Skocz do zawartości

BMW 330i- dziwnie działający AUTOHOLD- jak u was działa?


kalomidi

Rekomendowane odpowiedzi

Od nowości zauważyłem system że AUTOHOLD działa nieco dziwnie tzn po zatrzymaniu nie uruchamia się automatycznie dopiero po wciśnięciu hamulca nieco mocniej. Czyli za każdy razem muszę hamulec nieco docisnąć po zatrzymaniu żeby uruchomić system. Jak trzymam w tej samej pozycji to nie hamulce się nie uruchamiają. Nawet już się do tego przyzwyczaiłem ale posiadam też drugie auto w rodzinie(BMW X3) i tam AUTOHOLD działa normalnie- tzn po zatrzymaniu (trzymając hamulec cały czas w tej samej pozycji) uruchamia hamulce.

Na początku myślałem że tak musi być ale ostatnio jeździłem BMW M3 i tam również działa odrazu po zatrzymaniu- nie trzeba dociskać hamulca.


A jak działa u WAS z 330i? może tak ma być? Dodam że posiadam pakiet hamulców sportowych w kolorze niebieskim.(choć pewnie kolor nie ma tu znaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też miałem takie wrażenie, ale jednak nie. Bardziej chodzi o ułamek sekundy zwłoki, zanim auto hold się aktywuje. Ten ułamek sekundy zwłoki sprawiał, że wydawało mi się, że aktywowałem tą funkcje poprzez mocniejsze wciśnięcie hamulca.

Dzisiaj rano, w drodze do pracy, jeszcze dla pewności, hamowałem bardzo powoli i bardzo lekko, upewniając się ze po zatrzymaniu pedał hamulca jest wciśnięty minimalnie i ze stałą siłą. Po wspomnianym ułamku sekundy zwłoki, auto hold się aktywuję.


Nie mówię oczywiście, że wszyscy się mylicie, mówię jak to działa u mnie.


Żeby było śmieszniej, wolałbym żeby było właśnie tak jak piszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w vagu jezdzilem z autoholdem, a teraz mam go wyłaczonego. Co ciekawe, ostatnio pojdeżdzałem pod sporą górke bez włączonego auto holda, musiałem się zatrzymać, puściłem hamulec i okazalo sie, ze auto się nie zaczeło toczyc w dół tylko jakby działał taki pomocniczy autohold do jazdy tylko pod górke, przytrzymał auto i odjechałem tak, jakbym miał właczony autohold.

Nie wiem czy też tak macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E61 w automacie nie trzeba nic włączać - działa samo z siebie, czyli dojeżdżasz, zatrzymujesz się i działa. Przy czym jest w tym jakaś bardziej rozbudowana logika, bo jak spróbujesz ruszyć/podjechać, to potem się wyłącza i trzeba dłużej/mocniej nadusić hamulec, by znów zablokowało auto. Myślę, że tak właśnie to powinno działać - bez potrzeby włączania/wyłączania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w vagu jezdzilem z autoholdem, a teraz mam go wyłaczonego. Co ciekawe, ostatnio pojdeżdzałem pod sporą górke bez włączonego auto holda, musiałem się zatrzymać, puściłem hamulec i okazalo sie, ze auto się nie zaczeło toczyc w dół tylko jakby działał taki pomocniczy autohold do jazdy tylko pod górke, przytrzymał auto i odjechałem tak, jakbym miał właczony autohold.

Nie wiem czy też tak macie.

Tak ma być. Np. w X1 nie ma auto-holda, ale jest tzw. "wspomaganie ruszania pod górę".


Ja nie zwróciłem uwagi czy mocniej trzeba nacisnąć, czy dłużej, ale denerwuje mnie, że jak się dotaczam do świateł i na chwilę auto się zatrzyma to start-stop zdąży zadziałać, a auto-hold nie. Samochód gaśnie na 0,5 sekundy i się od razu odpala. Muszę zmienić nawyki w mieście, albo wykodować start-stop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem swego czasu autem ze start-stop. To jest jakiś kretyńskie rozwiązanie - na ekologię ma to niemal zerowy wpływ lub ujemny, bo co z tego że przez kilkanaście sekund będziesz stał na zgaszonym silniku, jak zajedziesz rozrusznik i zmęczysz silnik. Jak się da to wykoduj. Ja, jako że nie było to moje auto, to wyłączałem to od razu po odpaleniu auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lipca 2020 autohold był od razu bez dociśnięcia. Produkcja po tej dacie już z dodatkowym dociśnięciem (trochę jak w Mercedesie).



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Być może to zmienili. Moja X3 ma datę produkcji na dokumentach (nie rejestracji) 30.09.2020. Odebrana z salonu w końcu listopada (bo płynęła z RPA:)) i niestety nie ma tej funkcji mocniejszego dociśnięcia. Za to 330i produkcja 14.01.2021 już ma a ciekawe jest to że w wakacje jeździłem demo nowym modelem M3 i też nie miała tej funkcji więc cholera gdzie, jak i kiedy to montują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim 330i auto hold załącza się bez zbędnego opóźnienia.

Ale za to miesiąc temu miałem okazję przez trzy dni jeździć 120d (automat) z wypożyczalni i tam wyraźnie trzeba było przytrzymać ten hamulec wciśnięty dłużej żeby auto załapało że ma zapiąć holda - do tego stopnia, że mimo że auto hold był włączony, to myślałem że po prostu nie działa.

Może kwestia skrzyni jaka siedzi w aucie i jak to ogarnia? nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Generalnie to jak ma działać autohold - da radę zakdoować. To prawda że auta po (chyba po) lipcu 2020 mają działający w inny sposób. 

 

Poniżej co trzeba zmienić żeby autohold był dwustopniowy. Jeśli ktoś chce aby działał natychmiastowo - parametry 'odwrotne' trzeba wybrać.

DSC-BRS(3D72)
3000 DCS_CODIERDATEN_ALLGEMEIN_KOMMUNAL
C_epb_dynomod_rbt_e(DCS_CODIERDATEN_ALLGEMEIN_KOMM UNAL_32_32_1) nicht_aktiv(00) to aktiv(01)

3005 DSC_CODIERDATEN_ALLGEMEIN_G2x
C_Variante_AutoH_Conzept_I(DSC_CODIERDATEN_ALLGEME IN_G2x_0_0_1) Conzept_SSM_avh_min_Driver_pres(00) to Conzept_SSM_avh_min_Driver_TQ(01)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie po co jest dodatkowy przycisk auto- hold, żeby wywoływać tę funkcję. W porschaku nie ma dodatkowego przycisku, a auto- hold działa zawsze po wciśnięciu dodatkowo pedału hamulca. We Wcześniejszych bmw po wciśnięciu przycisku auto hold nie trzeba było dodatkowo pompować hamulcem, żeby auto automatycznie zaciągnęło hamulec- i to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, malmar napisał(a):

Zastanawia mnie po co jest dodatkowy przycisk auto- hold, żeby wywoływać tę funkcję. W porschaku nie ma dodatkowego przycisku, a auto- hold działa zawsze po wciśnięciu dodatkowo pedału hamulca. We Wcześniejszych bmw po wciśnięciu przycisku auto hold nie trzeba było dodatkowo pompować hamulcem, żeby auto automatycznie zaciągnęło hamulec- i to miało sens.

Dla mnie jest odwrotnie właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bmw seria 1 120i  (2023) jak to jest:

1. jeżeli zatrzymam się parkingu, dźwignię zmiany biegów przestawiam w poz. P i wtedy dopiero mogę wyłączyć silnik, jeżeli nie przestawię dźwigni w poz. P czy silnik się nie wyłączy po wciśnięciu przycisku start-stop - czy tak ?

2. jeżeli zatrzymam się parkingu, dźwignię zmiany biegów przestawiam w poz. P i wyłączam silnik, czy automatycznie załączy się hamulec automatyczny ?

3. czy jak mocniej nacisnę hamulec (sytuacja w korku) samochód stoi (nie podjeżdża po pusczeniu pedału hamulca) czy to jest równoznaczne z włączeniem się hamulca automatycznego ? - po naciśnięciu pedału hamulca samochód oczywiście rusza.

4. czy ruszajac pod górkę zawsze włączy się funknkcja auto hold ?

5. co się będzie działo w przypadku położenia dźwigni w poz. N, czy będzie możliwość wyłazcenia silnika i czy włączy się hamulec automatyczny /

Proszę o odpowiedź, ponieważ zaczynam dopiero przygodę.

Edytowane przez stratos37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stratos37 napisał(a):

Bmw seria 1 120i  (2023) jak to jest:

1. jeżeli zatrzymam się parkingu, dźwignię zmiany biegów przestawiam w poz. P i wtedy dopiero mogę wyłączyć silnik, jeżeli nie przestawię dźwigni w poz. P czy silnik się nie wyłączy po wciśnięciu przycisku start-stop - czy tak ?

2. jeżeli zatrzymam się parkingu, dźwignię zmiany biegów przestawiam w poz. P i wyłączam silnik, czy automatycznie załączy się hamulec automatyczny ?

3. czy jak mocniej nacisnę hamulec (sytuacja w korku) samochód stoi (nie podjeżdża po pusczeniu pedału hamulca) czy to jest równoznaczne z włączeniem się hamulca automatycznego ? - po naciśnięciu pedału hamulca samochód oczywiście rusza.

4. czy ruszajac pod górkę zawsze włączy się funknkcja auto hold ?

5. co się będzie działo w przypadku położenia dźwigni w poz. N, czy będzie możliwość wyłazcenia silnika i czy włączy się hamulec automatyczny /

Proszę o odpowiedź, ponieważ zaczynam dopiero przygodę.

1. Silnik się wyłącza a skrzynia przejdzie w pozycję P automatycznie

2. tak automatyczny sam się zaciągnie jak jest auto hold

3. Samochód będzie stał jak masz uruchomiony autohold. Bez autoholda auto po puszczeniu hamulca samo ruszy

4. jak jest uruchomiony to zawsze zadziała po puszczeni hamulca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok dzięki, to proszę mi powiedzieć, jak najlepiej robić, chodzi o wyłączanie silnika - nieważne, czy parking płaski, czy pochylony, wciskam mocniej auto hold (auto nie ruszy) przełączam w poz. P i wyłączam silnik, automatycznie włączy się hamulec postojowym, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.