Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wziąłem samą kamerę bez asystenta parkowania bo i tak nigdy z tego nie skorzystam. Ok 1,5k różnicy więc dorzuciłem lotkę i wyszło mniej więcej na to samo

Bez asystenta parkowania chyba nie masz automatycznego hamowania zapobiegajacego najechaniu na cokolwiek tylem lub bokiem podczas cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wziąłem samą kamerę bez asystenta parkowania bo i tak nigdy z tego nie skorzystam. Ok 1,5k różnicy więc dorzuciłem lotkę i wyszło mniej więcej na to samo

Bez asystenta parkowania chyba nie masz automatycznego hamowania zapobiegajacego najechaniu na cokolwiek tylem lub bokiem podczas cofania.

 

Tak, masz rację. To działa tylko w połączeniu z "asystent parkowania z kamerą cofania". Trochę to dziwne dla mnie, że w opisie "systemy asystujące kierowcy" nie ma o tym żadnej wzmianki :duh:

"System asystujący kierowcy obejmuje działające na bazie kamery ostrzeżenie przed kolizją czołową z uruchomieniem hamulców, asystenta ograniczeń prędkości ze wskazaniem ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania z funkcją przewidywania oraz ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu. Ponadto urządzenia radarowe obejmują ostrzeganie przed ruchem poprzecznym z tyłu, ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu i ostrzeganie przed kolizją z tyłu. Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu rozpoznaje linie wyznaczające pas ruchu i działa powyżej prędkości 70 km/h poprzez wibracje kierownicy oraz aktywną korektę toru jazdy. W przypadku zbliżania się innego pojazdu poruszającego się w martwym kącie lusterka, funkcja ostrzegania przy zmianie pasa ruchu ostrzega kierowcę przez wibracje kierownicy i symbol migający w lusterku zewnętrznym. Ostrzeganie przed ruchem poprzecznym ułatwia wyjazd z miejsca parkingowego. Ostrzeżenie przed kolizją czołową z uruchomieniem hamulców rozpoznaje samochody, a ostrzeganie przed pieszymi reaguje na pieszych. Jednocześnie hamulce przygotowywane są do szybszego zadziałania. Jeżeli kolizji nie da się uniknąć, system inicjuje nagłe hamowanie z pełną siłą. W ciemności i podczas mgły działanie systemu może być ograniczone. Ostrzeganie przed kolizją z tyłu aktywuje w niebezpiecznych sytuacjach miganie kierunkowskazów z dwukrotną prędkością. Ręczny ogranicznik prędkości służy do indywidualnego ustawienia maksymalnej prędkości jazdy. Asystent ograniczeń prędkości po potwierdzeniu przez kierowcę dostosowuje prędkość jazdy do obowiązujących ograniczeń prędkości rozpoznanych przez wskazanie ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to poniżej jest w standardzie chyba. przynajmniej u mnie jest a nie mam zadnych dodatkowych asystentów.


Ostrzeżenie przed kolizją czołową z uruchomieniem hamulców rozpoznaje samochody, a ostrzeganie przed pieszymi reaguje na pieszych. Jednocześnie hamulce przygotowywane są do szybszego zadziałania. Jeżeli kolizji nie da się uniknąć, system inicjuje nagłe hamowanie z pełną siłą. W ciemności i podczas mgły działanie systemu może być ograniczone. Ostrzeganie przed kolizją z tyłu aktywuje w niebezpiecznych sytuacjach miganie kierunkowskazów z dwukrotną prędkością. Ręczny ogranicznik prędkości służy do indywidualnego ustawienia maksymalnej prędkości jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy od 2015 nie jest to w standardzie we wszystkich pojazdach wyprodukowanych w UE. Być może to tylko dotyczy pojazdów ciężarowych po tamtej akcji w centrum Berlina. Kupowałem nowy ciągnik siodłowy Volvo FH w 2015 albo 2016 (nie pamiętam) i czujnik antyzderzeniowy oraz czujnik lini był w standardzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek dotyczących restrykcji:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=386804


Jeszcze nie potwierdzone, ale wygląda na to że obcinają nawet potajemnie niektóre funkcje. Chyba jutro wjadę w ścianę i sprawdzę czy są wszystkie poduszki :D

Jeśli to prawda, macie pomysły na jakieś rozwiązania problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem niemal dokładnie to samo info tyle że do lutego 22'

U mnie wywaliło kamery 360 a co za tym idzie Drive Recorder, otwieranie i odpalanie auta poprzez NFC, otwieranie bagażnika z buta

Zamówiony w czerwcu, produkcja listopad


Edit: produkcja przesunięta na październik czyli wcześniej.

 

U mnie taka historia: zamówiłem auto w lipcu - formalnie data wydania w zamówieniu koniec listopada.

Zadzwonił sprzedawca, ze jednak zmiana w tych restrykcjach, miał różne pliki - nie może być kamer 360 - wyrzuciłem bo w sumie mi na tym nie zależy, czujniki i tylna kamera w zupełności mi starczą, skorygowałem zamówienie, miało auto być nawet wcześniej - wrzesień/październik.


Dzwoni sprzedawca drugi raz - ze problem z hakiem teraz jest.

Ale hak to dla mnie must have (wożę rowery) - więc auto będzie później, pewnej pod koniec roku lub na początku przyszłego (ale żadnych papierów na to jak na razie nie dostałem).


I tak sobie radośnie czekam :roll:

Trochę mnie martwią newsy/plotki, które czytam dalej w wątku, że BMW po cichu coś jeszcze usuwa/zmienia :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,


Śledzę ten post od kilku miesięcy, ponieważ na początku marca zamówiłem 530i ze wstępnym terminem produkcji na lipiec, który niestety nie został dotrzymany i wtedy zaczęła się karuzela.


Najpierw poleciał HK, kamery 360, ładowanie oraz było ryzyko utraty hamulców. Finalnie zdecydowałem się na wyrzucenie HK oraz kamer, aby nie czekać w nieskończoność.


Jakimś cudem okazało się, że auto wyprodukowane w ubiegłym tygodniu, będące już transporcie do PL, nie posiada żadnych restrykcji :D, więc wychodzi na to, że nawet BMW do końca nie wie co i jak.


Cierpliwie czekającym życzę tego samego zakończenia! Nadzieja umiera ostatnia :)


PS. Kolega, który w tym samym czasie zamówił wersję kombi, może otrzyma samochód pod koniec roku, ze względu na brak siłowników tylnej klapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,


Śledzę ten post od kilku miesięcy, ponieważ na początku marca zamówiłem 530i ze wstępnym terminem produkcji na lipiec, który niestety nie został dotrzymany i wtedy zaczęła się karuzela.


Najpierw poleciał HK, kamery 360, ładowanie oraz było ryzyko utraty hamulców. Finalnie zdecydowałem się na wyrzucenie HK oraz kamer, aby nie czekać w nieskończoność.


Jakimś cudem okazało się, że auto wyprodukowane w ubiegłym tygodniu, będące już transporcie do PL, nie posiada żadnych restrykcji :D, więc wychodzi na to, że nawet BMW do końca nie wie co i jak.


Cierpliwie czekającym życzę tego samego zakończenia! Nadzieja umiera ostatnia :)


PS. Kolega, który w tym samym czasie zamówił wersję kombi, może otrzyma samochód pod koniec roku, ze względu na brak siłowników tylnej klapy...

 

I ja śledzę wątek od jakiegoś czasu.

G31 zamówione pod koniec marca. Ponoć do odbioru w tym lub przyszłym tygodniu. Ponoć w pełnej zamówionej konfiguracji. Nawet ma kierunkowskazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Ok mówisz , że zrezygnowałeś z tych opcji ale konkretnie . Handlowiec wysłał ci nową specyfikacje uszczuploną o kamery i HK i ją zaakceptowałeś ? A BMW wyprodukowało według wcześniejszej specyfikacji ?? Dostałeś vin i sprawdziłeś , że jednak jest to co oczekiwałeś ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jahan - rozumiem ze usunales HK i kamery 360 a auto przyjechalo z tym wyposazeniem?

 

Na początku zrezygnowałem z tych opcji, aby nie czekać w nieskończoność, jednak finalnie samochód ma je posiadać.


Uwierzę jak zobaczę na żywo :wink:


Dziwny ten świat :duh:

 

Zdekoduj VIN lub wpisz go do Driver's Guide i będziesz widział czy elementy są w samochodzie - jeśli są w instrukcji są i w aucie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Ok mówisz , że zrezygnowałeś z tych opcji ale konkretnie . Handlowiec wysłał ci nową specyfikacje uszczuploną o kamery i HK i ją zaakceptowałeś ? A BMW wyprodukowało według wcześniejszej specyfikacji ?? Dostałeś vin i sprawdziłeś , że jednak jest to co oczekiwałeś ? Pozdrawiam

 

Oficjalnie żadna zmiana nie została dokonana, odbyłem tylko kilka rozmów telefonicznych z kierownikiem salonu, który ostatecznie potwierdził, iż wszystkie zamówione podzespoły zostały zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jahan - rozumiem ze usunales HK i kamery 360 a auto przyjechalo z tym wyposazeniem?

 

Na początku zrezygnowałem z tych opcji, aby nie czekać w nieskończoność, jednak finalnie samochód ma je posiadać.


Uwierzę jak zobaczę na żywo :wink:


Dziwny ten świat :duh:

 

Zdekoduj VIN lub wpisz go do Driver's Guide i będziesz widział czy elementy są w samochodzie - jeśli są w instrukcji są i w aucie ;).

 

Dzięki za info! Sprawdzę w najbliższym czasie i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ja po 1.5M anulowałem zamówienie (jak mi wywalało opcje) i szybko ogarnąłem ex-demo 5000km ... ah... przeczuwałem, że to źle się skończyć może... A namawiali mnie ... "Pan zaczeka, za miesiąc będzie na pewno OK"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.