Skocz do zawartości

Brak prądu, jaki powód?


SlafkoE30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze z wielkim problemem. Dzis rano jak chciałem uruchomic silnik i przekrecilem kluczyk na zaplon to rozrusznik ani drgnal :cry2: Kontrolki przygasaja ale nic wiecej sie nie dzieje. Wczoraj mi sie zdarzyla po pracy podobna sytuacja ale rozrusznik sie krecil a dzis kaplica. Czy to napewno on czy szukac przyczyny gdzies indziej ?? ?? ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie padł aku tylko zanim wymienisz go na nowy sprawdz u elektryka pobór prądu przy wyłaczonym zapłonie być może coś pobiera prąd jak zamkniesz autko!Może padł alterrnator i nie ma ładowania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A elektromagnes pyka przy przekręcaniu kluczyka? Przed przekręceniem wszystkie kontrolki świecą ostro? Kilka dni temu miałem to samo. Zacznij od czyszczenia wszystkich styków masowych na błysk. Nie zapomnij o masie silnika - u mnie jest przy prawej łapie.
Every weapon needs a master.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A elektromagnes pyka przy przekręcaniu kluczyka? Przed przekręceniem wszystkie kontrolki świecą ostro? Kilka dni temu miałem to samo. Zacznij od czyszczenia wszystkich styków masowych na błysk. Nie zapomnij o masie silnika - u mnie jest przy prawej łapie.

 

Niestety nic nie slychac. Kontrolki swieca ostro jak zawsze ale po przekreceniu kluczyka tylko przygasaja i cisza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie slychac. Kontrolki swieca ostro jak zawsze ale po przekreceniu kluczyka tylko przygasaja i cisza :(

 

Więc mozliwe, że właśnie on siadł. Jeśli jesteś pewien ,że masz dobry aku to sprawdź go na krótko. Ogólnie skoncentruj sie na rozruszniku jesli jestes pewien aku i czystych mas. Mozesz jeszcze sprawdzić stacyjkę ale wszystkie wątpliwości rozwieje własnie sprawdzenie samego rozrusznika.

Every weapon needs a master.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w ogole moderator toleruje takie nazewnictwo tematu? Rownie dobrze kazdy moglby byc tak zatytulowany.. POWINNO BYC COS KONKRETNEGO, wtedy łatwiej szukać..

moderator tego nie toleruje, ale wez pod uwagę, że tez jest człowiekiem i nie siedzi przed kompem 24h :duh:

 

Proszę autora tematu o zmianę tytułu na bardziej czytelny i sensowny.l

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... panowe skopojnie nie zwalajcie winy odrazu na aku ... oczywiscie pierwsza rzecz to aku ... zrob po kolej tak ..

 

1. naladuj akumulator lub wsadz drugi na 100% dzialajacy zobacz co sie dzieje wyczysc klemy i daj na nie troszke smaru ... poprostu je nim natrzyj, wyczysc takze mase z auta

 

2. jesli dalej nie kreci to rozrusznik ... sprawdz czy dziala na krotko ... sprawdz przy akumulatorze zewrzyj go na klamach bedzie ci potrzebny kabel jak tego nie robiles jedz do machanika sprawdzi ci za darmo ... jesli rozrusznik dziala ...

 

3. to winna bedzie stacyjka ktora nie daje sygnalu do rozrusznika ale skoro twierdzisz ze kontrolki ci przygasaja to opcja 1 lub 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.