Skocz do zawartości

Łożysko tył e39 528i


MrSiekacz

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem u mechanika ale odkrecil tylko nakrętkę od polosi przy kole, przy dyfrze nie ruszał i zaczął naparzac młotkiem zeby ja wybic, ani drgnęła. Stwierdziłem, że sam się za to wezmę. Zakupiłem juz ten sciagacz. Po czym poznać, ze piasta się nadaje do ponownego użytku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nie odkręcałem półosi od strony dyfra. Jak odkręcisz najpierw te cztery śruby od obudowy łożyska, to wtedy tylko ściągacz i schodzi.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, tylko właściwie to nie wiadomo co autor tematu potrzebuje wymienić - półoś, piastę czy łożysko ? Jak będzie walił młotem w wieloklin to półoś nie wyskoczy gdy jest przykręcona do dyfra. Tu jest dobry filmik z wymiany łożyska bez ściągania półosi.


Od biedy można się obyć bez tego drugiego ściągacza, a pierścień z łożyska rozciąć fleksem.


Przed zdjęciem piasty sprawdzić czy ma bicie nie więcej niż dwie setki, bo może nie ma sensu starej zakładać.

Edytowane przez Fuser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz wiem ,ze tego mechanika omijac szerokim łukiem;) musze wymienić łożysko bo jak zlapie za kolo to lata na boki dosłownie. Od tego jego walenia mam gwint na polosi rozjechany i nie idzie nakrętki nakręcić. Chyba nie będę mierzył nawet tej piasty tylko przy okazji wymienie bo to koszt nieduży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nakrętkę możesz nawiercić i meselkiem rozłupać, ale jak gwint na półosi uszkodzony to nie wiem czy nową nakręcisz...


sorry, przeczytałem, że nie możesz odkręcić, a nie nakręcić :oops: półoś do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem ile tam gwintu zostaje po zakręceniu nakrętki, ale jakby się uprzeć założyć tę samą to można zeszlifować ten zepsuty początek, choćby z ciekawości jak i tak na straty :wink: i powinna nakrętka dać się założyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko że takie walenie młotem o ile powiedzmy że ma sens trzeba robić na odkręconej półosi od dyfra, bo na przykręconej przenosisz siłę uderzenia na dyfer. Dla mnie używanie młota mija się z celem.

I jeszcze jedna wskazówka, jeżeli chodzi o używania ściągacza gdy coś stawia naprawdę duży opór, sprawdzona i polecana. Naciągasz porządnie ściągacz i jak widzisz że nawet półoś nie drgnie, to młotkiem 250g uderzasz pewnie i szybko od czoła w śrubę ściągacza. Na 99% po pierwszym szybkim uderzeniu puści. Potem znowu naciągamy śrubę i powtarzamy.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak zapieczone, ze nie da rady. Waliłem młotkiem w sciagacz aż młotek pękł. Ani o minimetr nie drgnęła. Musze wszystko demontować. Teraz mam problem zeby wybić linke od ręcznego.

Jakies patenty? I boje się, że czujnik abs tez nie wyjdzie.

Droga będzie ta wymiana lozyska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Faktycznie twarda sztuka, ja bym po wyjęciu całości rozciął piastę szlifierką, przynajmniej półoś do odzyskania jak gwint jeszcze w miarę.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak zapieczone, ze nie da rady. Waliłem młotkiem w sciagacz aż młotek pękł. Ani o minimetr nie drgnęła. Musze wszystko demontować. Teraz mam problem zeby wybić linke od ręcznego.

Jakies patenty? I boje się, że czujnik abs tez nie wyjdzie.

Droga będzie ta wymiana lozyska ;)

Młotek 5 kg druga osoba trzyma mlotek 500 g przy polosi zeby nie uszkodzic gwintu i musi zejsc, sciagacze tu niewiele pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.