Skocz do zawartości

M340d G21 Mineral Grey

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Jeżdżę tylko w polaryzacyjnych i HeadUp można sobie wtedy wsadzić. A co więcej nawet jak się kątem oka na ekran iDrive patrzy to nie wszystko widać.

ciekawa sprawa , też używam okulary z P , iDrive widać dobrze , ale szklanka w panelu klimatyzacji nie do końca widać do ilu jest napełniona :mrgreen:

  • Odpowiedzi 63
  • Wyświetleń 11,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Gratulacje!!

Galeria g20/21 bedzie widać obszerniejsza i bardziej zróżnicowana silnikowo niż f30 :cool2:

Z ciekawości czemu diesel?

Oszczędność, czy duże Przebiegi?

Cena taka sama jak 40i

male-bmw-2.png
Opublikowano
  • Autor

@wehyr

Dzięki :).

Od dawna marzył mi się taki 6 cylindrowy diesel - jeżdżę sporo w Alpy i polskie góry, planuję zwiedzać Polskę i Europę, podoba mi się zachowanie tego silnika w czasie szybkiej jazdy - czuć, że mu się to podoba i że to go nie męczy, przyjemnie mruczy.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Piękna kolorystyka.

Z tym silnikiem auto stworzone do podróżowania, zgodnie z twoimi planami.

Niech dobrze, bezpiecznie i bezawaryjnie służy.

Benzyna zamiast krwi...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

To życzę jak najwięcej, najdalszych wypadów :mrgreen:

Z tym motorem to super wybór, ja jeżdżę głównie wkolo komina hehe

Szerokości

male-bmw-2.png
Opublikowano
  • Autor
To życzę jak najwięcej, najdalszych wypadów :mrgreen:

Z tym motorem to super wybór, ja jeżdżę głównie wkolo komina hehe

Szerokości

 

Dzięki i wzajemnie!

No Ty też wybrałeś bardzo dobrze, chyba najlepiej jak się dało - M340i, przez niższą masę i lepsze brzmienie od M340d, robi (prawie)wszystko jeszcze lepiej - mega auto!

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze


Dzięki i wzajemnie!

No Ty też wybrałeś bardzo dobrze, chyba najlepiej jak się dało - M340i, przez niższą masę i lepsze brzmienie od M340d, robi (prawie)wszystko jeszcze lepiej - mega auto!

 


Dokladnie oba motory in plus a zależy od potrzeb który się wybiera, tym bardziej teraz przy tej obniżce akcyzy to mega wybór

male-bmw-2.png
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Napisz proszę jak Ci się sprawdza, jak spalanie i odczucia wgniatania w fotel... bo jak sprawdziłem katalog to kurcze G21 to 2 tony i lekko mi się kolana zgięły.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Zmieniasz auto?

:D

male-bmw-2.png
Opublikowano
taaa, no i 340d/540d kusi najbardziej bo po czipie robi seriozny przeciąg, tylko ta masa mnie straszy...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Wystawiłeś swoją juz? Czy poszła, może być priv.

Kurcze 340d fajna sprawa gdyby nie moje Przebiegi niskie bym brał.

540d wielka locha w kombi kolega ma.

I waga 2000kg +

male-bmw-2.png
Opublikowano
  • Autor
Napisz proszę jak Ci się sprawdza, jak spalanie i odczucia wgniatania w fotel... bo jak sprawdziłem katalog to kurcze G21 to 2 tony i lekko mi się kolana zgięły.

 

Wgniata w fotel i to mocno, jeździłem poprzednio Audi S3 8P w manualu(5,9s do setki) i to też wciskało porządnie, a M340d jest ponad sekundę szybsze. Mocy nie brakuje, auto przyspiesza z ogromną łatwością, silnik bardzo dobrze współpracuje ze skrzynią biegów. Masa pojazdu w dowodzie to 1880kg, to dużo, czuć ją jednak tylko w przypadku hamowania przy wysokich prędkościach, przyspieszanie i pokonywanie zakrętów to bajka - auto jest świetnie wyważone, łatwo też jest wprowadzić je w drift i w nim utrzymać. Tego wszystkiego mniej więcej się spodziewałem przed zakupem, zaskoczeniem było dla mnie zawieszenie i komfort jazdy na 19 calowych kołach z oponami RF(u mnie Pirelli P Zero) - spodziewałem się, że będzie twardo i głośno, a jest bardzo przyjemnie i cicho, w trybach sportowych zawias znacząco się usztywnia. Spalanie przy jeździe poza miastem zgodnie z przepisami to 5.0L/100km, w mieście w zależności od ruchu i od stylu jazdy to od 7 do 9,5L na setkę.

Pozdro.

Opublikowano

no ekonomia + osiągi w 40d to jest kosmos - najlepsze połączenie dwóch światów :)

Plus jak się potem dłubnie to klękajcie narody :)


Napisz jeszcze proszę jak z wypalaniem DPF- czy często i uciążliwie i co ile dolewki AdBlue.

Opublikowano
Raczej powinno się 'czuć' :)
Opublikowano
... Spalanie przy jeździe poza miastem zgodnie z przepisami to 5.0L/100km, w mieście w zależności od ruchu i od stylu jazdy to od 7 do 9,5L na setkę.

Ale jak? :shock: Chyba ja jednak "nie umiem w ecodriving" :lol:, ale też jakoś specjalnie się nie staram.

Czyżby mild hybrid aż tyle zmieniał w tej kwestii?

Opublikowano
  • Autor


Napisz jeszcze proszę jak z wypalaniem DPF- czy często i uciążliwie i co ile dolewki AdBlue.

 


Nie jestem pewny jak to jest z tym wypalaniem DPF, kilka razy zauważyłem, że na postoju auto nie gasło i trzymało trochę wyższe obroty, a dwa razy po wyjściu z auta po spokojnej jeździe grill był otwarty i wiatraki pracowały.

Komputer wskazuje, że Adblue wystarczy na 10000km.

Edytowane przez narciarzSL

Opublikowano
  • Autor
... Spalanie przy jeździe poza miastem zgodnie z przepisami to 5.0L/100km, w mieście w zależności od ruchu i od stylu jazdy to od 7 do 9,5L na setkę.

Ale jak? :shock: Chyba ja jednak "nie umiem w ecodriving" :lol:, ale też jakoś specjalnie się nie staram.

Czyżby mild hybrid aż tyle zmieniał w tej kwestii?

 

A jak u Ciebie wygląda spalanie?

Opublikowano

Ogólnie mam wrażenie, że po wymianie oleju podskoczyło mi spalanie. A może to kwestia opon zimowych :)

Nie żebym narzekał, bo jak na 6 cylindrów, tą moc i wagę to jestem bardzo zadowolony.

Poza miastem na drogach krajowych miałem raz ok. 6,3L przy spokojnej jeździe, ale przeważnie mieszczę się w przedziale 7,5 - 9L.

W mieście raz sprawdziłem na eco pro i da się rzeczywiście osiągnąć wynik poniżej 8L. Na krótkich trasach i przy wrocławskich korkach muszę się jednak liczyć ze spalaniem na poziomie 9 - 12L.

Natomiast na autostradzie to wiadomo, że to zależy od prawej stopy. Podoba mi się, że nawet przy bardzo szybkiej jeździe z częstymi dynamicznymi przyśpieszeniami można się zmieścić w 11L. Przy w miarę przepisowych prędkościach mieszczę się w 7,5 - 8L.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
Super konfiguracja, w mojej opini najladniejsze g21 na forum, dlatego posluzylo mi za wzor przy konfiguracji mojej :) Mam pytanie jak na zywo prezentuja sie listwy dąb słojowany i czy dalej auto prowadzi sie pewnie przy duzych predkosciach? Mam straszna obawe o to bo duzo jezdze drogami szybkiego ruchu.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Opublikowano
  • Autor
Super konfiguracja, w mojej opini najladniejsze g21 na forum, dlatego posluzylo mi za wzor przy konfiguracji mojej :) Mam pytanie jak na zywo prezentuja sie listwy dąb słojowany i czy dalej auto prowadzi sie pewnie przy duzych predkosciach? Mam straszna obawe o to bo duzo jezdze drogami szybkiego ruchu.

 

Dzięki, cieszę się, że Tobie też się podoba :)


9-F7698-B1-7-C2-A-4-D23-BF73-8-CAF4-EF18-CEF.jpg


E45-FF104-F946-4-C81-A121-384300-FCB206.jpg


Prowadzi się bardzo pewnie przy wysokich prędkościach, sprawdzałem to już wiele razy.

Zamówiłeś już swoje auto? Zdradź szczegóły konfiguracji. Kiedy odbierasz?

Pozdro.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.