Skocz do zawartości

AWARIA. Kolektor ssący - czy ma klapy ?


Mariow11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

wątek dotyczy pojazdu BMW 530d automat z roku 2020, VIN: WBADP81020GW40774, MOC 142kW.

wczoraj jechałem przez przełęcz Salmopol i auto bez problemu wdrapało się na górę bez kopcenia itd., ale przy zjeździe nagle straciło moc i przestał silnik reagować na pedał gazu. Następnie silnik zgasł. Zjechałem na pobocze i córka siedząca z tyłu mówi mi, że coś się pali. Za samochodem była wielka chmura i smród spalenizny. Silnik ostygł i spokojnie dojechałem do domu w Wiśle. Na parkingu pod domem jak ponownie odpaliłem silnik, to na wolnych obrotach pracował równo, bez zarzutu ale przy dodawaniu gazu zaraz się dławił i spadała moc. Dziś rano jak silnik ostygł silnik na postoju wkręca się na obroty, ale słychać niepokojące metaliczne dźwięki.

Jedni mówią, że to filtr DPF, ale zadzwoniłem do ASO i ten model nie ma tego filtru. Inni mówią, że padła turbina, a jeszcze ktoś wspomniał, że mogły oderwać się klapki przy kolektorze ssącym. Zadzwoniłem dziś do ASO i po nr VIN nie są w stanie ustalić czy ten model silnika ma kolektor ssący z klapkami. Zatem czy kolektor ma klapy?

Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny awarii.


Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2020 bez dpf ale luksus

:D

 

Zadzwoniłem dziś do ASO i po nr VIN nie są w stanie ustalić czy ten model silnika ma kolektor ssący z klapkami.

Brak słów... :duh: :duh: :duh:


Tak, auto z tym VIN'em ma klapki w kolektorze, chyba, że ktoś je usunął.

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DP81-EUR-05-2002-E39-BMW-530d&diagId=11_2837

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.