Skocz do zawartości

Urwany przewód światłowodu F10, reanimacja


mixiorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jak połączysz wtyczkę z aktualnie krótkimi przewodami wiązka może okazać się za krótka. Nasuń na przerwane przewody koszulki izolacyjne termokurczliwe następnie połącz przewody lutując je, na połączenia nasuń koszulki termokurczliwe i podgrzej je np. zapalniczką możesz dodatkowo te przewody zaizolować np.taśmą termiczną i po problemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaką grubość ma faktyczny światłowód pod tą zieloną izolacją.

Pewnie są dosyć grube, raczej z tych stosowanych w automatyce a nie w telekomunikacji.

Szukaj takich muf ale najpierw ustal co to za kabel.

Połowa sukcesu to też odpowiednie przycięcie światłowodu - ma być gładkie i prostopadłe do osi. Czasem w zestawach połączeniowych są takie jednorazowe przycinaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a taka złączka będzie dobra?


Z jednej i drugiej strony wkłada się światłowód?


https://sklep.delta.poznan.pl/spaw-mechaniczny-fast-ms1p5_l1_p5341.html

Złączka nie będzie dobra, światłowód w aucie ma na oko koło 1mm średnicy. Ja bym spróbował z "lutowaniem" światłowodu. Widziałem kilka razy jak taki światłowód świeci i myślę, że powinno być ok. Metoda wydaje się być najtańszą;)

Obetnij nożykiem do tapet światłowód po obu stronach, spróbuj go podgrzać i złączyć+ może jakieś usztywnienie.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować tak zrobić.

Jak bym próbował to tak zrobić:

- odizolować światłowody tak aby operować na gołym włóknie;

- równo przyciąć:

- podgrzać lutownicą oba końce na raz i póki gorące zetknąć dbając o to aby było osiowo.


Próbuj to robić z wyczuciem aby ten zgrzew był możliwie mały. Lutownicę wyczyść dokładnie aby nie wprowadzić do zgrzewu śmieci. wcześniej na przewód bym nasunął jakąś rurkę, która ten zgrzew później osłoni i usztywni. Tylko nie termokurczliwą bo jak będziesz próbować ją „opalać” to stopisz wszystko.


A jak nie masz zdolności manualnych i nigdy nie bawiłeś się lutownicą itp. do poszukaj kogoś kto to zrobi bo tam nie masz pół metra zapasu na ewentualne testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie lutujesz :nienie: kup sobie te części w aso 61136905233, 61 13 6 906 554 w aso za parę złotych i po sprawie.Naprawiam dużo aut pokradzieżowych i światłowodem nigdy nie miałem problemu po takiej naprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie lutujesz :nienie: kup sobie te części w aso 61136905233, 61 13 6 906 554 w aso za parę złotych i po sprawie.Naprawiam dużo aut pokradzieżowych i światłowodem nigdy nie miałem problemu po takiej naprawie.

 

Wielkie dzięki za podpowiedź, jutro wtedy zamówię ;)

Czyli dwa numery nic więcej czy jeszcze coś ?

- 61136905233

- 61 13 6 906 554


Mógłbym zrobić jeszcze prościej mam stare światłowody z tym że jeden kabel muszę tylko połączyć, czyli potrzebna mi jest tz. " złączka"

Dwa kable złączyć do kupy, końcówki mam oryginalne, może również jest takie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko czego potrzebujesz do naprawy światłowodu:

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/61_1578-elem-naprawcze-swiatlowodu/i48801#part03

 

czyli element 2 i 3 potrzebny do połączenia, potrzebna jest jakaś praska, zaciskarka ? patrzałem że te oryginalne fabrycznie zaciśnięte solidnie, nie idzie wyjąć światłowodu z końcówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie zaciskasz zrywasz troche zielonej izolacji z światłowodu wkładasz te końcówki na światłowód zawijasz wszystko taśmą izolacyjną i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.