Skocz do zawartości

E38 BMW 750 czy 740


Jacek K.

Rekomendowane odpowiedzi

oto moja 11letnia ulubienica z wykładziną gómową przeciw gómowcom z E 34 zresztą http://www.marek760i.republika.pl/ul.jpg to jest właśnie wzorcowe wnetrze

 

no niezle, mam taki sam kolor wnetrza, tak utrzymane czy skora po regeneracji?

 

a ta z allegro to srodek beznadziejny, tu z kolei ciemna sraczka :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nic przy niej nie robiłem taka była no ale sprzedałem ją i kupilem z czarnym środkiem i załuje bo czarny sie strasznie brudzi jak zresztą widziałes na zdjęciu i też wam nie powiem za ile kupiłem tamtą zieloną z berzowym środkiem bo sie bedziecie ze mnie smiali ale sprzedałem za 30 tys Edytowane przez marek760i
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy miec zwykle buty i sie pobrudzi :) a jesienia? deszcze, buty brudne i zabloca ci ta skore, jak nie ty to pasazer

 

no ale jak sie bardzo uwaza to na pewno bedzie ladniej niz zwykly plastik :) choc wiem ze jak sie ma auto na codzien to nie ma szans zeby buciorami tam czasem nie dotknac, albo pasazer pobrudzi

 

wystarczy zakonserwowac skore.

 

NIe rozumiem takiego mowienie.. wiesz ja nie mam Navi i co mam mowic? Dobrze bo jak sie zepsuje ekran to tragicznie by wygladalo? Albo fajnie ze nie mam bo pasazer by ciagle cos tam manipulowal? NIe, nie mam i szkoda, nie jest to rzecz spedzajaca mi sen z powiek ale na pewno wolal bym miec niz nie miec, gdyby ktos postawil 2 identyczne samochody biore tego z Navi.

 

Jak juz pisalem auto ma 11 wiec 11 jesienie i 11 zim za nim i jakos nie dostrzegam ZADNYCH zniszczen wewnatrz, uwazam skore za niezwykle trwala i zachowujaca swiezy wyglad przez lata, oczywiscie przy odpowiedniej konserwcji. Widzialem wiele mlodszych samochodow ze skora w tragicznym stanie. Czym to bylo spowodowane? nie mam pojecia... Mialem 750iL e32 i tez miala drzwi w skorze, wygladajace jak nowe! moze ktos pamieta ten samochod z dawnego dzialu galeria, wnetrze bylo idealne.

 

Ogladalem keidys 740 e38 i na pewno nigdy nie powiem ze materialy sa tandetne. Plastiki sa miekkie i dobrze spasowane, zreszta nawet trudno ten material nazwac plastikiem bo jest bardzo miekki.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mycie i konserwację, to robie dokładnie tak samo, tylko zamiast jakichś płynów do bielizny robię roztwór wody z płynem do mycia garów a potem wosk albo inny specyfik do konserwacji. Mam kilka przetestowanych i są niezłe.

 

 

nie wiem czy plyn do garow nie jest zbyt agresywny. W instrukcji BMW jest napisane zebys stowsowac "plyn do prania recznego delikatnej bielizny, bez wybielacza" czyli np. Perwoll na odwrocie ktorego jest napisane "rekomendowane przez Triumph do najdeliketniejszych produktow" . Bardzo dobrze czysci skore, skora po myciu robi sie bardzo miekka, przyjemna w dotyku. Naprawde polecam i to nie moj wymysl, tak mam napisane w instrukcji od e38.

 

http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?item_id=3866

 

o takie cos :wink: , instrukcja podaje zeby stosowac 2 lyzki stolowe na 5 L wody.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie skad wy bierzecie czs na takie sprzatanie przygotowanie tych specyfików w odpowiednich ilościach ja naprzykład niemam czasu tylko przy okazji jak jade do miasta to wjeżdżam na myjnie automatyczną i gotowe a o sprzataniu środka to nie ma mowy to trzeba mieć pół dnia ,żeby to zrobić pożądnie, a za chwile i tak wszystko zakużone rece opadają
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz w tygodniu odkurzam dla utrzymania czystosci i porzadku, w tygodniu uzywam samochod tylko po pracy.

 

raz na 2 miesiace sprzatam gruntownie - mycie i konserwcja skory , okolo 8 godzin pracy w moim wykonaniu , po zakonczeniu nie ma ani pylka nigdzie, myje wszystko dokladnie wiesz np kratki nawiewow takie rzeczy :) , przyznam ze jest to pewnego rodzaju obsesja u mnie, ale wnetrze musi po prostu byc idealne, nie wazne ze zajmuje to caly dzien, cel uswieca srodki.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o sprzataniu środka to nie ma mowy to trzeba mieć pół dnia ,żeby to zrobić pożądnie, a za chwile i tak wszystko zakużone rece opadają

Za 27 zł myję auto w myjni ręcznej, z odkurzaniem, czyszczeniem szyb, konserwacja plastików dodatkowo 8 zł. Całość zajmuje ok. 30 min (dwóch, uwijajacych sie gości. Nie jest napewno tak idealnie czyste, jak po 8 godzinach dokładnego sprzatania, ale w zupełności wystarczy. Chciec to móc. :wink:

 

P.S.

Nie prowadzę myjni i to nie jest kryptoreklama. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku jak to czarny środek Ci się brudzi

 

Ja mam czarny i jest łatwy w utrzymaniu, widać tylko w mocnym słońcu sporo kurzu na siedzeniach, ale jak od czasu do czsu użyjesz takiej tam magicznej antystatycznej ściereczki, to nie jest źle

 

 

powiem Ci ze po dokladnym umyciu i zakonserwowaniu po myciu mleczkiem do skory Shell kurz bardzo dlugo sie nie pojawia na gorze deski etc, a na siedzeniach to jeszcze kurzu u siebie nie widzialem. Pewnie na czarnym jes bardziej widoczny ale deske mam czarna i kurzu tez brak. Mysle ze glownie chodzi o dobra konserwacje. Ale temat zbacza....

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod nosem myjnie z odkurzaniem woskowaniem za 25-30zl :)

 

czasem, ale to zadko czyszcze boczki na drzwiach wlasnie na dole :)

wycieram kurze i usuwam zabrudzenia szmatka z woda z mydlem, lub pianka do tapcierek

 

ale to najwyzej raz na pol roku lub zadziej :)

 

czasem przetre silnik, pokrywe, kilichy obudowe chlodnicy bo tam lubi sie kurz zbierac :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAZ dalem samochod na myjnie tuz po kupnie... po pierwsze ich sprzatanie to nie sprzatenie tylko gra pozorow, zrobili ochydnie i tak jak by byli wyposazenie w dwie lewe rece. Po drugie odkurzaczem rozlaczyli wiazke od poduszki pod fotelem pasazera wiec skonczylo sie na wizycie w ASO i diagnozie poduszek i gratis zlamali oslone plastikowa na "szyne" fotela, te dwa plastiki na podlodze z tylu. Po awanturze zworocili mi 100 zl za ta wspaniala usluge.

 

 

Auto Myjnia Centrum

ul. Spichrzowa

Gorzów Wlkp.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w M73 nie ma takich problemow. i to rowniez jest wielki plus 750 e38.

 

To ze 740 jest mniej awaryjne nalezy wlozyc miedzy bajki.

 

no i ani M60 ani M62 nie byly montowane w Rolls Royce.

A M73 owszem.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc warto jedynie zajrzec przy wymianie w v8 czy sie pompa nie odkrecila :)

 

ja jeszcze nie zagladalem ale przy najblizszej wymianie to sprawdze

 

a z robieniem luzow w rowkach to ponoc bylo tak w m60

 

m62 produkowali dluzej od m60 i w duzo wiekszej ilosci aut siedzi ten silnik niz m60, wiec osobiscie watpie ze ta przypadlosc istnieje

 

sprawa wyglada tak, jesli cie naprawde stac, benzyna, exploatacja to przeciez nie ma co gadac, tylko 750 :) ja bym sie nie zastanawiam ani chwili

 

750 2001 rok bierz :) bedziesz naprawde happy :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M73 tez sie potrafią odkrecic srubki pompy oleju :D jak ktos nie wierzy, niech sobie poczyta na 7er.com...

A m62 był montowany w Morganie Aero ..po prostu ryczacy M62 nijak by nie pasował do RR , podobnie jak szumiacy M73 do Morgana. I nie ma to nic wspolnego z awaryjnością silników. Zresztą M62 to juz zupełnie inna konstrukcja , o wiele trwalsza, wielokrotnie nagradzana. Nie ma juz tych przypadłosci M60. Poza tym w 740 jest niezawodna skrzynka 5HP24, nie gubiaca wstecznego itp. 750 nadal pokutuje z 5Hp30...sam wiesz Stones, masz wymienianą skrzynie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w 740 jest niezawodna skrzynka 5HP24, nie gubiaca wstecznego itp. 750 nadal pokutuje z 5Hp30...

 

5HP24 nie jest zupełnie niezawodna ale w porównaniu do katastrofalnej konstrukcji 5HP30 jest bliska ideałowi :P .

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 7er com jest do niczego mylą sie i piepszą głupoty, wniosek wcale nie trzeba brać ich pod uwage, nie jest to źrudło wiarygidne

a zresztą też słyszałem ,,,ze był cośtamtronik w 95r ale nie widziałem

zaraz zaraz ja pół albo rok temu naprawiałem w 740 skrzynie właśnie zgóbiła wsteczny cz nie czasem ta o której prawicie niezawodna ale na sto proc nie pamiętam jaka to była wiem ,że 96r

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku- forum 7er.com moze byc traktowane jako zbiór pewnej ilosci wiarygodnych informacji...JEst tam duzo linków oraz wypowiedzi uzytkowników siódemek..niektorzy z nich to zawodowi mechanicy, elektronicy itp..l

trzeba zawsze odcedzić potok informacji i uda się wyłowić pożyteczne rzeczy. Zupełnie jak na tym forum.

 

Natomiast cała stronka 7er.com jest zrobiona przez admina i nie ustrzegł się on od błędów. Opisując modele serii siedem posługuje się głównie prospektami co powoduje pewne niescisłosci czasem.

Jest tez kilka błędów rzeczowych jak np dane spalania dla 730 V8 E32 .

 

Nie traktuje tego człowieka jako jakiejś wyroczni czy kogos mądrzejszego ode mnie. Na wszystko trzeba patrzec z dystansem.

 

A co do skrzyni to w 96 roku do marca szły jeszcze M60 740 z 5HP30. Co oznacza, ze ostatnie modele mogły byc sprzedawane jeszcze nawet do konca 96 roku ( wtedy np 740 M60 EZ 12.96 była wyprodukowana np w lutym ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dłuzszego czasu oberwuje twoje wypowiedzi ba do poczatku mojego pojawienia sie na forum pamietam starcie o spalanie 750, widać nie jesteś w ciemie bity masz sporą wiedze na temat cyfr dat histori znasz wiele odpowiedzi na pytania związane z BMW czy to tylko teoria? czy w praktyce jest podobnie?
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dłuzszego czasu oberwuje twoje wypowiedzi ba do poczatku mojego pojawienia sie na forum pamietam starcie o spalanie 750, widać nie jesteś w ciemie bity masz sporą wiedze na temat cyfr dat histori znasz wiele odpowiedzi na pytania związane z BMW czy to tylko teoria? czy w praktyce jest podobnie?

 

Radze sobie :wink: choc mechanikiem nie jestem. 90% mojej teorii zbudowana jest na praktyce.

 

E32 jezdze od 2001 ,co nieco wiem o Bmw ale nie uwazam sie za alfe i omege i z chęcią słucham mądrzejszych- kto pyta, nie bładzi.

 

A co do tamtej dyskusji to nie ma co rozpamietywac, w dyskusji nie ma nic złego, w koncu po to jest forum ,zeby wymieniac wiedze i poglady. Tez uwazam,ze masz duzą wiedze ( byłoby dziwne, gdybys nie miał ) i wiele się od Ciebie mozna dowiedziec na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.