Skocz do zawartości

E38 BMW 750 czy 740


Jacek K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego Jacku masz rację u niemiaszków nie jest problemem znaleźć porządne auto tylko kwestia jaką kasą dysponujesz!!!!

 

Jeżeli chodz o stronkę, którą podałeś to być może jest szansa znaleźć tam jakiś egzemplarz godny uwagi(bardzo trudna sprawa), ale musisz uważać, bo większoś tych ogłoszeń to komisy bardzo często prowadzone przez Turków itp. a takiego auta chyba niechcesz(niepolecam-kręcona szafa,zazwyczaj malowany,zniszczony środek itp)

 

Jeżeli chcesz nabyć coś ciekawego to najlepiej szukać w prywatnych ogłoszeniach, ale niemcy porządnych aut za darmo nie dają. Musisz liczyć się ze znacznie!!! wiekszymi kosztami niż u Turasów.

 

Bardzo ciężko jest znaleźć kompromis pomiędzy dobrym stanem auta, a umiarkowaną ceną. Albo auto tanie(Turek na 90%) nie nadające się do niczego, albo eleganckie,zadbane, ale niestety kosztuje

 

Pozdrawiam :D

 

P.S. Na niektórych niemców (zwłaszcza w komisach przy salonowych) też trzeba uważać (nauczyli się kłamstwa). Sam miałem taki przypadek

Otóż znalazłem auto-dzwonię i pytam

OPIS CHELMUTA

180 tys km

brilant mettalic

alu koła

1 właściciel

bezwypadkowa

 

Rezerwuję na telefon!!!!!! bo tak można

 

Łapię podnietę robię wolne w pracy i jadę (Nie piszę czym bo wybuchnie śmiech na forum)

CO WIDZĘ

Srodek jak po pożarze ok 500-600 tys km

granatowy akryl niemetalizowany

kołpaki

właścicieli nie sprawdzałem

wiadro kitu na masce.

 

Wracam do domu i szukam dalej. Na szczęście się udało!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem w komisie przy salonie BMW. Trochę zapłaciłem ale warto było :cool2:
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Widzę, że obydwa samochody są warte mojej uwagi zrobię tak jak mówicie wybiorę ten który będzie ciekawszy. Dziwi mnie tylko wiele waszych uwag a propo stanu technicznego myślałem, że u niemiaszków to nie jest to jakiś wielki problem. Szukałem auta na www.autoscot24.de czy to dobry portal? Mam pytanie do kogoś kto ostatnio sam sprowadzał może mógły mi coś doradzić w tym temacie. Bardzo mnie cieszą tak liczne odpowiedzi widzę, że będę miał wielu przyjaciół " marki BMW". Jeszcze jedno pytanie co dodtkowego w wyposażeniu ma 7 w porównaniu z 5. Dzięki i serdecznie pozdrawiam

 

Jacek K.

 

www.autoscout24.de i www.mobile.de tylko proponuje Ci zaznaczyc "tylko prywatne ogloszenia" . Ja za swoja jezdzilem kilka miesiecy, wybieralem ogloszenie na mobile.de w stylu "1 rece, ksiazka serwisowo, bezwypadkwoy" ale komisow, to co zastawalem na miejscu wolalo o pomste do nieba. Niestety w niemczech nie jest tak pieknie ze mozna jechac w ciemno i byc pewnym ze na miejscu zastanie sie auto takie jak w ogloszeniu. Ja kupilem bezposrednio od wlascicela, pierwszego zreszta. To najpewniejsze zrodlo, ale pewnie i w takim wypadku mozna trafic na szrota. Oczywiscie opcja Nikiego - sprzedaz uzywanych aut w ASO BMW tez wydaje sie pewna. ale moim zdaniem poza ASO i prywatnymi ogloszeniami te komisowe mozesz pomijac, szkoda nerwow, drogi, paliwa etc...

 

a ze skora w E65 chodzilo mi o to ze 760 ma w standardzie a reszta nie.

 

ja mam e38 z 95 i bazuje na tym ze uruchamianie komfortowe mam tylko opisane w instrukcji w przypadku 750. Widocznie pozniej weszlo do wielu wersji.

 

DSC, Lamane oparcia etc ja nie pisze ze TEGO NIE MAJA inne wersje niz 750 , pisze ze w przypadku 750 masz 100% gwarancji ze i DSC i wiele wiele innych rzeczy bedzie, bo sa wyposazeniem standardowym 750 a opcja w przypadku innych wersji silnikowych.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

W odpowiedzi do postów kolegi Stones (tak na marginesie my to się chyba już nieźle znamy)

 

 

Różnice widzę tylko w desce rozdzielczej i obramówkach tylnych lampek.

 

 

tak z ciekwosci schowek ten maly po stronie kierowcy, tunel srodkowy masz skorzany? A gore deski nie?

 

JEsli chodzi o spalanie to pisze jakie mam. NIe rozumiem dlaczego mialbym miec np 22litry / 100km a pisac "mi pali 18" . W przypadku 750 to wstyd ze pali ponizej 20 :twisted2: ale tak jest....

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC, Lamane oparcia etc ja nie pisze ze TEGO NIE MAJA inne wersje niz 750 , pisze ze w przypadku 750 masz 100% gwarancji ze i DSC i wiele wiele innych rzeczy bedzie, bo sa wyposazeniem standardowym 750 a opcja w przypadku innych wersji silnikowych.

 

I to własnie mi sie podoba w 750 ( oprócz fenomenalnej kultury pracy).

Jakkolwiek 740tki są świetne , topowymi modelami są 750 tki i nic sie na to nie poradzi :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr E38 no i juz widze ze tunel srodkowy (a wiec to wszystko dookola lewarka zmiany biegow, kliamtyzacji, ta "polka" pod uchwytami na kubki etc) i nie masz tego w skorze... gory tez nie. Schowka tego malego etc tej czesci deski tez nie. Tak wiec gory drzwi, tego gdzie sa "dzyndzle" od blokady rowniez nie masz w skorze, slupkow srodkowych ponizej pasow bezpieczenstwa. I to sa te "subtelne" roznice miedzy 750 a reszta.

 

http://img223.imageshack.us/my.php?image=img0480by7.jpg

 

http://img240.imageshack.us/my.php?image=img0496kt8.jpg

 

widzisz tam gdzie sie zwalnia hamulec postojowy tam jest skora i wszedzie na okolo. u Ciebie nie, co widze na zdjeciu z Twojego ogloszenia.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo dol drzwi.. przegladam wlsnie ogloszenia i nie widze zeby e38 procz 750 mialy skore na dole drzwi, tam gdzie jest ta kieszen. 750 ma cale drzwie w skorze, nie tylko raczke do zamykania i ten "boczek" gdzie sie kladzie reke....

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie drzwi tez w skorze, i na dole, ale to jest malo praktyczne

 

deska w skorze ok, fajnie

no tunel tez jeszcze ok, choc tez latwo zabrudzic a skory nie wyszorujesz

 

ale na drzwiach? tam sie ciagle brudzi np od nog, wsiadanie wysiadanie, nie latwo o przetarcia, poza tym nie wyszorujesz skory

ja mam bezowy plastik, wiec gabeczka raz raz i mam jak nowe, a ty masz skore i masz wiekszy problem

 

auto wyglada pewnie super ale jak jest nowe, czym starsze tym gorzej bo skora na drzwiach nie bedzie jak nowa, a plastiki beda

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do dzialu galeri i ocen jesli chcesz jak 11 lat wplunelo na wnetrze. O skore trzeba dbac, czylo co 2 - 3 miesiace myjesz z woda z dodatkiem plynu do prania delikatnej bielizny (zalecenie z instrukcji BMW) a nastepnie nakladasz mleczko konserwujace. Zapewaniam Cie ze wszytsko wyglada jak nowe.

 

Nie odbierz tego jako zloscliwosc, ale np w Seicento Van jest blacha na drzwiach, wiadomo super praktyczne bo mozesz nawet benzyne ekstrakcyjna uzyc.

 

Jednak 7-er to nie samochod dedykowany dla pana w gumowcach.

 

Oczywiscie zaniedbana skora to fatalny obrazek, ale to TYLKO zasluga zlego uzytkowania. Mialem 750iL z 92 roku i rowniez mialem to szczescie ze wnetrze bylo jak nowe, takze bajki sprzedawcow w stylu "no czego oczeukujesz to nie nowy samochod" na temat spekanej skory mnie smiesza. Dla mnie sa 3 najwazniejsze sprawy : nie moze byc bity, nie moze byc motor-defekt i wnetrze musi byc w idealnym stanie. Wszystko inne mozna bez problemu zrobic, wymienic na nowe etc. A moim zdaniem trzeba byc naprawde zdolnym zeby zniszczyc skore tej jakosci ktora jest w BWM. Zwlaszcza w 7er. I prosze Was nie robice z ZALETY WADY, czyli z pelnej skory jakiejs pulapki ze to zaraz sie zniszczy, jak to bedzie wygladac....

tak bedzie wygladac:

 

http://img240.imageshack.us/my.php?image=img0496kt8.jpg

 

nie wiedze zniszczen wokol kieszeni w drzwiach, tam wlasnie jest skora. A ktos widzi? Samochod ma 11 lat. Jezeli bede szczesliwie bezwypadkowo jezdzil i to forum bedzie jeszcze istnialo to w 2010 wkleje akualne zdjecie i gwaratuje ze bedzie identyczny stan wnetrza, dzieki regularnej konserwacji.

 

tylko ze do 2010 dostane pewnie komplet ostrzezen....... :cry2:

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwa linki u stones1 to 750? a dzie navi

 

to moj samochod.

 

http://img83.imageshack.us/my.php?image=img0522uv6.jpg

 

chyba 750 ? jak sadzisz? A Navi/Tv ? Nie mam. Widocznie pierwszego wlasciciela nie bylo na nią stac. Coz nie mozna miec wszytskiego :cry2:

 

mi tam niczego nie brakuje, jest EDC, PDC, DSC, zmieniarka , no i wiadomo co tam bylo w 750i. Moj brat ma 750i Individual z Navi / Tv.

 

 

Aha, a wiecie od czego peka skora? od kurzu wchodzacego w pory. pory skory nie pory kierowcy :wink:

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e jakieś za brązowe te krzesła berzowa ładniejsz ba najładniejsza

teraz mam czany środek po pierwsze sie brudzi szybko i wygląda jak bandit auto szyby czarne rolety pobokach typowa bandytka a ja zwykły mechanik a maży mi sie teraz srebrna zberzowym środkiem ale nigdzie nie widziałem albo czarna z berzem w środku najlepij koniec 2000 lub 2001 a potem 760i E 65 abo 6

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do dzialu galeri i ocen jesli chcesz jak 11 lat wplunelo na wnetrze. O skore trzeba dbac, czylo co 2 - 3 miesiace myjesz z woda z dodatkiem plynu do prania delikatnej bielizny (zalecenie z instrukcji BMW) a nastepnie nakladasz mleczko konserwujace. Zapewaniam Cie ze wszytsko wyglada jak nowe.

 

Nie odbierz tego jako zloscliwosc, ale np w Seicento Van jest blacha na drzwiach, wiadomo super praktyczne bo mozesz nawet benzyne ekstrakcyjna uzyc.

 

Jednak 7-er to nie samochod dedykowany dla pana w gumowcach.

 

Oczywiscie zaniedbana skora to fatalny obrazek, ale to TYLKO zasluga zlego uzytkowania. Mialem 750iL z 92 roku i rowniez mialem to szczescie ze wnetrze bylo jak nowe, takze bajki sprzedawcow w stylu "no czego oczeukujesz to nie nowy samochod" na temat spekanej skory mnie smiesza. Dla mnie sa 3 najwazniejsze sprawy : nie moze byc bity, nie moze byc motor-defekt i wnetrze musi byc w idealnym stanie. Wszystko inne mozna bez problemu zrobic, wymienic na nowe etc. A moim zdaniem trzeba byc naprawde zdolnym zeby zniszczyc skore tej jakosci ktora jest w BWM. Zwlaszcza w 7er. I prosze Was nie robice z ZALETY WADY, czyli z pelnej skory jakiejs pulapki ze to zaraz sie zniszczy, jak to bedzie wygladac....

tak bedzie wygladac:

 

http://img240.imageshack.us/my.php?image=img0496kt8.jpg

 

nie wiedze zniszczen wokol kieszeni w drzwiach, tam wlasnie jest skora. A ktos widzi? Samochod ma 11 lat. Jezeli bede szczesliwie bezwypadkowo jezdzil i to forum bedzie jeszcze istnialo to w 2010 wkleje akualne zdjecie i gwaratuje ze bedzie identyczny stan wnetrza, dzieki regularnej konserwacji.

 

tylko ze do 2010 dostane pewnie komplet ostrzezen....... :cry2:

 

wystarczy miec zwykle buty i sie pobrudzi :) a jesienia? deszcze, buty brudne i zabloca ci ta skore, jak nie ty to pasazer

 

no ale jak sie bardzo uwaza to na pewno bedzie ladniej niz zwykly plastik :) choc wiem ze jak sie ma auto na codzien to nie ma szans zeby buciorami tam czasem nie dotknac, albo pasazer pobrudzi

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesteście niemożliwi.Znowu dyskusja czy 740 czy 750.Tak jak już koledzy wspominali patrz kolego przede wszystkim na stan a jak obie będą w takim samym stanie to bierz 750.To jest okręt flagowy bez dwóch zdań.Sam fakt że jest to 750 zmienia postać rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K Stones co do tej pełnej skóry już łapię o co chodzi i podzielam Twoją wypowiedź.

 

Jeśli chodzi o mycie i konserwację, to robie dokładnie tak samo, tylko zamiast jakichś płynów do bielizny robię roztwór wody z płynem do mycia garów a potem wosk albo inny specyfik do konserwacji. Mam kilka przetestowanych i są niezłe.

 

Jeśli chodzi o ogłoszenie, które podałeś to jakoś dziwnie tanio jak na ten rok, chyba że ceny poszły w dół, bo już długo nie śledziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.