Skocz do zawartości

Odstająca listwa zgarniająca drzwi kierowcy F10


donbulzone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś zauważyłem, że po str kierowcy listwa zgarniająca ciut zaczęła odstawać - widoczny jest jakiś klej? w miejscu do którego była przyklejona i najwyrażniej puścił - albo ktoś majstrował przy aucie..

Próbowałem się podpytać ludzi, mówią "ktoś niechlujnie zdemontował do malowania i uszkodził ją" Drzwi nie były malowane - jedynie latem wymieniany cały zderzak z osprzętem - może z tego powodu były zdejmowane / rozkręcane drzwi aby gdzieś, jakąś wiązkę puścić i między innymi listwa była ściągana ? - nie wiem ;/


Co robić ? oddać do podklejenia ? czy wymienić na nową ?..

Z góry dzięki za info


https://zapodaj.net/67c72954f8f8a.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te listwy są na wcisk, więc najprawdopodobniej ktoś ją demontował i mimo wszystko zmieniła swoją linię.

Nie wiem czy da się to podkleić tak, żebyś później nie wracał do tematu.

Nowa listwa to koszt w granicach 300pln.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, w identycznym miejscu. Podchodzilem do tematu, ale balem sie, ze ta listwe wykrzywie. Da sie ja docisnac do drzwi, na wlasciwe miejsce, ale po puszczenie koncowka listwy wstaje i.. odstaje. Bede sie za to bral za jakis czas. Moja byla demontowana bo drzwi byli cieniowane. Moja listwa jest idealnie prosta, wiec wyglada jakby zaczep nie trzymal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Da sie ja docisnac do drzwi, na wlasciwe miejsce, ale po puszczenie koncowka listwy wstaje i.. odstaje.

Dokładnie. :roll:

Na razie szukam jak ją zdemontować i zobaczyć - bo moja też wygląda na prostą :X Daj proszę znać jak coś zrobisz z tym :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Da sie ja docisnac do drzwi, na wlasciwe miejsce, ale po puszczenie koncowka listwy wstaje i.. odstaje.

Dokładnie. :roll:

Na razie szukam jak ją zdemontować i zobaczyć - bo moja też wygląda na prostą :X Daj proszę znać jak coś zrobisz z tym :cool2:

 

Ed.


Moglibyście podpowiedzieć jak zdemontować listwę ? nie mogę znaleźć - coś ala to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem się odezwać jak zdemontuję tę listwę i dzisiaj się za swoją zabrałem, ale widzę, że ktoś mnie wyprzedził ze zdjęciami :). Tak czy siak, napiszę jak ją zdjąć i zrobić, żeby listwa była prosta. Nie potrzebujesz żadnych narzędzi. Wsadzasz palce tak jak na moim zdjęciu i ciągniesz do góry ruszając dodatkowo tak jak manetką od gazu w motorze. Posuwasz się w prawo ciągle ruszając i ciągnąc do góry, tak, aby wszystkie zaczepy puściły. Listwa jest już w górze i trzymają ją już tylko zaczepy przy lusterku, ale to w niczym nie przeszkadza. Teraz, aby listwa była prosta, należy ją nagiąć- łapiesz miej więcej w połowie (lub nawet w okolicy gdzie zaczyna się klamka) i doginasz końcówkę listwy do dołu. Wynika to z tego, że nie ma zaczepów na końcu listwy. Moją po kilku dogięciach wsadziłem na swoje miejsce i końcówka listwy leżała idealnie. Nic nie połamiesz, listwa jest z aluminium, nie ma absolutnie śladu dogięcia na listwie. Jest to zbyt małe dogięcie, żeby nawet odbicie na listwie się zniekształcało.


f01025b4fcb2.jpg


46ae1e272176.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.