Skocz do zawartości

Błąd napinacza pasa kierowcy ?


Prykon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


chciałbym prosić o pomoc/nakierowanie w rozwiązaniu problemu. Kilka dni temu gdy chciałem jechać do roboty, wyskoczył mi błąd. Kod błędu pokazuje, że jest winny temu napinacz. Wywaliło dodatkowo kontrolki od poduszek. Sam pas jest napięty prawidłowo. Normalnie mogę go zapiąć i znika kontrolka od niezapiętego pasa na desce. Błędu nie da się skasować np BimmerLinkiem. Z tego co gdzieś wyczytałem na jakimś zagramanicznym forum to podczas wypadku nie zadziałają poduszki powietrzne :shock:

Gdzie szukać przyczyny? Jakiś moduł pod siedzeniem? Mata? Poniżej zdjęcie błędu z BimmerLink oraz z blatu.

Z góry dziękuję za pomoc.


blad1.jpg

IMG-0370.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Monitorowanie rezystancji petarda zapłonowego w obwodzie zapłonowym. Rezystancja jest powyżej określonej wartości rezystancji.

Warunki kodów usterek

Ogólne warunki Napięcie zasilania od 9 do 18,5 woltów.

Stan terminala Terminal 15

włączony

Warunki jazdy

Stan czasu usterki

Aby błąd został wprowadzony do pamięci błędów, musi być aktywny przez co najmniej 3 sekundy.

Usterkę można skasować z pamięci usterek, jeśli nie jest już aktywna przez co najmniej 10 sekund.


Plan serwisowy

1) Sprawdź rezystancję iskrownika zapłonu.

2) Sprawdź, czy połączenie wtykowe jest prawidłowo zamontowane; otwarte połączenie

3) Sprawdzić całe poprowadzenie obu przewodów obwodu zapłonu pod kątem przerw.


Wpływ błędu



Ostrzeżenia

Światła ostrzegawcze Sprawdź komunikat kontrolny: Wadliwa funkcja poduszki powietrznej.

Lampka kontrolna poduszki powietrznej świeci stale po ustaleniu usterki.

Lampka kontrolna poduszki powietrznej włącza się natychmiast po następnym włączeniu systemu.

Wiadomości Centrum sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz wtyczkę od napinacza pasów pod fotelem.

polecam temat:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=386056

w szczególności filmik:

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ponownie. Nie zdążyłem jeszcze zająć się tym problemem ale chciałbym zapytać o dodatkowa rzecz. Czy może mieć tu tez związek jakiś problem z grzaniem maty? Zauważyłem przy tych mrozach ze nie grzeje mi mata pod tyłkiem. Boczki i plecy grzeją normalnie. Gdzieś kiedyś rzucił mi się podobny temat i ktoś pisał ze miał podobny problem ze mata tez nie grzała. Czy kable od napinacza i maty idą jakoś obok siebie i mogły sie przetrzeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym kable od ogrzewania plecy/dół rozdzielają się już w fotelu
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.