Skocz do zawartości

Regeneracja turbiny bmw e90 320d 163km


marcink912

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie regenerował ktoś turbinę w Total turbo serwis w Krośnie .Regeneracja 600 złoty przy zwrocie starej,opinie mają bardzo dobre.Z opinią użytkowników forum kupiłem używkę niby stan bardzo dobry bo faktycznie luzy są minimalne na wirniku ale taki tak puszcza olej .Odmę mam odłączoną(oil tank)po ok2 tyś. km.w zbiorniczku tylko woda oleju prawie nic,więc przedmuchów nie ma więc myślę że jednak turbina nadal daje olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim zbiorniczku?Jeśli mówisz o zbiorniczku wyrównawczym,to tam nie ma prawa być ani grama oleju,ma być czyściutko,sam płyn.Poza tym turbina jak puszcza olej,to napewno nie do zbiorniczka :) .A to czy puszcza,to łatwo sprawdzić.Wystarczy zdjąć wąż z turbiny i zobaczyć,czy tam jest duzo oleju



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowany oil catch tank i w nim zbiera się woda .Zamontowałem go aby wykluczyć przedmuchy silnika i raczej jest ok. Bo w zbiorniczku oleju tyle co nic tylko woda ale wyczytałem że to normalny objaw jak robi się krótkie trasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowany oil catch tank i w nim zbiera się woda .Zamontowałem go aby wykluczyć przedmuchy silnika i raczej jest ok. Bo w zbiorniczku oleju tyle co nic tylko woda ale wyczytałem że to normalny objaw jak robi się krótkie trasy.

Dodam że na turbinę dają 2 lata gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj wymieniłem tą turbinę ale jest problem nadal gwizda identycznie jak ta używana :mad2: .Dostałem protokół z wyważania,co to może być ?Węże sprawdzone ,dpf czysty Najbardziej śwista tak do 1800obr.Nie jest to metaliczny dzwięk .????????????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś.

Co do gwizdania to dziwna sprawa. Ja również mam zregenerowaną trubinę Mitsu (hybryda - Turbo Expert) i w ogóle jej nie słychać.

Dopiero jak odkręcę na maksa "kurek" i przeciągnę do 3,5 4 tyś to coś tam lekko zaświszczy.

Stara miała już ogromny luz na wirniku a mimo to też nic nie było słychać. Podobno turbina w E90 dużo ciszej pracuje niż te w E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zmagań ciąg dalszy zrzuciłem paski świszczy dalej ,odpiołem wtyczkę sterowania turbiny nadal świszczy.Wczołgałem się pod auto zacząłem nasłuchiwać i dźwięk tak jakby z spod miski olejowej się wydobywał. Jest to możliwe że dzieje się coś z pompą oleju że to ona tak świszczy.I teraz jak to sprawdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też u nich zegenerowałem turbo tzn przysłali swoje a ja odesłałem swoje na kaucję.

Turbo lepiej wstawało od starego ale po 1000km zaczęło puszczać masakrycznie olej. Wnerwiłem się, kupiłem nówkę Mitsubishi, 3000km zrobione, jest perfekcyjnie. W końcu nie ma dziury w momencie obrotowym, ciągnie od niższych obrotów, nie zapycha dpf-a.

W tym tygodniu zgłoszę im problem, zobaczę co na to powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też u nich zegenerowałem turbo tzn przysłali swoje a ja odesłałem swoje na kaucję.

Turbo lepiej wstawało od starego ale po 1000km zaczęło puszczać masakrycznie olej. Wnerwiłem się, kupiłem nówkę Mitsubishi, 3000km zrobione, jest perfekcyjnie. W końcu nie ma dziury w momencie obrotowym, ciągnie od niższych obrotów, nie zapycha dpf-a.

W tym tygodniu zgłoszę im problem, zobaczę co na to powiedzą.

a możesz napisać gdzie kupiłeś nowe turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Turbo nowe zamówiłem w moto-remo Burzyńscy, mają kilka oddziałów w Polsce. Cena delikatnie poniżej 3000 brutto.

Jeśli będziecie zmieniać wężyk olejowy do turbo, to nie kupujcie zamiennika. Musiałem go ostro przeprofilować żeby udało się zapiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.