Skocz do zawartości

Zmiana oleju manual m57 e60


Thanos88

Rekomendowane odpowiedzi

Ile placiliscie za zmiane oleju w skrzyni m57 3.0d manual 6 biegów i jaki konkretnie olej wybraliście. Pre lci. 218 ps.


Plus jaki olej do dyfra wybraliście.


Ile oleju wchodzi do skrzyni manualnej a ile do dyfra?


Czy w manualu zmienia sie sam olej czy cos jeszcze? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz czy w 6 biegowymi manualu w 3.0d m57 sie zmienia jakis filtr czy uszczelki? Czy tam nie ma filtra? Jest tam uszczelka miski skrzyni do zmiany?


Dzwonilem do mechanika to mi powiedział 40 pln za zmiane oleju w manualu 6 biegowym bmw, a 30 pln zmiana oleju w dyfrze. Oleje mam kupic sam i przywieźć.


Jaki konkretnie olej do skrzyni wybrać a jaki do dyfra? I czy do skrzyni jakas uszczelke zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W skrzyni i dyfrze nie masz filtrów i uszczelek, tylko korki spustowe i do nalewania (w dyfrze jeden do obu akcji).

Do skrzyni potrzebujesz 75W80 około 2l, a do dyfra 75W90, niecały litr. Jaką markę oleju wybierzesz, Twoja sprawa.

70 pln za wymianę, to niska cena. Za dobrą pompkę, potrzebną przy wymianie, zapłacisz więcej.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam olej z Castrol Magnatec turbo diesel 5w40 i do skrzyni też chce z castrola oryginalny i do dyfra. Dzięki za pomoc panowie.


Dodam tylko, ze jakis czas temu napisalem do serwisu bmw ile kosztuje zmiana oleju w moim bmw e60 manual to mi odpisali


"1200 pln".


Mechanik mi powiedziałaś "40" pln skrzynia "30" pln dyfer.


Serwis jest niepoważny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkodowałeś kiedyś vin w swoim aucie ? ( jesteś pewien że fabrycznie masz w aucie manual ? ).

Ze serwis podał ci taką kwotę ?

Wg mnie, ta cena dotyczy wymiany oleju w skrzyni automatycznej.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.