Skocz do zawartości

BMW E91 WBAUT31060A883957


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie jestem nowy na forum i zamierzam zakupić moje pierwsze BMW.

Wybór padł na auto z ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0-diesel-skora-xenon-harman-kardon-nowy-rozrzad-ID6EbMXG.html

VIN: WBAUT31060A883957

Zamierzam jechać obejrzeć autko, sprawdzając po VIN wygląda na bezwypadkowe i z potwierdzonym przebiegiem, wyposażenie również fajnie.

Ktoś może miał styczność z tym autkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tą plamę zapytam na miejscu (zakładam, że komuś olej się rozlał przy wlewaniu), brak automatu to dla mnie akurat plus - wolę manual. Navi przeżyję, z reguły koszystam z google maps.

O ten błąd muszę faktycznie zapytać, mam nadzieję że to błahostka - może być np brak płynu do spryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
brak automatu to dla mnie akurat plus - wolę manual.
W małym dieslu wolisz manual od automatu? No proszę Cię... Mało nam memów z januszami nosaczami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

poza tym moja żona nie pojedzie automatem jeżeli byłaby potrzeba :lol:

 

no tak, to logiczne, w końcu trzeba tylko naciskać dwa pedały i kręcić kierownicą :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszystkich interesuje bardziej skrzynia biegów (tak, de facto w ogłoszeniu jest napisane że to manual), niż inne informacje o aucie. Niesamowite, że mamy 2021r, a ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem…

Temat do zamknięcia, bo widzę że tu same śmieszki, którzy lubią pisać o wszystkim i o niczym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo większość ludzi jeździ automatami… może faktycznie w „społeczności” BMW tak jest, nie wiem… na szczęście to mój problem jeżeli będzie problem ze sprzedażą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej by można było napisać, że prawda w oczy kole :P .

Bo chyba duże podsumowanie zrobiłem o skrzyniach automatycznych w modelach E9X i nie tylko :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Bzdurny bełkot a nie podsumowanie. Ciekawe ile kosztuje wymiana sprzęgła i dwumasy w e9x? Tego już nie napiszesz? Poza tym manual w dieslach BMW jest nieprzyjemny, gałka wiecznie drga, rusza się ciężko, jedynka jest za krótka, wiecznie szarpie w korkach a potrafi też dużo częściej się zepsuć niż automat (powszechne zjawisko w serii F). Dlatego auta w automacie trzymają lepsze ceny. Kilka lat temu osobiście szukałem koledze skrzyni manualnej do e92 bo któryś bieg zaczął wyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podsumowanie jest takie, że ta sztuka wygląda dobrze.

Tylko CZEMU NIE MA naklejki na szybie czołowej?


No i ma manuala - czyli kiepską konfigurację.


Manual w małym dieslu E9x to zło.

Automat ZF to jeden z najlepszych automatów na rynku, jest lepszy w każdym calu od manuala.

Jedyny plus zakupu manuala w tej marce - to niższa cena zakupu auta nowego (w salonie).

Ale w używanym BMW? BEZSENS.


PS.

ZF w BMW to porządne żelazo...

Nie ma problemów i kosztów takich jak przy DSG w starym Passacie B6, czy przy Aisin w Volvo !


BTW.

Info dla "oszczędnych" - automat ZF w BMW to TAKŻE skrzynia tańsza w eksploatacji niż manual z dwumasą.

I w teraźniejszości wie to nawet dziecko... dlatego wszyscy zorientowani ostrzegają o problemach z późniejszą odsprzedażą manuala.

Nie każdemu podoba się duża strata finansowa przy odsprzedaży.

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo większość ludzi jeździ automatami… może faktycznie w „społeczności” BMW tak jest, nie wiem… na szczęście to mój problem jeżeli będzie problem ze sprzedażą ;)

 

Tak sobie sprawdziłem z ciekawości na otomoto i wziąłem sobie filtr przykładowy co do automatów / manuali E9X od początku produkcji do 2010r tak jak ma to miejsce auta w ogłoszeniu pierwotnym i na 1310 wyszukanych aut to 969 to manuale tak więc nie całe 3/4. Te wszystkie manuale też ktoś kupi. Wg. mnie kup to co uważasz za słuszne, ktoś lubi wygodę z automatem i super a ktoś inny lubi wachlować biegami i także fajnie. Zawsze znajdą się zwolennicy obu skrzyń to jest normalne, ale Ty kup po prostu to co Ci najbardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie pomocne sugestie :cool2:

Byłem w sobotę, no i kupiłem...

Auto wygląda naprawdę fajnie, wnętrze do wyczyszczenia, widać że nie było wypucowane jak przez typowych handlarzy.

W szczególności materiał na blendzie kierownicy w jednym miejscu się strzępi - planuję już wyszlifowanie i polakierowanie go

Poza tym autko zadbane, dostałem rachunek za wymianę rozrządu, oleju, filtrów i świec żarowych.

Nagłośnienie harman kardon robi naprawdę bardzo dobrą robotę :cool2:

Powrót 300km i naprawdę bardzo pozytywne pierwsze wrażenie, auto prowadzi się bardzo fajnie, jest zwarte, nic nie stuka, itd

Temat uważam za zamknięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.