Skocz do zawartości

Opony 225/40/19 + 255/35/19 na zimę m340i


furiozz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ,


Nie wiem czy już był temat wałkowany , ale nadal nie znalazłem odpowiedzi.


Mam nowe m340i i salon ma tylko całe koła na zimie w mieszanym ogumieniu. Chcę kupić tylko opony , w takim rozmiarze jak letnie. Czy muszę szukać opon z * (praktycznie nie do dostania) czy mogę założyć bez gwiazdki. Salon oczywiście mówi że opony powinny być z gwiazdką....


Ma ktoś z was G20 na oponach bez gwiazdki w powyższym rozmiarze i mógłby polecić , czy muszę kupować 18 tki i jednolite ogumienie bo jakoś 13k za całe kołą 19 w salonie mnie nie swędzi :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Jeszcze na początku października miałem w zakładkach aukcję z allegro i były 255/35/19 za 1200zł. Jestem tak wk....ny, że od razu nie zamówiłem, że szok :duh: Teraz pytałem już chyba wszędzie i dowiedziałem się, że raczej tylko w BMW jest szansa je dostać. :roll: No i mam promocyjną ofertę 6600 za komplet... :shock:

Tak na przyszłość. Lepsze ceny , promocje w salonach nawet na całe zestawy to można dostać poza okresem jesienno -zimowym. Jeszcze teraz wszystkiego brakuje... A jak na Oponeo?

Mądry Polak po szkodzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,


Nie wiem czy już był temat wałkowany , ale nadal nie znalazłem odpowiedzi.


Mam nowe m340i i salon ma tylko całe koła na zimie w mieszanym ogumieniu. Chcę kupić tylko opony , w takim rozmiarze jak letnie. Czy muszę szukać opon z * (praktycznie nie do dostania) czy mogę założyć bez gwiazdki. Salon oczywiście mówi że opony powinny być z gwiazdką....


Ma ktoś z was G20 na oponach bez gwiazdki w powyższym rozmiarze i mógłby polecić , czy muszę kupować 18 tki i jednolite ogumienie bo jakoś 13k za całe kołą 19 w salonie mnie nie swędzi :) ?

 

Ja przepraszam bo jestem lajkonik ale Continental WinterContact TS 860 S z oponeo sie nie nada? Chcesz kupic same opony jak rozumiem? Są też Pirelli z vmax = 210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,


Nie wiem czy już był temat wałkowany , ale nadal nie znalazłem odpowiedzi.


Mam nowe m340i i salon ma tylko całe koła na zimie w mieszanym ogumieniu. Chcę kupić tylko opony , w takim rozmiarze jak letnie. Czy muszę szukać opon z * (praktycznie nie do dostania) czy mogę założyć bez gwiazdki. Salon oczywiście mówi że opony powinny być z gwiazdką....


Ma ktoś z was G20 na oponach bez gwiazdki w powyższym rozmiarze i mógłby polecić , czy muszę kupować 18 tki i jednolite ogumienie bo jakoś 13k za całe kołą 19 w salonie mnie nie swędzi :) ?

 

Ja przepraszam bo jestem lajkonik ale Continental WinterContact TS 860 S z oponeo sie nie nada? Chcesz kupic same opony jak rozumiem? Są też Pirelli z vmax = 210

Pirelli nie mają *(homologacja BMW), a Continental WinterContact TS 860 S pasują tylko 225/40 na przód, bo tył 255/35 ma indeks V a nie H i też nie ma *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przypatrz się dobrze bo chyba piszesz nieprawdę odnośnie pirelli, zrzut ekranu jest ze strony BMW i jest tam gwiazdka. Co do drugiej części zdania to trzeba popatrzeć na gotowe już komplety opon oferowane przez BMW by dobrze dobrać opony.


https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/original-bmw-accessories/kompletne-kola-bmw.html


Zrzut-ekranu-2021-10-25-o-22-18-53.png

Zrzut-ekranu-2021-10-25-o-22-18-42.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrz się dobrze bo chyba piszesz nieprawdę odnośnie pirelli, zrzut ekranu jest ze strony BMW i jest tam gwiazdka. Co do drugiej części zdania to trzeba popatrzeć na gotowe już komplety opon oferowane przez BMW by dobrze dobrać opony.


https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/original-bmw-accessories/kompletne-kola-bmw.html


Zrzut-ekranu-2021-10-25-o-22-18-53.png

Zrzut-ekranu-2021-10-25-o-22-18-42.png

 

Ty się dobrze przypatrz i czytaj uważniej.:wink: Piszemy o felgach 19 cali, a nie 18. Pirelli mają gwiazdkę tylko z 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pirelli R19 już drugi sezon

https://wulkanista.pl/pirelli-sottozero-3-245-40-r19-98v-xl-run-flat-bmw-moe/

jakoś szczególnie nie patrze na te gwiazdki są to niech są, nie ma to biorą oponę którą znam. Na Pirelli zawsze mi się dobrze jeździło na moto i w samochodach też się nigdy nie zawiodłem. Zgodzę się z przedmówcą że przesadzacie z tymi felgami i oponami. Ja chyba w przyszłym roku jakieś fajne OZ racing sobie poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli nie mają *(homologacja BMW), a Continental WinterContact TS 860 S pasują tylko 225/40 na przód, bo tył 255/35 ma indeks V a nie H i też nie ma *

 

Kurczaczki to może ja od razu jak bedę odbierał latem zakręcę się za zimówkami z "gwiazdką"... A wytłumaczcie lajkonikowi co może BMW zrobić jak będę jeździł na oponach bez "gwiazdki"? Bez złośliwości pytam - o doświadczenia i opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po rozmowie w serwisie BMW odnośnie zimówek.

Paranoją jest, że 19' opona z gwiazdką jest dostępna tylko z indeksem H, czyli do 210 km/h, natomiast 18' są dostępne z indeksem V, czyli do 240 km/h. :mad2:

Generalnie raczej jest tak, że większa felga to większe auto, większa moc, możliwości i prędkości.

Powiedzieli mi wprost, że mogę kupić i założyć dowolną oponę.

Jedynie w przypadku gdyby coś się działo z zawieszeniem/xdrivem itp. i chciałbym skorzystać z naprawy gwarancyjnej, to lepiej przyjechać na oponach z gwiazdką żeby nikt się nie przyczepił, ale nie mieli nigdy takiej sytuacji żeby z powodu opon nie była uwzględniona jakaś naprawa w ramach gwarancji.


Edit: chodzi oczywiście o run flaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po rozmowie w serwisie BMW odnośnie zimówek.

Paranoją jest, że 19' opona z gwiazdką jest dostępna tylko z indeksem H, czyli do 210 km/h, natomiast 18' są dostępne z indeksem V, czyli do 240 km/h. :mad2:

Generalnie raczej jest tak, że większa felga to większe auto, większa moc, możliwości i prędkości.

Powiedzieli mi wprost, że mogę kupić i założyć dowolną oponę.

Jedynie w przypadku gdyby coś się działo z zawieszeniem/xdrivem itp. i chciałbym skorzystać z naprawy gwarancyjnej, to lepiej przyjechać na oponach z gwiazdką żeby nikt się nie przyczepił, ale nie mieli nigdy takiej sytuacji żeby z powodu opon nie była uwzględniona jakaś naprawa w ramach gwarancji.


Edit: chodzi oczywiście o run flaty

gwizdki dla BMW czy MOE dla Mercedes traktował bym w kategorii rekomendacji. Chciał bym zobaczyć taką odrzuconą reklamacje. BMW nie może nikogo zmusić do zakupu konkretnej marki - jeżeli wszystkie inne parametry są zgodne, a opona jest dopuszczona do użytkowania na terenie UE i ma znak bezp. Kazus olejowy.

I nie ważne co jest przedmiotem reklamacji. A bajki oponach i xD są tak cienkie - że mogli by już tego nie powtarzać w nieskończoność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,


Dzięki za pomoc wszystkim , musiałem kupić 2x 225/40/19 TS860 z * i 2x 255/35/19 TS860 z * . Serwis i salon zgodnie twierdzili , że niby nie ma problemu ze bez gwiazdki , ale zdarzały im się przypadki że świrował Xdrive i BMW mówiło ze to dlatego że bez gwiazdki , kupowali z gwiazdką i problem znikał .


Dodatkowo w przypadku jak się rozpadnie coś z napędu do BMW odmówi gwarancji więc wtedy trzeba przekładać na letnie i rżnąc głupa ,ale nikt mi na papierze tego nie da że wtedy pójdą mi tak na ręke . Ten komplet co powyżej wyszedł mnie 4.7k więc dopłaciłem 1k dla świętego spokoju a nie chciałem schodzić na koła 18 bo to już troche słabo wygląda.


Dzięki raz jeszcze za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,


Dzięki za pomoc wszystkim , musiałem kupić 2x 225/40/19 TS860 z * i 2x 255/35/19 TS860 z * . Serwis i salon zgodnie twierdzili , że niby nie ma problemu ze bez gwiazdki , ale zdarzały im się przypadki że świrował Xdrive i BMW mówiło ze to dlatego że bez gwiazdki , kupowali z gwiazdką i problem znikał .


Dodatkowo w przypadku jak się rozpadnie coś z napędu do BMW odmówi gwarancji więc wtedy trzeba przekładać na letnie i rżnąc głupa ,ale nikt mi na papierze tego nie da że wtedy pójdą mi tak na ręke . Ten komplet co powyżej wyszedł mnie 4.7k więc dopłaciłem 1k dla świętego spokoju a nie chciałem schodzić na koła 18 bo to już troche słabo wygląda.


Dzięki raz jeszcze za pomoc !

 

Jeszcze raz powtarzam serwis nie może odmówić napraw w takim przypadku. A Pan serwisant z ASO gada głupoty. Co ma gwizdka do xd. Rozumiem jak ktoś włożył jakieś dziwne rozmiary - to ma prawo się coś dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.