6UX (brak gladzika dla kontrolera idrive)


Ktos wie kiedy ta aktualizacja ma byc dla 6P1, jedni pisza koniec Q4, inni Q2, jeszcze inni ze w ogole. Nie bralem wireless charging bo i tak z tego bym nie korzystal. Laduje 3A z gniazda. Jak ta aktualizacja ma wygladac dla 6P1? Moge ja wykonac sam zdalnie, mam dzwonic do serwisu? Ktos cos wiecej wie? Czy 6P1 oznacza, ze w ogole nie dziala apple car play/android auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dostalem w gratisie, /9przynajmniej tak dekoduje VIN) niedostepnosc ograniczenia w postaci ponizszych kodow:

6P1 (Tymczasowa rezygnacja z części funkcjonaści Bluetooth, przygotowanie pod RSU)

6UX (brak gladzika dla kontrolera idrive)


Ktos wie kiedy ta aktualizacja ma byc dla 6P1, jedni pisza koniec Q4, inni Q2, jeszcze inni ze w ogole. Nie bralem wireless charging bo i tak z tego bym nie korzystal. Laduje 3A z gniazda. Jak ta aktualizacja ma wygladac dla 6P1? Moge ja wykonac sam zdalnie, mam dzwonic do serwisu? Ktos cos wiecej wie? Czy 6P1 oznacza, ze w ogole nie dziala apple car play/android auto?

Używaj opcji przeszukiwania forum, nikt nie wie kiedy BMW wyda aktualizacje, nie będzie trzeba się udawać do serwisu gdyż auto non stop ma podłączenie do internetu za pomocą karty esim.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=375565&p=2816124&hilit=6P1#p2816124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem w gratisie, /9przynajmniej tak dekoduje VIN) niedostepnosc ograniczenia w postaci ponizszych kodow:

6P1 (Tymczasowa rezygnacja z części funkcjonaści Bluetooth, przygotowanie pod RSU)

6UX (brak gladzika dla kontrolera idrive)


Ktos wie kiedy ta aktualizacja ma byc dla 6P1, jedni pisza koniec Q4, inni Q2, jeszcze inni ze w ogole. Nie bralem wireless charging bo i tak z tego bym nie korzystal. Laduje 3A z gniazda. Jak ta aktualizacja ma wygladac dla 6P1? Moge ja wykonac sam zdalnie, mam dzwonic do serwisu? Ktos cos wiecej wie? Czy 6P1 oznacza, ze w ogole nie dziala apple car play/android auto?

Używaj opcji przeszukiwania forum, nikt nie wie kiedy BMW wyda aktualizacje, nie będzie trzeba się udawać do serwisu gdyż auto non stop ma podłączenie do internetu za pomocą karty esim.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=375565&p=2816124&hilit=6P1#p2816124

 

Tak, poszedlem dalej, uzylem googla, ale nikt nic nie wie poza tym co wkleiles, ten watek rowniez czytalem. Uznalem ze cos wiecej moga wiedziec osoby, ktore juz odbieraly samochod, moze tydzien, dwa tygodnie temu i dostaly wiecej informacji od swoich opiekunow sprzedazy. Niektorzy dealery i sprzedawcy niespecjalnie dziela sie konkretnymi informacjami stad moje pytanie czy sa jakies dokladniejsze informacje, daty odnosnie aktualizacji, ktora pozwoli na korzystanie z AC/AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie potrzebujesz wiedzieć oprócz co jest już opisane pod tym linkiem? Tam jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

 

Daty, konkrety, nic nie jest dokladnie napisane, tylko szacunki. Udalo mi sie jednak dokopac do jakiegos wpisu odnosnie braku AA/AC.

"Dealer ensured me that it will be resolved by the dealer via software upgrade approx. Apr 22."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co dokładnie potrzebujesz wiedzieć oprócz co jest już opisane pod tym linkiem? Tam jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

 

Daty, konkrety, nic nie jest dokladnie napisane, tylko szacunki. Udalo mi sie jednak dokopac do jakiegos wpisu odnosnie braku AA/AC.

"Dealer ensured me that it will be resolved by the dealer via software upgrade approx. Apr 22."

Nikt nie zna daty obecnie (wydaje mi się że odpowiedziałem już na to pytanie) jeśli nadal oczekujesz 'konkretnej' odpowiedzi to masz trzy opcje, Twój sprzedawca, importer BMW Polska, ewentualnie jasnowidz/wróżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak pisze "FT", zakłady produkcyjne BMW czy Volkswagena będą musiały wstrzymać produkcję tych modeli, do których niezbędne są właśnie wiązki z Ukrainy".


Modele produkowane w różnych fabrykach na świecie mają jeszcze szansę, bo korzystają z wiązek produkowanych w Meksyku i Afryce. Natomiast Seria 1 produkowana tylko w Europie, więc raczej pozamiatane z dostawami i odbiorami aut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na analogicznym wątku dla G20 pojawiło się coś takiego dzisiaj:

 

Marcin_S83 napisał:

1.od 21 wznawiają wszystkie fabryki w Niemczech produkcje. W piątek 18.03 ma miejsce rozruch czyli zapełnienie lini produkcyjnej.

2.Produkcja X jest w Spartanburg w USA i nie ma sytuacja w Ukrainie wpływu na tamtą produkcje.

3.Gaz produkowany w Ukrainie był wykorzystywany np. w reflektorach laserowych. Na chwile obecną nie ma z nim problemu.

4.Okablowanie produkowane przez firmę Leoni na Ukrainie zostało przeniesione do fabryk w Słowacji, Węgrzech, Czechach oraz Polski.


Panowie to jest informacja z zebrania rady zakładowej z wczoraj 15.03


Nie słuchajcie bzdur oraz nie twórzcie dziwnych teorii spiskowych.

 

może nie będzie tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w transporcie. Odbior za tydzien teoretycznie. Co do informacji kiedy pojawi sie update do AA/AC maja miec aktualizacje gotowa w kwietniu i zainstaluje sie OTA. Pozdrawiam.

 

Gratki :clap:

Czekamy na prezentację w galerii i pierwsze wrażenia :D

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w transporcie. Odbior za tydzien teoretycznie. Co do informacji kiedy pojawi sie update do AA/AC maja miec aktualizacje gotowa w kwietniu i zainstaluje sie OTA. Pozdrawiam.

 

O to widzę chyba na jednej lorze jadą bo moja też w transporcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rk92, Bartus_w - również Wam gratuluję :clap: :clap: , jakieś światełko w tunelu się pojawiło, że coś się w końcu ruszy :)


Coś Wam wyleciało z konfiguracji?

Wasze również jadą bez opcji 6P1 oraz 6UX ?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rk92, Bartus_w - również Wam gratuluję :clap: :clap: , jakieś światełko w tunelu się pojawiło, że coś się w końcu ruszy :)


Coś Wam wyleciało z konfiguracji?

Wasze również jadą bez opcji 6P1 oraz 6UX ?

 

Opcje 6P1 i 6UX,

Wyleciała też elektryczna klapa. Zamienili na dostęp komfortowy.

Edytowane przez rk92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha to już niezły rollercoaster robią że na jednym zamówieniu klapa jest, na innym nie ma :D Też nie zamawiałem dostępu, sami zamienili bez słowa wraz z nadaniem vinu. Bez klapy to funkcja całkiem bezużyteczna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla wszystkich szczęśliwców

ja zamawiałam 13 września 2021, produkcja miała być w styczniu, później w marcu a teraz 1 maj...niby

pozdrawiam wszystkich

masz potwierdzony status?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status ,, oczekiwanie na produkcję’’ taką informację dostałam od handlowca

Bez konkretnego kodu ciężko wyrokować - moje też oczekuje na produkcję, i wisi na 047.

Może u Ciebie już coś 1**?! Trzymam kciuki - może w końcu ruszy się produkcja diesla...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status ,, oczekiwanie na produkcję’’ taką informację dostałam od handlowca

Bez konkretnego kodu ciężko wyrokować - moje też oczekuje na produkcję, i wisi na 047.

Może u Ciebie już coś 1**?! Trzymam kciuki - może w końcu ruszy się produkcja diesla...

 


Czy informację o statusie 047 masz od swojego sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy informację o statusie 047 masz od swojego sprzedawcy?

Tak, poprosiłem o informację o statusie - kodzie, już na początku stycznia i wpadło mi w 047, i nadal wisi (ostatnia informacja z połowy marca)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim przykladzie radzilbym sie nie przywiazywac zbytnio do kodow. Potrafia dlugo sie nie zmieniac (mimo, ze np auto juz ma isc do produkcji) albo szybko przeskoczyc na przyklad o dwa poziomy

W moim przypadku to jest istotne, czekam jak się ruszy z 047, czyli ze statusu "braku plan produkcji". Cokolwiek z 1** na początku będzie już mnie cieszyć :)

W teorii wiele osób pisało, tutaj czy na zagranicznych forach, że z 047 dosyć szybko wpada w 112 - ale jednak rzeczywistość jest inna.

Widziałem wpis, na forum innej serii że ktoś już ma prawie(lub ponad) półroku zamówienie na 047 ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.