Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim podejmę decyzję, będę chciał się jeszcze przejechać Mercedesem E 53 AMG - mam też ofertę na takie auto.

 

Jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń ... Mam takiego ale w CLSie ... Sobie bardzo chwalę moje auto i silnik, a to w sumie ta sama płyta.

Niestety, auto zdążyli sprzedać, więc się nie wybrałem do salonu.

Na tę chwilę mam dwie opcje - X6 40d i X6 30d, które stoją i czekają na odbiór. Niestety budżet znacznie większy niż pierwotnie planowałem, ale zostałem bez auta (tzn. mam tylko miejskie auto żony), bo wczoraj klient przyjechał i sprzedałem (w myśl zasady, że z podwórka się klienta nie wygania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

40d

Porównywałeś te auta?

Ja niestety nie miałem okacji. 30d mam lepiej wyposażone. 40d w podobnej cenie nie ma foteli komfortowych. Mam też ofertę na 40d z komfortami, ale bez nagłośnienia HK i 50000 droższe od pozostałych.


W 30d jest pneumatyka, a w 40d zawieszenie adaptacyjne M.

Niestety, nie mam pojęcia jakie są wrażenia z jazdy pomiędzy tymi modelami.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego będziesz używał tego auta i czy ma być komfortowym przemieszczadłem, czy ma mieć ciut charakteru i czasem będziesz chciał poczuć tę falę momentu obrotowego (pamiętaj, że w G32 też brałeś 40d, a nie 30d)


Jeśli (A) - bierz 30d z pneumatyką

Jeśli (B) - bierz 40d z M Adaptive


Miałem na jazdach X5 50d na jesieni albo tuż po Nowym Roku (jakoś zimno było ;)) w wersji z M Adaptive. Uważam, że to świetnie wyważony wariant zawieszenia: komfortu zupełnie mi nie brakowało, samochodem nie trzęsło i nie było twardo, za to nie czułem bujania

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G32 to była moja konfiguracja. W G06 pomiędzy konfiguracjami szukam takiej która będzie najbardziej zbliżona do mojego ideału.

40d mam dwie do wyboru - jedna w cenie 30d, ale bez HK i z fotelami sportowymi, oczywiście bez regulacji podparcia lędźwiowego. Mam też konfigurację z fotelami komfortowymi, również bez HK (w obu jest HiFi), ale za to np. z NightVision. Niestety, ta ostatnia jest o 50k pln droższa i się biję z myślami.

No i jeszcze jedno - dwie z tych X6 są w kolorze arktycznym szarym - dziś jedną oglądałem, ale była brudna, a pogoda - pochmurna. Nie robiło to jakiegoś super wrażenia, ale może przy pełnym słońcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest spalanie tego silnika? Jako kolejny samochód rozważam AMG 4Door 53.

 

Mnie pali średnio 13.5-14.5l/100km Pb98 - przy czym autem nigdy nie poruszam się w korkach, ale 80% czasu jeżdzę po mieście tylko w takich godzinach gdzie korków po prostu nie ma. Podejrzewam, że korki w W-wie to 16-18l/100km by raczej było.


Jeżdzę na COMFORT normalnie bez żadnych sprintów, bo zaraz trzeba hamować. 4.5s do 100km/h robi swoje i nie ma sensu cisnąć tego auta w szczególności, że 9-cio stopniowa skrzynia jest po prostu bajeczna. Mam tego ZFa w M235i 8-smio biegowego i uważam, że nie ma porównania do tej AMG SPEEDSHIFT TCT 9G czy jakoś tak na korzyść mercedesowskiej skrzyni.


W trasie to już SPORT+ i manetki + otwarty wydech, przelotówka na autostradach 160-220km/h i to jest ok 10-11l/100km, ale też revving raczej max 4500-5000obr/min bo więcej po prostu nawet nie trzeba.



UWAGA UWAGA :


Mam kolege który pracuje jako dostawca foteli do m.in. BMW czy Mercedesa ... Mówi, że jak zatonął statek z Japonii jakiś czas temu (z tydzień temu może dwa) to wiózł tony części potrzebnych ot choćby dla nich, żeby te fotele w ogóle zrobić. Fabryka stoi, stanów magazynowych ZERO. Teraz on jako dostawca nie ma nawet surowców do zrobienia foteli, a więc Mercedes no nich o miliony euro kary, oni do Japończyków a sprawa sie nie rusza, bo statek zatonął z częściami :


https://www.freightwaves.com/news/ship-carrying-auto-parts-sinks-off-japan-coast


czy :


https://www.dw.com/en/japan-crew-missing-after-ships-collide-in-kurushima-strait/a-57697853

Edytowane przez F1le
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma status 105. Dzisiaj wysłałem rezygnację. Mój doradca powiedział że i tak zostawią to auto-niech się cokolwiek wyprodukuje. Normalnie masakra.

Jako że ja od środy chodzę pieszo (tzn. Mam auto żony), to ja już nie czekam. Będzie X6.

 

Byłem dzisiaj w Fusie i widziałem jedno bardzo ładne X6 u nich w salonie, ciemne z ciemnym wnętrzem


To bierzesz, czy z innego salonu?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



UWAGA UWAGA :


Mam kolege który pracuje jako dostawca foteli do m.in. BMW czy Mercedesa ... Mówi, że jak zatonął statek z Japonii jakiś czas temu (z tydzień temu może dwa) to wiózł tony części potrzebnych ot choćby dla nich, żeby te fotele w ogóle zrobić. Fabryka stoi, stanów magazynowych ZERO. (…)

 

Masakra jakaś :(



Sent from my iPhone using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Fusie i widziałem jedno bardzo ładne X6 u nich w salonie, ciemne z ciemnym wnętrzem

To bierzesz, czy z innego salonu?

Mają tam 3 szt. Czarny szafir - 2x 40d i 1 30d. Niestety, wszystkie mają fotele sportowe, bez regulacji odcinka lędźwiowego.

Mają też białą 30d z fotelami komfortowymi, ale jak na złość jest tam: 5AS Systemy asystujące kierowcy, a ja nie nie kupię auta bez 5AU Systemy asystujące kierowcy Professional. A szkoda, bo w tej konfiguracji X6 byłby bliski ideału i nawet przebolał bym biały kolor i silnik 30d.

Znalazłem w innym salonie, we Wrocławiu X6 w kolorze szary arktyczny z brylantowym połyskiem, z komfortami, HK, pneumatyką, białą tapicerką, 5AU, na felgach Y-spoke 744 i wieloma opcjami które mi pasują, ale żeby nie było tak idealnie to bez MPakietu i z silnikiem 30d.

Alternatywą jest X^ w innym Wrocławskim salonie, w tym samym kolorze, z czarnymi komfortami, 40d, MPakiet, NightVision, ale bez pneumatyki i niestety z nagłośnieniem HiFi, za to 50k pln drożej. Co prawda, w cenie jest 7NH Pakiet Service Inclusive - 5 lat i 7CK Pakiet Repair Inclusive - 5 lat, a w tej tańszej jedynie Pakiet Repair Inclusive - 3 lata - więc będę musiał dokupić upgrade do 5 lat + 7CK, ale i tak wychodzi taniej o trzydzieści parę pln.

Jedna i druga opcja mnie kusi, ale skłaniam się ku tej tańszej i dużo ładniejszej w środku - jasna tapicerka, listwy ozdobne drewno szlachetne antracytowo-brązowe, skóra na desce rozdzielczej itp. Wygląda to naprawdę dobrze. Znalazłem też wersję tej 30d w Gdańsku - kolor czarny szafir i czarna tapicerka, a reszta taka sama - rozum podpowiada czarną tapicerkę, ale sercem jestem bliżej jasnej - wygląda MEGA. Zastanawiam się jedynie czym ją zaimpregnować. Myślałem o ceramice ale ponoć sporo szkody może ona narobić - przy uszkodzeniach drastycznie utrudnia renowację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał, to mam wstępnie zarezerwowanego Mercedesa GLE 400d dobrze wyposażonego (między innymi pakiet premium plus, pakiet night, stopnie przyprogowe i hak). Auto przypłynęło już do Niemiec i jeszcze w czerwcu powinno być do odbioru. Ja nie jestem nim zainteresowany, ale jeśli ktoś reflektuje to piszcie na priv - wyślę kontakt do handlowca na którego jest rezerwacja bodajże do poniedziałku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w całym przemyśle, nie tylko samochodowym, pozrywały się łańcuchy dostaw. Do znanych już problemów z elektroniką doszły tworzywa sztuczne, miedź i wszystkie produkty, w których jest używana, a dzisiaj miałem alert, iż.... nie można już kupić europalet drewnianych :shock: A uwierzcie mi lista jest dużo dłuższa. W piątek otrzymałem info od dostawcy z Chin ( żeby źle nie zrozumieć profi firma jakich w EU już nie ma i długo nie będzie ), iż daty wszystkich zamówionych i już potwierdzonych produktów zmienia na " to be confirmed" co oznacza, że zaczynam informować moich Klientów tak :think: jak salony Was Koledzy, że dostaną jak zrezygnują z czegoś albo nie wiadomo kiedy.....

 

Co do tego się przyczyniło...? ...Pandemia tak wpłynęła na rynki? Czy to nie ma nic wspólnego... :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie warunki finansowania?

Sent from my iPad using Tapatalk

Ja chciałem leasing operacyjny i był on na przyzwoitych warunkach. Nie wiem jak wygląda wynajem w Mercedesie, bo mnie ta forma nie interesowała. Co do rabatu wstępnie dostałem 5%, ale przynajmniej do 6% da się dobić. Jeśli nie masz floty aut to na więcej bym nie liczył, bo sprzedawcy sobie ten samochód wyrywają z rąk, a jeden taki do nich jedzie. Jeśli chcesz, to mogę Ci wysłać skany oferty którą dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego się przyczyniło...? ...Pandemia tak wpłynęła na rynki? Czy to nie ma nic wspólnego... :think:

 

Tak, COVID



Sent from my iPad using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie restrykcje na ten moment dla G30/31 kojarzycie? Ja po niedawnej wizycie u dealera wiem o:

- harman oraz bowers&wilkins (chociaż tu się chyba koniec restrykcji zbliża)

- aktywny tempomat

- kamery 360

- systemy asystujące professional (podstawowe nie)

- większość listew nie-individual (!)

- otwieranie nogą bagażnika

- podparcie lędźwiowe pasażera (lub oba w przypadku foteli standardowych)

- ładowarka indukcyjna

- hamulce M

Edytowane przez vortex5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb55- wiem, że wolno ładuje, ale w trasie np. 2 godziny naładuje bez konieczności podpinania kabla. U mnie jest jeszcze taki problem, że mój Note10 wpasowuje się tak dokładnie do szuflady bez ładowarki, że palcami do nie wyjmę. Będę musiał za jakiś czas dołożyć, ale to dodatkowy problem i koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje G32 miało 120, spadło na 105. W międzyczasie sprzedałem poprzednie auto (w bardzo dobrej cenie) i zostałem z autem żony - czyli praktycznie chodzę pieszo :-)

Ale wracając do meritum - G32 na stocku nie znalazłem (jedynie 620d stoją), więc zdecydowałem się na G06, mniej więcej w oczekiwanej przez mnie konfiguracji. Podczas rozmowy z dealerem u którego miałem zamówione G32, jak i tym od G06, potwierdzili mi że jest coraz gorzej i że np. Systemy asystujące kierowcy proffesional mogą wylecieć z produkcji do połowy przyszłego roku! Jak dla mnie dramat i tyle, aż przez chwilę żałowałem że się z poprzednim autem rozstałem. Ale X6 odbieram w przyszłym tygodniu więc na tę chwilę jestem happy, bo choć chciałem odejść od SUW'ów, to od zawsze mi się podobało to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.