Skocz do zawartości

Adblue nadal rezerwa po tankowaniu


ogor89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem od miesiąca posiadaczem BMW X5 2.5 d i dzisiaj miałem pierwsze tankowanie adblue. Komputer pokazywał juz "rezerwę" i że trzeba dolać 9,5 litra. Podjechałem na stację BP i dolałem z pistoletu 9,5 litra Noxy, adblue czy jak kto woli... Zrobiłem to na zgaszonym aucie. I po odpaleniu samochodu nadal mam rezerwę.... po przejechaniu 3 kilometrów "dorzucił" mi że mam litr więcej adblue, ale nadal to jest daleko do tego stanu który wlałem. Co robić ? serwis, komputer ? Walneło coś? Bo już spać nie będę mógł... Po tych 3 kilemetrach zasięg adblue zwiększył mi się z 1500 do 2000. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdBlue prawidłowo dolewa się na zapłonie w pozycji ON ładnie widać na ekranie jak przybywa płynu i zmienia się liczba litrów do uzupełnienia/przebieg.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

Wczoraj musiałem zatankować AdBlue. Zrobiłem to na wyłączonym zapłonie. Dalej pokazuje mi się rezerwa i żebym zatankował. Dodam że auto stało całą noc więc powinno się samo zrestartować. Wcześniej nie miał tego problemu podczas tankowania. Jak to usunąć? Wlałem 16L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tankuje na wyłączonym zapłonie i od razu mam pokazany pełen stan jak tylko uruchomię auto. Natomiast kilka razy (ale nie zawsze) miałem opóźnioną reakcję wskaźnika napełnienia baku paliwa.

Nie ma chyba złotej zasady.

Swoją drogą 16l adblue Ci się mieści? Myślałem, że jest 10 l zbiornik. Może w mojej wersji silnikowej?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Mogę dodać od siebie,że zbiornik SCR (Adblue) w F15 ma pojemność 15 litrów, w USA dokładnie 4 gallony...U mnie by się zgadzało,że 15L wchodzi,a mam silnik 2.0 ( dla 3.0d to chyba 4,5 gallona czyli 17,1 litra około). Wiem,że w serii 5 kolega ma 12 L. 
No i tak jak kolega wyżej pisał (a o czym warto pamiętać) - dolewać na zapłonie. 


 

Edytowane przez G0rdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to zawsze wedle instrukcji - czyli na zapłonie 😎. A jaki zasięg macie przy pełnym zatankowaniu adblue? U mnie pokazuje zasięg 8000km....

PS. Widziałem,że w ISTA jest też opcja zresetowania poziomu wskazania adblue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.