Skocz do zawartości

Czy wymieniać olej w skrzyni biegów (automat)?


Double Vanos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 745i z 2004 z nalotem poniżej 100k. Nigdy do tej pory nie wymieniałem oleju i niby BMW nie przewiduje wymiany przez cały okres eksploatacji. Ale czy przewidują 16 lat eksploatacji? :) Jest sens wymieniać czy nie, bo nie jest to tania impreza licząc i olej i miskę. :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kupiles 745 z niskim przebiegiem podejrzewam ze to japoniec wiec wydales troche siana :wink: i mowisz ze wymiana oliwy w skrzyni to duzy wydatek to moze byc poczatek twoich wydatkow bo czekaja cie jeszcze uszczelniacze rurka i oby sie na tym zakonczylo :roll: wymiana oliwy w skrzyni co 60tysi :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju to konieczność, Ci co dbają to wymieniają olej w skrzyni co 50 tys. i dzięki temu jeżdżą bezawaryjnie 300-400 tys.

Ci co nie wymieniają to już przy 200 tys zaczynają mieć szarpania, przeciągania biegów itd. Przy 250 tys, skrzynia do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurka i uszczelniacze niestety czekaja kazdego kto ma n62 wszystko znajdziesz na forum nie bedziemy tu zasmiecac tematu :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Wymiana co 40tys km jak kolega wspomniał wyzej, 720 zł masz miche ZF z 7 litrami oleju, wazne zeby przy wymianie oleju wymienic konektor mechatronica (40zł)i 4 tulejki łaczące mechatronike ze skrzynią (86zł). Nie daj sobie wmówic zeby nie zmieniac tulejek u mnie przy przebiegu 140k były juz plaskie i nie uszczelniały dobrze połączenia miedzy skrzynia a mechatronika , powodowało to szarpnieciami podczas zmiany biegów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.