Skocz do zawartości

Koło pasowe corteco


lukaseq1

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie kół pasowych to niedługo będę ekspertem. Moje jeszcze oryginalne aż tak nie lata a zaczęło paski ciąć i piszczy. Dla mnie to śmietnik, dziwne, że po takim przebiegu padło. Jakieś inne objawy masz? Ja zawsze się śmiałem z tych co kupowali w aso za 1600 zł, ale nawet najlepszy zamiennik się rozwala z tego co widać. kto ma prawie 20 letnie e60 ten się w cyrku nie śmieje :)
E36 M54b25 - Drift&Fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To koło to już śmieć.

Czy właściwie dobrałeś pasek napedu klimatyzacji ELAST?

Jego niewłaściwy dobór zabije koło bardzo szybko.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kurde co z tymi kołami właśnie się porobiło.

mam u siebie nowe corteco... założone nie wiem... pół roku temu... a i tak jakieś takie buczenie słyszę co jakiś czas... wk mnie to strasznie.

niedawno pojawił się wątek moda, gdzie ludzie przekładają koło z e39.

ponoś jest inaczej konstrukcyjnie ogarnięte i daje radę, tylko należy zmienić pasek na 5pk.

zobaczę jak to dalej będzie u mnie..


mówię o silniku M57 - nie wiem czy N47 ma takie samo koło ale jeśli jest jeden pasek to raczej nie.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak. Ale ! Ja jeżdżę na corteco i nie chwalę bo to g... Musze wymienic i naprawdę nie mam pojęcia co kupic. Pewnie sa ludzie na forum którzy zakładali kola dayco albo skf lub jeszcze cos innego. Fakt faktem co bym nie kupil trzeba je kontrolowac co rok i w razie w od razu odsylac na reklamacje bo jak se przypomne jak to kazdy mi 2 lata temu doradzalal bierz corteco bedziesz zadowolony to mnie aż od srodka sciska ku...ca

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak tak to szukaj w osprzęcie a nie w kole.

Coś nie działa płynnie.

Może to ta klima ?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam nowe kolo pasowe corteco start stop za 530 pln i jest super.


Dam wam jedynie taka radę, ze patrzcie czy dany egzemplarz kola pasowego corteco jest wyważony czy ma nawiercone dziury.


Sa egzemplarze bez nich niewyważone i takie tez kupilem i dalem do mechanika i mechanik mi kazał jechać oddać i dali mi takie samo ale wyważone z dziurami nawierconymi.


Mechanik mi powiedział że to niewyważone będzie robić duże wibracje i szybko złapie luzy i pęknie guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.